Bıttım Sabunu Faydaları Nelerdir

Bıttım Sabunu Nedir ?

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yetiştirilen yabani fıstığın henüz olmamış hali çitlembik yapraklarının yağı çıkartılarak hazırlanan bir sabundur. Son yıllarda üretimi yapılmaya başlamıştır. Bıttım sabunu tamamen el yapımı olarak hazırlanmaktadır. Yapım aşamasında katkı maddesi kullanılmadığı için doğal bir sabundur. Doğal olması sebebiyle hiçbir yan etkisi mevut değildir. Sabunun Siirt’te üretimi yapılmaktadır. Eylül ayının sonlarına doğru yapraklar toplanır ve sabun yapım aşamasına getirilir. Siirt halkı tarafından yıllardır kullanılmasına rağmen son yıllarda Ülkemizde de kullanım oranı artmıştır. Sadece saç için kullanılmamaktadır. Deri hastalıklarına da çok iyi gelen mucizevi etkilere sahip bir sabundur. Kimyasal maddelerle hazırlanan, onlarca şampuan çeşidi bulunmaktadır. Her şampuan sürekli olarak formülü geliştirilmiş olarak karşımıza çıkmaktadır. Düz saçlardan, dalgalı saçlara kadar yağlı yada kuru saçlara kadar her şampuan için ayrı kimyasal maddeler eklenerek üretilmektedir. Kimyasal madde kullanılmadan hazırlanan hiçbir şampuan yoktur. Şampuanların kullanımı arttıkça saç sorunları da hızla artmaktadır. Bıttım Sabunu içerisinde kimyasal barındırmaz ve faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Saç sorunları arttıkça yeniden doğal yolları denemeye başlayabiliriz. Doğal yöntemler aradığımızda yolumuz aktarlara düşer ve değişik ürünleri birbirine katarak hazırlayacağımız kürler bulunmaktadır. Bıttım sabunu kullandığımız da sadece sabun kullanmamız yeterlidir. Yan etkisi olmadığı için kimyasal maddeler gibi kanserojen etkisi de yoktur.

Mucize Bıttım Sabunu Faydaları Nelerdir ?

Bıttım sabunu faydaları, antiseptik özelliklere sahip ve doğal olması sebebiyle her türlü deri hastalıkların tedavilerinde de rahatlıkla kullanılabilecek bir üründür. Uçuk, egzama, sedef, sivilce, mantar gibi deri hastalıkları için kullanılması tavsiye edilmektedir. Vücudumuzda kullanıldığında cildimize yumuşaklık kazandıracak ayrıca nemlendirici kullanmaya gerek kalmayacaktır. ve Derimizde ve saçlarımızda oluşan kaşıntıya da iyi gelen mucizevi bir ürün olması sebebiyle saç dipleri kaşınanlara tavsiye edilmektedir. Doğada bulunan bitkisel ürünler şifa dağıtmaktadır. Sabunda bitkisel yöntemlerle elde edildiği için çok faydalıdır. Varis bulunan bölgelere masaj yaparak uygulandığında varisleri rahatlatıcı etkilere sahiptir. Vücudumuzu bıttım sabunuyla yıkadığımızda gözenekleri açarak deriyi rahatlatır. Saç dökülmelerini önler ve saçlarımız artık dökülmez. Saçlar canlanır ve hareket kazanır. Beyaz saçları olanların sabunu düzenli kullanmaya başladıktan sonra siyah saçların tekrar dipten geldiği bilinmektedir. Sabunu düzenli kullanarak beyaz saçlardan kurtulabilir ve beyaz saçlar yok olmaya başladığında saç boyası artık kullanılmayacaktır. İnce ve çabuk kırılan saçların bakımını yaptırmak üzere mutlaka kuaförden yardım alınmadan sabun sayesinde kırıklar ortadan kalkacaktır. Saçlarda kepek oluşumunu engellediğinden ayrıca kepek şampuanı da kullanılması gerekmeyecektir. Saç diplerinde oluşan bakterileri de antiseptik özelliği sayesinde yok edecektir. Sabunla yıkanan saçlar daha yumuşak bir hal alacaktır. Kuru saçları nemlendirecek ve daha bakımlı görünmesini sağlayacaktır. Saç için gerekli olan her şeyi bıttım sabunu halledebilme olanağına sahip çok fonksiyonlu doğal bir sabundur. Ucuz yollardan temin edilebilir ve şampuanlara, saç bakım maskelerine, saç boyalarına, saç kremlerine ihtiyaç kalmadığı için bütçemizde tasarruf sağlamaktadır. Sabun adından söz ettirmeye başladığı için Türkiye’nin her iline gönderimi sağlanmaktadır. Kelliğe iyi geldiğinden artan oranda bir talep söz konusudur. Dökülen saçlara iyi geldiği için saçlar daha gür olacaktır. Kaybettiğiniz saçlar sabun sayesinde tekrar yerine gelecektir. Kadınlar için çok önemli olan kuaförlerde bir dünya bakım parası ödemek yerine doğal sabun sayesinde saç bakımı yapılmış olacaktır. Bıttım sabunu faydalarını öğrendikçe kullanacağınız tek ürün olmaya aday olacaktır.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılmalıdır ?

Siirt bıttım sabunu nu kullanırken şampuan kullanır gibi saçlarınızı iyice köpürterek, masaj yaparak saçlarda biraz bekletilmelidir. Bıttım sabununun yararlı etkilerini görmek istiyorsanız sabunu uyguladıktan sonra tekrar şampuan kullanmamalıdır. Saçlar her gün yıkanmak yerine bir iki gün aralıklara yıkanmalıdır ve her seferinde sadece bıttım sabunu kullanılmalıdır. Masaj yapıp bekleterek durulanan saçlara kimyasal madde içeren saç kremleri de kullanılmamalıdır. Her gün saç yıkamamak gerekmekte çünkü saçlar kendi yağıyla beslenmelidir. Saçlarınızı her gün yıkamaya alıştırdıysanız her seferinde bir kere olmak üzere bıttım sabunu kullanılmalıdır. Kısa zaman içerisinde düzenli kullanıldığında saçlardaki değişim gözle görülür bir etkiye sahip olacaktır. Ürünü kullandıkça eşinize, dostunuza tavsiyede bulunabilir onlarında bıttım sabunu almalarını ve sabunu kullanmalarını tavsiye edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir