DOĞAL BITTIM SABUNU İLE SAÇ DÖKÜLMESİNE SON
TELEFONLA SİPARİŞ : 0542 368 50 37    
https://www.bittimsabunu.gen.tr  https://www.bittimsabunu.gen.trhttps://www.bittimsabunu.gen.tr
SİPARİŞ HATTI: 0542 368 50 37
https://www.bittimsabunu.gen.tr
https://www.bittimsabunu.gen.tr
https://www.bittimsabunu.gen.tr
Site Menüsü
Site Haritası

Organik Mucize Bıttım Sabunu

Organik Mucize Bıttım Sabunu

Çok fazla iklimi bünyesinde barındıran ülkemizin, zengin ve tarıma elverişli konumu sayesinde birçok bitki türüne kolaylıkla ev sahipliği yapabilmektedir. Türkiye sadece kültürel ve coğrafi olarak değil, doğal güzellikler ve barındırdığı bitki örtüsü konusunda da bir köprü ya da geçiş olarak konumlanmış durumdadır. Bu sayede birçok farklı tarım ürününü kolayca ve organik şekilde elde etme şansı bulmaktayız. Son yıllarda hızla organik tarım ve buna olan ilgi artmakta. Ama kimi zaman bunu satın almak uçuk fiyatlar dolayısıyla oldukça güç durumda. Gene de aktar ve kimi internet siteleri bize çeşitli organik ürünleri uygun fiyatlara sunmaktadırlar.

Siirt bıttım sabunu bu ürünlerin başında gelmektedir. Birçok internet sitesi ve aktarda karşımıza çıkan bu sabun birçok derde şifa niteliğinde bir üründür. Ama maalesef satılan bu ürünlerin kimileri gerçek değillerdir. Birçoğu dış görünüş olarak bu ürünü andırmaktadır ve organiktir. Renkleri yeşildir elde kesildikleri belli olmaktadır. Gene de çoğu zeytinyağı kullanılarak üretilmiştir. Bu ürünler de piyasada bulabileceğiniz çoğu içeriği kimyasal ve yapay renklendirici dolu sabundan daha sağlıklı ve doğaldır. Fakat orijinal bıttım sabunu faydaları diğer ürünlere göre çok daha fazladır. Hiçbir kimyasal içermez ve tamamen doğal yöntemlerle elde üretilmektedirler. Bıttım sabununu diğer doğal sabunlardan ayıran özellik menengiç kullanılarak üretilmesidir. Menengiç bıttım ağacının meyvesidir. Bu bitkinin dalları yaprakları ve meyveleri şifa kaynağıdır. Ama en önemli mucizesi en olgun halleri kahve renkte olan menengiçtir. Sabun yapmak için menengiçlerin henüz olgunlaşmadan, yeşilken toplanmaları gerekmektedir. Bu aşamada eğer aşılama yapılacak olursa meyveler antepfıstığına dönüşeceklerdir. Menengiç antepfıstığının aşılanmamış halidir. Henüz yeşil haldeyken toplanan menengiçler bir süre kurtulur. Meyvelerin kurması yaklaşık 2-3 hafta sürmektedir. Bu kurutulma sürecinin ardından meyveler dal ve yapraklardan arındırılır. Daha sonra taş değirmenlerde toz haline getirilir ve bir miktar su ile ıslatılarak harç kıvamını alması sağlanır. Bu harç koyu bir kıvamdadır. Bir süre dinlendikten sonra kalıplara dökülür. Kalıplarda kuru ve sabun kıvamını alı. Daha sonra elde kesilir. Kare yuvarlak ve dikdörtgen şekillerdeki bu sabunların renkleri genellikle yeşildir. İşte hiç katkı maddesi kullanılmadan üretilen sabunların yüzde yüz organik olmasının arkasında yatan sır budur.

Fiyat ve Kalite

Neredeyse her sokakta bir süper market bulunmakta. Reyonları doğal olduklarını iddia eden yüzlerce firmanın ürünlerine raflarında yer vermekteler. Her yerleri rengarenk ve ambalajlarında gerçekten organik bitki ve meyvelerin resimleriyle sergileniyorlar. Birbirinden otantik isimleri sayesinde tüketicilerin ilgisini çekmeye çalışıyorlar. Ama maalesef bu ürünlerin büyük çoğunluğu kimyasal maddelerden oluşmaktadırlar. Son yıllarda kanser teşhisleri hızla artmaktadır. Bunun arkasında günlü yaşamımızın bir parçası olmuş cep telefonları, bilgisayarlar dışında bu kimyasal içerikli yiyecek içecek ve kişisel temizlik ve bakım ürünleri vardır. Hemen hemen evimizin her köşesinde kullandığımız temizlik ve kişisel ürünler hayatımızı doğrudan etkilemektedirler. Bu kimyasal içerikler ve yapay renklendiriciler tamamen zararlıdırlar. Reklam kampanyaları sayesinde gözümüzün içerisine sokulan bu ürünlerin kimyasal maddeler barındırıyor olması bir tarafa, çoğunun fiyatları da oldukça cep yakacak cinstendir. Hem içerikleriyle hem de fiyatlarıyla hayatımızı etkilemekte olan bu ürünlere neden ihtiyacımız olsun ki.

Siirt bıttım sabunu son derece organik yapıda olmasına ve hiçbir katkı maddesi içermemesine rağmen fiyatı oldukça uygundur. Sabuna ulaşabileceğiniz birçok internet sitesinden hem sabunla ilgili bilgiler bulabilir hem de fiyatlarının ne kadar uygun olduğuna şahitlik edebilirsiniz. Bıttım sabunu faydaları ile herkesi şaşırtmaktadır. Sabun saçlarında sorun yaşayan insanlar için önerilmektedir ama cilt sorunlarına da birebir bir üründür. Cildinize uyguladığınızda peeling etkisi yapmaktadır. Bu sayede cildiniz ölü derilerden arınır ve gözenekleri açılır. Gözenekleri açılan cilt daha parlak, daha canlı ve sağlıklı görünür. Egzama, mantar ve sedef hastalığını iyileştirdiği bilinmektedir. Bu hastalıklar için ya doğrudan ya da yardımcı tedavi olarak önerilmektedir. Ayrıca sivilce sorunu da çözmeye yardımcı olur. Saçlara uygulandığında ölü saç derisini tedavi eder. Saçlara canlılık ve hacim kazandırır. Sürekli kullanıldığında kepek sorununu ortadan kaldırır. Saç dökülmelerini önce yavaşlatır ve tamamen durdurur. Var olan saçı koruduğu gibi saç çıkmasına da yardımcı olur.


Yorumlar - Yorum Yaz


https://www.bittimsabunu.gen.tr
https://www.bittimsabunu.gen.tr
https://www.bittimsabunu.gen.tr/