Bıttım Sabunu İle Kepeklerinizden Kurtulun

Cilt ve saç derisi sağlığı için bitkisel ve el yapımı bir sabun olma özelliği taşıyan bıttım sabunu, Türkiye’de ve dünyada birçok kişinin tercih ettiği ve sabun üzerinde yapılan araştırmalar sonucu, ciltte ve saçlarda göstermiş olduğu olumlu etkileri bilimsel olarak kanıtlanmış bir üründür. Siirt bıttım sabunu, Siirt şehrinin dağlık bölgelerinde, Siirt’in kırsal kesimlerinde bulunan bağlarda yetişen BITOM ve bıttım ağaçlarının vermiş olduğu meyvelerin toplanarak sabuna dönüştürülmesi ile oluşmaktadır. Bıttım sabunu, yabani fıstıktan alınan yağın yani bıttımın melengiç ile birlikte karıştırılması sonucu oluşmaktadır. Yabani fıstık ve melengiç bitkileri dışında, hiçbir katkı maddesi Siirt bıttım sabunu içerisinde bulunmamaktadır. Üretilen bu tamamen doğal ve el yapımı olan bıttım sabunları, doğal bir ürün olduğundan dolayı, insan vücudunda herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Bıttım Meyvesi Nedir?

Bıttım, daha çok Türkiye’nin Güney Doğu Anadolu bölgesinde yetişen bir meyve çeşididir. Bıttım sabunu, yabani fıstık yani halk arasında bilinen adı ile menengiç meyvesinin yağının çıkartılması sonucu elde edilen bir sabun türüdür. Siirt fıstığı olarak bilinen fıstık çeşidinin aşılanmamış haline, bıttım denilmektedir. Bıttım sabunu Siirt iline özgü bir sabun çeşididir. Tamamen elle üretilen ve içeriğinde hiçbir kimyasal maddenin kullanılmadığı bıttım sabununu Siirt haklı yıllardan beri kullanmaktadır. Bıttım sabunu, genel olarak insanların saç ve saç derisinde yaşamış oldukları problemler sebebi ile kullanmalarının yanı sıra, ayrıca ciltlerinde bulunan problemler içinde bıttım sabununu kullanmaktadırlar. İçeriği tamamen doğal ve kullanan kişiye herhangi bir yan etkisi olmayan bıttım sabunu, içeriğinde çeşitli kimyasalların bulunduğu şampuanlara göre, daha faydalı olduğu çeşitli araştırmalar ve tecrübeler sonucu ortaya çıkmıştır. Saç ve saç derisindeki sıkıntıları çözen bıttım sabunu, ayrıca antiseptik mikrop öldürücü etkisi olması ile birlikte de, deri üzerindeki hastalıkları da gidermektedir. Bıttım sabunu satın al diyerek ister internet üzerinden bıttım sabunu alma işlemlerinin gerçekleştirebilirsiniz.

Bıttım Sabununun Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

İnternet üzerinden yaptığınız bıttım sabunu satın al araştırması sonucu, temin ettiğiniz bıttım sabunu ürününüzü, banyo yaparken kullanmanız gerekmektedir. Bol su ile fazla bir şekilde köpürtme işlemi uyguladıktan sonra, elleriniz ile saç diplerinize masaj yaparak bıttım sabununu kullanınız. Banyo sırasında bıttım sabununu kullanırken, sabun yanında başka herhangi bir özellikle de kimyasal özellikli şampuan kullanmamaya dikkat ediniz. Eğer kullanırsanız, bıttım sabununun saç diplerinize göstereceği faydalardan mahrum kalmış olacaksınız. Ayrıca, 1 gün bıttım sabunu, diğer gün şampuan kullanma yöntemini de tercih etmemeniz önemlidir. Çünkü bıttım sabunu kullandığınızda, sabunun etkisi 2 gün sürmektedir. Çünkü kullandığınız bıttım sabunu, saçlarınızı ve saç derinizi sürekli olarak besleyecektir. Bu sebeple, bıttım sabununu aldıktan sonra, sadece ve sadece sabunu kullanınız.

Bıttım Sabununun Faydaları ve Özelliği Nelerdir?

Bıttım sabunu faydaları, oldukça çok sayıda ve farklı farklı özelliklerdedir. Tam bir doğa harikası bir ürün olan bıttım sabunu, kullanan kişilerin çok sayıda fayda sağladığı bir ürün olarak insanların karşısına çıkmaktadır. Bıttım sabunu faydaları, madde madde sıralandığında ise şu şekilde faydaları ortaya çıkmaktadır:

Bıttım sabununu kullanan kişilerin, saç dökülmeleri tamamen ortadan kalkmaktadır ve ayrıca sabunu kullanan kişilerin kaybetmiş olduğu saçlarını da geri kazanmaları mümkün olmaktadır.

Saçlarında ve saç derilerinde kepek şikayeti olan kişiler, bıttım sabunlarını kullandıklarında, sıkıntısını çektikleri kepek probleminden tamamen kurtulmuş olacaklardır.

Saçlarında beyazlaşma olan kişiler bıttım sabununu kullandıkları takdirde, 7-8 aylık bir zaman diliminde saçlarının eski rengine kavuşmasını sağlayabilirler. Bu geri kazanımda, bıttım sabununun, saçlara doğal bir şekilde güç vermesinden dolayı olmaktadır.

Saç derisinde bulunan ve saçlarda çeşitli rahatsızlıklara sebep olan bakterilerinde tamamen ortadan kalkmasını sağlamaktadır.

Bıttım sabunu saçı ve saç derisini besleyerek, saçların yumuşak bir hale bürünmesini sağlar.

Antiseptik mikrop öldürücü etkisinin olması sebebi ile deride oluşan her türlü rahatsızlığa iyi gelmektedir.

Deride oluşan egzama, mantar, sivilceler, yaralar ve tahrişlere karşı oldukça etkilidir.

Deride bulunan gözenekleri açarak, varislerin rahatlamasını sağlamaktadır.

Bıttım sabunu, tamamen doğal olan ürünlerden üretildiği için insan vücuduna ve cildine hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Yan etkisi olmamasının bir diğer sebebi de içeriğinde hiçbir kimyasal maddenin de kullanılmamasından dolayıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir