Bıttım Sabunu İle Gelen Sağlık

İnsanlar tarihin çok eski zamanlarından itibaren kişisel temizliklerine önem vermeye başlamışlardır. Çünkü daha sağlıklı bir hayat sürmenin yolu temizlikten geçer. Birçok mikrop türü pis ve hijyenik olmayan ortamlar da üreme ve çoğalma imkanı bulurlar. Buda birçok farklı ve tehlikeli hastalığın ortaya çıkmasına sebep olur. İşte sabun belki de en çok kullanılan kişisel temizlik maddesidir. Tarihin ilk çağlarından beri insan sabun aracılığıyla hem kendisini hem de eşyalarını temiz tutmaya çalışmıştır. Bu çabası günümüz de hala devam etmektedir.

Söylediğimiz gibi temizlik sağlığın çok önemli bir ön koşuludur. Ve sabun bu bağlam da çok önemli bir madde haline gelmektedir. Fakat artık günümüz de bıttım sabunu gibi doğal sabunlar içerikleri bakımından oldukça önemli bir noktaya gelmişlerdir. Bunun nedeni ise çok açıktır. Temizlik için kullandığımız diğer sabunların hemen tamamı endüstri ürünü olan kimyasal içerikli malzemelerdir. Bu da temiz olmaya çalışırken aslında sağlığımızın tehlikeye girmesine sebep olan bir sebeptir. İşte doğal sabunlar bu noktada insan hayatına girmektedir.

Ve doğal sabunlar için de belki de yapılışı ve içeriği bakımından bıttım sabunu faydaları saymakla bitmez. Sabunlar yağ asitleri ile alkali maddelerin birleştirilmesi ile elde edilirler. Birçok farklı teknik ile sabun imal etmek mümkündür. Fakat her yağ asidinin içeriği farklıdır. Yani insan sağlığına olumlu etkileri olabildiği gibi zararlı etkileri de olabilmektedir. Ve şuan günümüz de sanayi sabunları olarak isimlendirilen sabunların birçok çeşidi vardır. Fakat ne kadarının faydalı etkileri olduğu konusu bilinmesi zor bir konudur. Temizlikle yakalamaya çalıştığımız ana etmen sağlık olduğuna göre kişisel temizliğimiz de zararlı kimyasallardan uzak durmamız gerekmektedir.

Elimizin altında bulunan bizim için tamamen doğal yollarla hazırlanan ve etkileri yıllar boyu kanıtlanmış doğal sabunlar kullanmalıyız. Doğal sabunlar içinde haklı bir yere sahip olan bıttım sabunu insan sağlığı açısından son derece faydalı sonuçlar doğurmaktadır. Yapımı sadece doğal ürünler kullanılarak yapıldığı için kullanımlarından sonra olumsuz hiçbir etki görülmemektedir. Bıttım sabunu faydaları bakımından birçok insanın tereddütsüz olarak kullandığı ve kullanmaya devam ettiği bir temizlik maddesidir.

Bıttım sabunu hiçbir makine ya da araç kullanılmadan sadece el emeği ile yapılır. Bu da kalitesini oldukça arttırmaktadır. Güneydoğu Anadolu bölgesin de üretilen bir sabundur. Özellikle Siirt bıttım sabunu çok ünlüdür. Ve belki de gerçek doğal bıttım sabunu Siirt de üretilen sabunlardır. Bııtım sabunu Siirt de yetişen yabani fıstık olan bıttım meyvesinin yağından yapılır. Daha genel bir ifadeyle aşı yapılmamış Siirt fıstığı olan bıttım bitkisi toplanır ve yağı ile Siirt bıttım sabunu yapılır. Bizim için çok önemli olan cilt sağlığımızı korumak için kullanılabilecek doğal ve faydalı bir ürün olan bıttım sabunu hem cilt temizliğinde hem de saç temizliğinde rahatlıkla kullanılabilir.

Bıttım sabunu satın alarak düzenli bir şekilde kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra eskiye nazaran oluşacak olumlu farkları siz de çok rahat bir şekilde gözlemleyeceksiniz. Çünkü bıttım sabunu sizin sadece temiz bir cilde sahip olmanızı sağlamaz bununla birlikte sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlar. Sağlıklı bir cilde sahip olmak her insanın çok isteyeceği bir konudur.

Normal sabunlar içerdikleri ağır kimyasal maddeler ile cildinize son derece zararlı olabilecek içeriklere sahiptirler. Ve üstelik genel olarak hiç kimse bu sabun içeriklerini araştırmaz. Sonra daha sağlıksız saçlar ve solmuş kurumuş bir ciltle karşı karşıya kalırız. İşin bu boyuta gelmemesi için yapmanız gereken tek şey bıttım sabunu satın almak olduğunu bilmelisiniz. Faydaları birçok insan üzerinde yüzlerce kez kanıtlanmış olan bu doğal sağlıklı ürünü gönül rahatlığı ile hem cilt temizliğinizde hem saç temizliğinizde kullanabilirsiniz. İşte eğer sizde ışıl ışıl parlayan sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak istiyorsanız.

Bununla beraber cildinizin bütün gözeneklerinin sağlıkla açılmasını ve gerekli olan dolaşımın düzgün bir şekilde yapılmasını istiyorsanız binlerce insan gibi bıttım sabununun o şifalı etkilerinden faydalanmalısınız. Böylelikle sağlığınız kötüye gitmeden tedbirinizi almış olmanın iç rahatlığını da doyasıya yaşayacaksınız. Bıttım sabunu ile vücudunuza gelecek olan kalıcı bir sağlık olacaktır. Hem de sadece bugünlük değil yaşamınız boyunca sürecek bir sağlık ve güzellik sizlerin olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir