Bıttım Sabunları

Günümüzde bitkisel ve doğal ürünler çok daha ilgi çekmektedir. Kimyasal ürünler eski geçerliliğini yitirmiştir. Bunun sebebi gerçekten doğal ürünlerin hem daha etkili hem de daha uygun fiyata satılıyor olmasıdır.

Kimyasal ürünler bir taraftan onarırken, diğer taraftan sorunlar oluşturabilmektedir. Bunu anlayan ve herhangi bir noktada soruna sahip olan kişiler doğal ürünleri tercih etmektedir. Bıttım sabunu gibi mucizevi ürünler sayesinde birçok farklı sorununuzu doğal yöntemler ile çözebilirsiniz. Bu sabun ile cilt ya da saç problemlerinizi çözebilir ve ciddi hastalıklarınızdan bile kurtulabilirsiniz. Artık uzmanlar dahi sabunun etkilerinden bahsetmektedir.

Bıttım sabunu cilt için oldukça faydalı ve etkili bir sabundur. Bu sabunu düzenli olarak yüz , ya da vücut yıkamalarınızda kullandığınız zaman farkı göreceksiniz. Cildiniz problemli mi? Akne ile alakalı sorunlarınız olabilir ya da gerek saç derisinde, gerekse vücudunuzun bazı yerlerinde egzama sorununuz olabilir. Bu durumda yapmanız gereken bıttım sabununu düzenli olarak kullanmak. O zaman farkı görecek ve bu ürünü size tavsiye edenlere teşekkür edeceksiniz.

Siirt bıttım sabunu iki yerde üretilir. Bunlar Mardin ve Siirt olarak geçse de, bu konuda Siirt’in daha meşhur olduğunu söyleyebiliriz. Bu sabunların üretimi tamamen insan gücü ile yapılmaktadır. Eylül ayından toplanan bıttımların kaynatılıp menengiç yağının çıkarılması ile birlikte ortaya çıkan bu sabun, aynı zamanda bölgenin ciddi bir gelir kaynağı olarak geçmektedir.

Bu nedenle sabunu belli dönemlerde daha yoğun olarak bulabilirsiniz. Siirt bıttım sabunu özellikle sedef ve egzama gibi hastalığı olan kişiler tarafından tercih edilse de, aynı zamanda akne problemi olan kişiler de bu sabunu kullanabilir. Yoğun akne probleminiz var ise, sabunu alıp kullanabilirsiniz. Üstelik yan etkisi olmayan bu sabunu gayet uygun fiyata alabilirsiniz. Bundan sonra sadece sabunu düzenli ve sabırlı bir şekilde kullanmak size düşer. Bıttım sabunu faydaları fazladır. Bu nedenle sabun birçok kadın tarafından özellikle tercih edilmektedir. Saç dökülmeleri özellikle erkeklerin en sık karşılaştığı problemler arasında yer almaktadır. Eğer sizin de bir erkek olarak saç dökülme probleminiz varsa fazla beklemenize gerek yok. Hemen bir bıttım alın ve bu sabunla saçlarınızı düzenli olarak yıkayın.

Aradaki ciddi farkı düzenli kullanım halinde kısa zaman içinde siz de gözlemleyeceksiniz. Bu mucizeden faydalanmak için yapmanız gereken sadece ürünü almak ve kullanmaya başlamak. Bıttım sabunu faydaları konusunda kısacık bir araştırma yaptığınız zaman zaten bu sabunun ne kadar faydalı olduğunu anlayacaksınız. Bu sabun ile saçlarınızı yıkadığınız zaman saç dökülmelerinizde hatırı sayılır bir iyileşme göreceksiniz. Siz sadece sabırlı olun ve saçlarınızı yıkarken genelde ılık su tercih edin. Ilık su ile iyice ıslattığınız saçlarınızı sabun ile köpürtüp saç derinize masaj yapın. Sonuç sizi memnun edecek. Saçlarınızı iki günde bir bu sabun ile yıkayın.

Kesinlikle ek bir şampuan ya da kimyasal kullanmayın. O zaman tedavide başa dönmek zorunda kalabilirsiniz. Saç derinizde egzama olabilir ya da saçlarınıza kepeklenme probleminiz de olabilir. Bu gibi problemler için de bıttım kullanabilirsiniz. Eğer saçlarınız sağlıksız ise, bu konuda yine yapmanız gereken bıttım kullanmak. Saç tellerinizin nasıl güçlendiğini göreceksiniz.

Sadece sürekli kullandığınız doğal olmayan saç bakım ürünlerinize biraz ara vermeniz gerekecektir. Bıttım sabunu satın al için etrafınızdaki aktarlara bakabilirsiniz. Genelde bu sabun tüm doğal ürün satan yerlerde olmaktadır. Aldığınız sabunun kesinlikle doğal bir sabun olmasına özen gösterin. Bunun dışında sabunu almak için internetten de yararlanabilirsiniz. Son zamanlarda internetten doğal alışveriş yapılabilmektedir. Bazı sitelerde doğal ürünlerin satıldığını görebilir ya da direk bıttım satan siteleri de değerlendirebilirsiniz.

Bıttım sabunu satın al için karşılaşacağınız fiyat aralığı en fazla 30 ile 40 TL arasında değişecektir. Satın alma işlemi kolaydır. Hatta belli yerler ile anlaşarak toplu alımda yapılabilir. Genelde sınırlı sayıda el gücü ile üretilen bu sabunların yapıldığı yerleri de Siirt ve Mardin’de yolunuz düşerse ziyaret edebilirsiniz. Yöre halkı için büyük bir geçim kapısı olan bu sabunlar ile alakalı orada net bilgi alabilir ve sabunların nasıl yapıldığını da görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir