Bıttım Sabunu Doğal Ürünleriyle Sağlıklı Yaşam

Bıttım sabunu isminden dolayı tam anlaşılmayan bir durumdur. Sizlere öncelikle üretimi ve adının nereden geldiği hakkında bilgi verelim. Yıllardır bu konuda hizmet veren firmamız sizlere %100 doğal olarak üretmiş olduğu ürünleri sunmaktadır. Bu ürünler her zaman için temiz ve hijyenik koşullarda üretilmektedir. Geniş tesislerimizde gerekli hijyenik standartlara uygun şekilde üretilen ürünlerimiz, aynı zamanda da makine sistemine geçilmeden tamamen insan gücüyle üretilmektedir. Bu işlemlerin hepsi, dikkatli ve özenli şekilde yapılması gerekmektedir. Hiç bir konu atlanmadan ve dikkatli şekilde yapıldığı için, gerekli sağlık kodeksine uygun olarak üretilen ürünlerimiz, aynı zamanda da yurt dışı pazarında da tercih edilmektedir.

Bıttım Sabunu Nedir?

Bıttım sabunu ile ilgili olarak ilk söylememiz gereken bu ürünün menşeidir. Bu ürün Güney Doğu Anadolu’da daha çok yetişen bıttım meyvesinden yapılmaktadır.

Bıttım sabunu ismi söylendiği zaman akla ilk gelen iller her zaman Siirt ve Mardin olmaktadır. Bıttım aynı zamanda da yabani fıstık olarak bilinen menengiç meyvesinin yağının çıkarılarak bu yağdan üretilen bir ürün olarak bilinmektedir. Bu şekilde üretimi yapılan bıttım sabununun bir çok faydası bulunmaktadır. Asıl önemli olan bıttım sabunu nasıl kullanılır konusu hassas bir durum oluşturmaktadır. Bu konuda da şimdi sizlere bilgi vermeye gayret göstereceğiz.

Bıttım Sabunu Kullanımı

Bıttım sabunu ağırlıklı olarak üç bölümde kullanılmaktadır. Zaten ciltte kullanımı sayesinde, aslında bütün vücutta da kullanılmış olmaktadır. Ancak, şunu da çok iyi bilmek gerekir ki, saç, yüz ve cilt olarak üç bölümde incelenmektedir.

Buradaki asıl nokta, yüzün cildin bir çok bölümüne göre çok daha hassas olmasından kaynaklanmaktadır. Sizlere şimdi madde madde kullanım alanlarında nasıl kullanılacağını aktarmaya çalışalım. Saçta uygulama için maddelerimizi sıralayalım; Öncelikle saçınızda jöle, wax gibi farklı kimyasallar var ise, öncelikle bunları yıkayarak akıtmanız gerekmektedir.

Bundan sonra, yapacağınız işlem öncelikli olarak, sabunu dilerseniz lifte köpürtmek olacaktır. Özellikle ilk günlerde saçınızın telleri zayıf olacağı için direkt olarak sabunu sürmek saç teline zarar verebilmektedir.

Bu işlem sonrasında, saçınızı tamamen durulamanız gerekmektedir. Bu işlemleri her gün tekrarlamanız ve düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir. Bıttım sabunu yüzde nasıl kullanılır konusunda da sizlere gerekli maddeleri paylaşmamız gerekirse, öncelikli olarak yapmanız gereken, yüzünüzün tamamen temizliğini yapmanız gerekmektedir.

Özellikle makyaj malzemesi kesinlikle olmamalıdır. Bundan sonra;

Bıttım sabununa biraz su dökmeniz gerekmektedir. Sabun biraz köpürdüğü zaman yüzünüze masajla sürmeye başlayabilirsiniz. Sabun yüzünüze sürüldükten sonra yaklaşık 1 dakika kadar yüzünüzde kalması gerekmektedir. Sabunu sonrasında duru su ile temizlemeniz gereklidir. Sabunu gündelik olarak kullanmanız ve düzenli olarak devam etmeniz çok önemlidir. Böylece istemiş olduğunuz sonuçları alabilirsiniz.

Bıttım Sabunu Faydaları

Bıttım sabunu hakkında gerekli bilgileri aktardığımıza göre, artık bıttım sabununun cilde faydaları konusunu anlatmak gerekiyor. Düzenli olarak kullanılması sonucunda öncelikli olarak sivilce, egzama, sedef ve mantar gibi cilt hastalıklarına iyi gelmektedir. Bunların yanı sıra, cilde gerekli pH dengesini sağlamak açısından kullanılması gereklidir. Ciltte bulunan hasarların özellikle, düzenli olarak bıttım sabunu kullanılması neticesinde tedavi edildiği görülmüştür. Bunun yanı sıra, daha parlak bir cilt oluşmasını sağlamaktadır. Saç için de bıttım sabununun çok büyük faydaları bulunmaktadır. Bu konuda düzenli olarak kullanım sonrasında ilk olarak saç dökülmesinin durması sağlanmaktadır. Ayrıca, bilinmelidir ki, saçların beyazlaması durumunda bile fayda sağlamaktadır. Saçlarınızın dökülmesi gibi kepeklenme durumunda da çok büyük fayda sağlamaktadır.

Bıttım Sabunu Fiyatları Hakkında

Bıttım sabunu fiyatı özellikle doğal bir ürün olmasının yanı sıra, özellikli bir ürün olduğu için elbette genel hatlarıyla düşünce pahalı olduğu konusu olmaktadır. Ancak, bıttım sabunu özellikle piyasada bulunan ve hiç de faydalı olmayan ürünlere kıyasla ciddi anlamda çok uygun fiyatlı olarak sunulmaktadır. Sizler de gereken her konuda müşteri hizmetlerimizi arayarak gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu konuda yıllardır her zaman en iyi hizmetleri veren firmamıza sizler de güvenebilirsiniz. Her zaman %100 doğal ve saf ürünlerin üretimi de firmamız tarafından yapılmaktadır. Bu ürünleri her zaman doğal bir şekilde üretimini sağlayan firmamızdan talep edebilir. En güzel geri dönüşleri hızlı şekilde alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir