Bıttım Sabunu İle Doğal Tedavi Ve Bakım

Kimyasalların ve kozmetiklerin dört bir yanımızı sardığı bu zamanlarda hem kişisel bakım hem de tedavi amacıyla kullanılabilecek doğal bir çözüm sizi çok mutlu edecektir. Bıttım sabunu, özellikle saç ve deri üzerinde inanılmaz etkilere sahip doğal anti bakteriyeldir. Buna bağlı olarak daha güçlü saçlara ve daha sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Doğru ve düzenli kullanıldığında beklediğinizden çok daha iyi sonuçlar verecektir. Bunun için tamamen doğal Bıttım sabunu kullanıp sahtelerinden kaçınmanız gerekmektedir.

Bıttım Sabunu Nedir?

Bıttım sabunu, Güneydoğu Anadolu bölgesinde yoğun olarak üretilen doğal bir sabun türüdür. Menengiç ve çitlenbik adlarıyla da ilinen bıttım bitkisinin yağından elde edilir. Bulunması ve ve yağı elde edilmesi zahmetli bir iş olan bu bitkiye daha çok Siirt’te rastlanır. Kimyasal kullanılmadan tamamen doğal yollarda elde edilen bu sabun birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılabilir. Örneğin saç dökülmesi, beyazlaması, kellik, egzama, mantar ve varis gibi yoğun tedavi gerektiren hastalıklarda çok etkilidir. Bunun yanında doğal olduğundan besleyici özellik gösterir ve cildinizi kurutmadan temizler. Bu sayede günlük temizliğinizde hem saçı hem cildiniz için kullanabilirsiniz.

Bıttım Sabununu Neler İçin Kullanılır?

Bıttım sabunu saçları güçlendirmek için kullanılır. Saçları besler ve daha yumuşak saçlara sahip olmanıza yardımcı olur. Saçın su ve yağ dengesini düzenleyerek daha parlak ve sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlar. Doğal mikrop öldürücü olması sebebiyle saç derinizi derinlemesine temizler ve mikroplardan arındırır. Saç dökülmesi sıkıntısı olanlar için doğal bir çözümdür.

Dökülmeleri neredeyse sıfıra indirir ancak düzenli olarak kullanmak gereklidir. Kepekli saçların tedavisinde kullanıldığı gibi tekrar kepek oluşumunu da önler.

Saçları beyazlayanlar Bıttım sabununu düzenli kullanarak 1 yıldan kısa süre içerisinde saçlarının eski haline dönüşüne şahit olabilirler. Kuru saçlarda nem dengesini sağlar. Yağlı saçların yağ dengesini düzenler.

Normal bir sabun gibi saçların kurumasına ve sertleşmesine sebep olmaz.

Saçların elektriklenmesini önler ve saçlara pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Yumuşayan saçlar daha kolay şekil alır. Saçı güçlendirerek daha hacimli durmasına yardımcı olur. Saç kırıklarından birebir etkilidir.

Saçların daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzamasında rol oynar.

Cildi kurutmada temizler ve peeling etkisiyle gözenekleri açar. Daha pürüzsüz, sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmanızı sağlar. Ergenlik döneminde oluşan sivilceler, siyah noktalar ve lekeler üzerinde etkilidir. Düzenli kullanıldığında yenilerinin oluşumunu da önler.

Yaraların ve tahriş olmuş bölgenin tedavisinde kullanılırsa hızlı sonuç verir. Bu nedenle kaşıntılı bölgelerde kullanılarak tahribat azaltılabilir.

Varis, egzama ve mantar gibi çeşitli cilt sorunlarıyla savaşmada en etkili yöntemdir.

Bıttım Sabunuyla İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bıttım sabununu doğru kullanmak çok önemlidir. Bu yüzden kullandığınız esnada dikkat etmeniz gereken birkaç husus vardır. Sabunu ilk kullanmaya başladığınızda saçlarınız sertleşebilir. Bunun sebebi kimyasallar kullandığınız saçınıza farklı yapıda bir ürün uyguluyor olmanızdır. Saçın bir alışma sürecine ihtiyacı olduğunu unutmayın. Hemen vazgeçmeden önce birkaç defa kullanırsanız etkilerinin yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladığını göreceksiniz. Bunun dışında etkilerini gösterebilmesi için doğal Bıttım sabunu kullanmalısınız.

Piyasadaki aldatmacalara maruz kalmamaya özen gösterin. Gözlerle temasında yanmaya yol açabilir. Bu yüzden dikkatli kullanın ancak temas durumunda kimyasal içermediği için yanma dışında bir sıkıntı söz konusu olmayacaktır. Herhangi bir yan etkisi olmasa da alerjik reaksiyonlara karşı önlem alınması gerekmektedir. Eğer kullandığınız bir ilaç varsa sabunu kullanmadan önce doktorunuza danışın. Her şeyde olduğu gibi Bıttım sabununda da kullanım miktarı önemlidir. Çok sık kullanmak iyi sonuçlar doğurmaktan ziyade cildinizi tahriş edebilir. Bıttım sabununu oda sıcaklığında ve kuru bir yerde saklamanız gerektiğini de unutmayınız. Bu denli faydalı olan Bıttım sabununu doğru ve dikkatli bir şekilde düzenli olarak kullanırsanız tüm olumlu etkilerinden en verimli şekilde faydalanırsınız.

Tüm kimyasallardan uzak kaldığınızda vücudunuzun yaşadığı değişime birince elden şahit olacaksınız. Hakiki Bıttım sabununu nereden bulabileceğinizi merek ediyorsanız, firmamız %100 doğal Bıttım sabununu satışa sunmaktadır. İstediğiniz büyüklükteki kalıplarla alışverişinizi yapmanız mümkündür. Piyasaya sürülen ve farklı yağlardan elde edilen Bıttım sabunlarına maruz kalmamak için doğru yerden satın almanız çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir