Bebekler İçin Doğal Bakım Bıttım Sabunu

Bıttım sabunu yabani fıstığın yağından elde edilir. Tamamen doğal ve çok faydalı olan bıttım yağı, doğal bıttım sabunlarının içinde bol miktarda bulunur. Bebeklerinin ciltleri için alerjik reaksiyonlara sebep olmayan, kimyasallardan uzak bir ürün arayanlara bıttım sabunu kesinlikle tavsiye edilir. Özellikle de bebeğinizin cildinde doğuştan gelen lekeler varsa, elbette öncelikle bir cilt uzmanıyla görüşülmelidir. Bunun yanı sıra bıttım sabunu kullanılması da tavsiye edilmemektedir. Birçok doktorun bu anlamda bıttım sabununu tavsiye ettiği de bilinmektedir. Bebek cildi özellikler kimyasallara karşı daha açık olduğu için, cilt temizliğinde her şeyin kullanılması kesinlikle tehlikeli olabilmektedir.

Olumsuz sonuçlar yaşanmaması adına, bebeklerin ciltlerine uyumlu ve tamamen doğal ürünlerin kullanılmasının üzerine önemle durulmaktadır. Bebeklerin ciltte temizliklerinin önemsendiği gibi ayrıca ciltlerine değen eşyaların da kimyasallardan uzak olması tavsiye edilmektedir. Bundan dolayı da bebek çamaşırlarının temizliği için de doğal Bıttım sabunu önerilmektedir. Çünkü bıttım sabunu hem % 100 doğamdır hem de antiseptik bir yapısı vardır. Bundan dolay bebeklerinizin çamaşırlarını hem temizleyecek hem de hijyenini sağlamış olacaktır.

Bıttım Sabunu Nerede Bulunur?

Siirt Bıttım sabunu satın almak için artık dünyanın küçülmüş olduğu herkesin malumudur çünkü bir ürünü ararken sadece sanal dünyada, arama motoruna ” bıttım sabunu ” yazmak artık kâfi gelmektedir. Siz de bıttım sabunu almak için bu şekilde bir sorgulama yapabilirsiniz. Bu sayede karşınıza bıttım sabunu satışında birbirinden değeli isimler çıkacaktır. Burada bıttım sabunu alırken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Lakin çok hassas nüanslara ancak gerçek bıttım sabunu kullanıcıları varabilmektedirler. Yani hayatınızda ilk kez bıttım sabunu alma girişiminde bulunuyorsanız, elbette bunun için neye nasıl dikkat edeceğiniz konusu hayli karışık olacaktır. Bundan dolayı da bıttım sabunu almak için mutlaka bilinen satıcıları tercih etmeniz gereklidir. Böylelikle gerçek bir bıttım sabunu almış olabilirsiniz. Aksi takdirde sahte bir bıttım sabunu alma ihtimaliniz çok yüksek olacaktır.

Kendine Has Kokusunda Kimyasal Yok!

Bıttım sabunu yararlarından istifade edebilmek için ürünün kokusuz olmasına dikkat etmelisiniz. Doğal bir bıttım sabununda asla kimyasal kolu sağlayıcılar kullanılmamaktadır Bıttım sabunun kendine has özel bir kokusu vardı. Piyasada çeşitli kokularla bıttım sabunları da satılmaktadır. Bebeğiniz için bu tür ürünleri almanız önerilmez çünkü zaten bebeğiniz için doğal bir ürün arıyorsanız, bilmelisiniz ki kokusu olan her ürün kesinlikle kimyasal içeriklidir. Bundan dolayı hoş kokulu bıttım sabunlarından mümkün olduğunca uzakta durmanız en iyisi olacaktır.

Bıttım Sabunu Göz Yakar mı?

Bıttım sabunu yararlarından faydalanmak isteyenler için bu sorunun yanıtı biraz olumsuz gelebilir. Çünkü evet bıttım sabunu göz yakar. Bebekler için bu yüzde kullanım kolaylığından söz edilemez. Lakin bebeklerin banyo sırasında bir miktar su yuttukları da düşünülürse, kimyasal maddelerin cildi tarafından emildiği de hesaba katılırsa, eski insanların doğal sabunlarla bebeklerini büyüttükleri de bir gerçekse, o zaman karar anı gelmiş demektir. Anne ve babalar ya kimyasal içerikli ve göz yakmayan ürünleri tercih edeceklerdir ya da bebekleri için tamamen doğal ama biraz göz yakan bir ürünü kullanmayı tercih edeceklerdir. Bebeklerinizin gözlerine gelmezse bıttım sabunu rahatlıkla da kullanılabilir. Birkaç banyo sonrası bunun da ayarı rahatlıkla yapılabilecektir. Bebeklerin her gün banyo yapmalarını da ayrıca artık önerilmemektedir. Şimdi akla her gün cildin sabuna maruz kalması gelecektir. Öncelikle bebek cildinin her gün kimyasala maruz kalması kesinlikle daha kötüdür. Bunun haricinde de bebeklerin ciltlerinde özel bir korucu maddenin olduğu, bu maddenin de her gün yıkanmayla zarar gerçeği, bilim insanlar tarafından bildirilmektedir. Artık yeni araştırmalara göre bebeklerin haftada ya da 15 günde 1 defa yıkanmaları tavsiye edilmektedir. Özellikle doğum sonrası 40 gün bebeklerin yıkanması kesinlikle önerilmemektedir.

Bıttım sabunu Anne İçin de Çok Faydalı!

Doğum sonrası vücutta oluşan yaraların iyileşmesi için de Bıttım sabunu faydaları göz ardı edilmemelidir. Bıttım sabunu cilt hasarlarını iyileştirici etkiye sahiptir. İçindeki doğal bıttım yağı, cildi besler ve hasar görmüş yerlerin kendi kendini onarmasına hız kazandırır. Bu açıdan annelerin doğum sonrası bıttım sabunu faydalarını kendi vücutlarında da görmeleri mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir