Bıttım Sabunu Her Eve Lazım

Saç dökülmesi, kepek, sivilce, egzama, mantar gibi cilt ve deri problemlerinize doğal bir çözüm arıyorsanız sizi bıttım sabunu ile tanıştırmak istiyoruz. Siirt bıttım sabunu, doğal bitki yağları ile elde edilen ve herhangi bir koruyucu madde içermeyen bir sabun olarak karşımıza çıkıyor. Marketlerin ve ticaretin artması ile insanlar içinde koruyucu ve kimyasal madde içeren sabunlar kullanmaya başlamıştır.

Bu aslında büyük zarar vermektedir ancak insanlar eskisi gibi doğal sabunlara öncelik vermemektedir. Bu durumda baktığımızda pek çok insanın bıttım sabunundan haberdar olmadığını görüyoruz. Bıttım sabunu aklınıza gelebilecek her türlü cilt ve deri sorunu ile savaşabilen doğal bir sabundur. Bıttım sabunu satın alarak en başta bahsettiğimiz tüm sorunlardan düzenli bir kullanım ile kurtulabilirsiniz.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılmalıdır?

İlk olarak pek çok üründe olduğu gibi bıttım sabununda da düzenli kullanım bir çeşit zorunluluk olarak görülmektedir. Yani bıttım sabununu düzenli olarak kullanmazsanız birazdan bahsedeceğimiz etkilerinden faydalanamazsınız. Düzenli olarak kullanmanız durumunda ise gerçekten çok şaşıracağınız sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Bıttım sabununu saçlarınız için kullanacaksanız 2 günde bir kullanmanız yeterli olacaktır. İçeriğindeki doğal yağların saçlarınızı beslemesini istiyorsanız 2 günde bir kullanım en normal kullanım şeklidir. Her gün yıkarsanız saçınızda tam etkisini göremeyebilirsiniz. Yüzünüzdeki sivilceler ya da egzama gibi problemler için ise günlük olarak kullanabilirsiniz. Bu şekilde düzenli kullanırsanız etkisini çok kısa bir sürede görürsünüz.

Bıttım sabununu kullanırken başka bir ürün kullanmanıza gerek yoktur. Hatta bıttım sabunu mümkünse tek kullanılmalıdır. Kullandığınız kimyasal içerikli ürünler bıttım sabununun etkisini öldürecektir. Bu nedenle çok önemli bir durum olmadığı sürece mutlaka tek başına kullanılmalıdır.

Bıttım sabunu satın alırken buna dikkat ederek sayısını bu duruma göre belirleyebilirsiniz. Siirt bıttım sabununun faydalarından yararlanabilmek için mutlaka bahsettiğimiz şekilde kullanmanızı öneriyoruz. Bu şekilde kullanırsanız en kısa zamanda sonuçlarını görebilirsiniz.

Bıttım Sabunu Ne İçin Kullanılabilir?

Bıttım sabunu faydaları o kadar fazla ki bu durumu 2 bölüme ayırarak sizlerle paylaşacağız.

  • Bıttım sabununun saçlara olan etkisi
  • Bıttım sabununun cilt problemlerine ve vücuda olan etkisi

İlk olarak bıttım sabunu faydalarının saçlar için neler olduğundan bahsedeceğiz. Bıttım sabunu satın alırken saçlarınız için kullanacaksanız saçlarınızın boyutlarına göre sayısını belirleyebilirsiniz. Bıttım sabunu saçlarınızdaki kepek, pullanma, kaşıntı gibi pek çok probleme iyi gelmektedir. Saç köklerini besleyen bıttım sabunu ayrıca saç derinizi de pürüzsüz ve sağlıklı bir hale getirmektedir. Bıttım sabunu bunlarla da kalmayıp saçlarınızı ilk günkü sağlıklı haline geri çevirmektedir. Saç derisi ve saç problemleri dışında saçlardaki beyazlar da bıttım sabunu yardımı ile kapatılabilmektedir. Yani düzenli bir şekilde kullanmanız halinde bıttım sabunu beyazlayan saçlarınızı eski rengine döndürmenize çok yararlı olacaktır. Bıttım sabunu faydaları genel olarak saçlar için bu şekildedir. Eğer herhangi bir saç probleminiz bulunmuyorsa da saçlarınızın parlak ve sağlıklı görünmesi için bıttım sabununu içinde paraben gibi ağır kimyasallar içeren şampuanlarınızın yerine kullanabilirsiniz.

Bıttım sabunu saç derisi dışında vücut ve cilt için de oldukça yararlı bir sabundur. Bıttım sabunu alırken eğer hem saçlarınız hem de cildiniz için alacaksanız ayrı ayrı almanızı tavsiye ediyoruz. Bıttım sabunu antiseptik özelliği sayesinde vücuttaki tüm gözenekleri oldukça iyi bir şekilde temizler ve gözeneklerinizdeki kirin atılmasını sağlar. Bu sayede siyah nokta ve sivilce gibi oluşumlardan çok kısa bir süre içerisinde kurtulmuş olursunuz. Buna ek olarak vücudunuzun sağlıklı ve parlak görünmesini de sağlar. Egzama, siyah nokta ve sivilce dışında mantar ya da sedef gibi hastalıklara da çok iyi gelen bıttım sabunu adeta evinizin doktoru olmaya hazırlanıyor.

Bıttım Sabunu Nerede Üretilir?

Bıttım sabunu Siirt ilimizde üretilen bir sabun olarak karşımıza çıkıyor. Siirt bıttım sabununu almak için eskiden mutlaka Siirt’e gitmeniz gerekirken şimdi isterseniz internetten de sipariş verebilirsiniz. Eğer internetten sipariş verme konusunda tereddüt duyuyorsanız da size en yakın aktar, baharatçı ya da doğal ürünler satan büyük marketlere sorabilirsiniz. İnternetten alacaksanız da mutlaka ürünün kaliteli, doğal ve orijinal olduğuna emin olmalısınız. Bazı bıttım sabunları doğallıktan uzak bir şekilde koruyucu kimyasallar ile üretildiği için bu konuda dikkatli olmanızı öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir