Bıttım Sabunu Hakkında

Mardin ve Siirt yörelerinde yetişen fıstığın aşılanmamış haline bıttım denmektedir. Bıttım sabunu da aşılanmuş bu fıstığın ve de menengiç ağacının yağından elde edilir. % 100 doğal olarak ve de herhangi bir katkı maddesi içermeden ürettiğimiz bıttım sabunu, mucizevi etkilere sahip olan son derece yararlı bir sabundur. Düzenli kullanımı ile gözle görülür bir etki yaratan % 100 doğal sabunlarımız, alanında son derece deneymli ve profesyonel ellerden çıkarak, sizlerle buluşur.

Hijyen ortamının en üst seviyede tutularak gerçekleştirdiğimiz bıttım sabunu üretimindeki ilk aşama, eylül ayında bıttım meyevlerinin Siirt ve çevresinden toplanması olmaktadır. Ardından toplanan meyveler tüm çürüklerinden ve çöplerinden ayıklanarak güzelce yıkanır ve de 5 – 10 gün arasında, kurutmaya bırakılır.

Kurutulan bıttımlar, miktarına göre alabildğince suda kaynatılır ve kaynama sırasında yoğrulma işlemine geçilir. Yoğurma aşaması, sabunlarımızın oluşturulmasındaki en önemli aşamadır. Çünkü bu esnada, bıttım meyevlerinin yağı çıkar ve ne kadar çok yağ çıkarsa, sabunlarımız da o kadar etkili olacaktır. Çıkarılan yağlar ayrı bir kazana alınır. Başka bir kazanda sabun reaksiyonunu yaratacak çözelti hazırlanır. Ardından bu ömzelti çıkan yağa eklenerek karıştırılır. Karıştırma süresi ise 12-16 saat arasında değişmektedir. tam kıvam elde edildikten sonra, sabun kaplarına bıttım karışımı dökülerek, 3 gün soğutulur. Tüm bu işlemlerden sonra sabunlarımız sizlerle buluşmaya hazırdır.

Bıttım Sabunun Sağlığa Faydaları

Bıttım sabunu saç ve cilt üzerinde inanılmaz faydalara sahiptir. Birkaç içinde görebileceğiniz değişimler sayesinde, bıttım sabunu vazgeçilmez ürününüz olabilir. ilk olarak saçlar için sağladığı faydalardan bahsedecek olursak; En önemli etkisi, erken beyazlayan saçların eski rengine kavuşmasını sağlamasıdır.

Düzenli olarak bıttım sabunu kullanarak erkenden kırlaşan saçlarınızın eski rengine kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca saçlarınızın erken dönemde beyazlamasını istemiyorsanız, yine bıttım sabunu kullanmalısınız. Diğer önemli etkisi ise saç dökülmelerini, düzenli kullanımla birlikte anında kesmesidir. Saçların canlanmasını ve güçlenmesini sağlaya bıttım sabunları, besleyici özelliği ile saç dökülmelerinin önüne geçer. Yumuşak, canlı ve güçlü saç yapısı oluşturur. Saçlarınızın sağlıklı bir biçimde uzamasını sağlar.

Bıttım sabununun cilde faydaları hakkında bilgi vermek gerekirse; Yüzünüzdeki tüm siyah noktalardan ve ölü derilerden arınmasını sağlayarak, parlaklık ve canlılık kazandırır. Düzenli kullanımı ile pürüzsüz bir cilt yapısı elde edilir. Kuru ciltelerin nemlenmesini sağlayan en etkili ürünlerdendir. Sivilce ve akne oluşumlarını yok edilmsini ve bu sırada da cildinizde herhangi bir leke kalmamasını sağlar.

Ciltteki lekeleri yok eder. Sedef hastalığının tedavisinde en eönemli rolü oynar. Saç ve ciltte mükemmel etkiler yaratan bıttım sabunundan en verimlie tkiyi almak isterseniz düzenli olarak en az 6 – 7 ay kullanmanız gerekmektedir. Sabununuzu kullanırken saçlarda şampuan ya da saç kremi gibi kimyasal ürünler kullanmamaya özen göstermeli, aynı özeni cildinize de uygulamalısınız.

Bıttım Sabunu Kullanırken

Saçlarınızda, cildinizde, kısacası tüm vücudunuzda uygulayabileceğiniz bıttım sabunları hakkında, bıttım sabunu nasıl kullanılır derseniz; ilk olarak yüzünüzde ya da vücudunuz için kullanımından başlayabiliriz. Tıpkı günlük bakım kremleriniz, sabunlarınız ya da losyonlarınız gibi bıttım sabunlarınızı da her gün uygulayabilirsiniz. Sabununuzu iyi bir şekilde köpürttükten sonra yüzünüze ya da vücudunuza oval hareketlerle uygulayıp, birkaç dakika cildinizde bekletmelisiniz. Ardından bol suyla sabunu durulamalısınız. Bu işlemlerden sonra hernagi bir krem kullanmanıza gerek yoktur.

Saçlarınızda bıttım sabunu uygularken, ilk olarak saçalrınız sadece suyla yıkamalı ve ardından iyice köpürttüğünüz sabununuz saç diplerinize masaj yaparak, kaşırmış gibi yaparak uygulamasınız. Birkaç dakika saçınızda beklettikten sonra da iyice yıkamalasınız. Saçınızda bıttım sabunu kullanırsanız, 2 gün aralıklarla saç yıkamanızı tavsiye ediyoruz. çünkü sabunun yağı 2 gün boyunca saç derinize daha iyi işleyecektir. Ancak her gün saç yıkamanız gerekiyorsa, yine bıttım sabununuzu kullanabilirsiniz. Sabun kullanırken sabununuzun çok fazla köpürmemesi ise orijinal bir ürün kullandığınızın göstergesidir.

Sizler için % 100 doğal olarak ürettiğimiz mucizevi bıttım sabunlarına nereden ulaşabilirim derseniz, hemen internet adresimizi kullanabilrsiniz. Çok uygun bıttım sabunu fiyatı seçeneklerimizden anında yararlanarak, sabunlarınızı kapınızdan teslim alabilirsiniz. Sizler de sağlıklı ve % 100 doğal bir ürün kullanmak istiyor ve cilt ya da saç sorunlarınıza kesin bir çözüm bulmak istiyorsanız, en doğru adrestesiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir