Bıttım Sabunu ile Mükemmel Saçlara Kavuşun

Doğal sabunların cilt üzerine etkileri, olumlu sonuçlar doğurmaktadır. Doğal sabunlar arasında bulunan bıttım sabunu, ülkemizin doğu kesimlerinde uzun yıllardır kullanılan bir üründür. Sağladığı çeşitli faydalardan ötürü, genci yaşlısı herkes tarafından kullanılmaktadır. Batı bölgelerinde de ürünün yaygınlaşması ile sabuna karşı merak artmaya başlamıştır. Siirt bölgesinde üretilen bir ürün olduğu için Siirt bıttım sabunu olarak da tanınmaktadır. İsmi, hammaddesi olan bıttım ağacından gelmektedir. Bıttım ağacı, Siirt bölgesine özgü bir ağaç olarak yetiştirilmektedir. Yapraklarındaki ve meyvelerindeki yağlar, çeşitli işlemlerden geçirilerek sabun elde edilmektedir. Bıttım sabununun cilde faydaları çok fazla olduğu için, cilt bakımına dikkat edenler tarafından çok sevilmektedir.

Bıttım Sabunu Hakkında

Bıttım sabunu, tamamen el işi bir ürün olarak ortaya çıkmıştır. Fabrikasyon işlemlerinden geçmemesi, içerisinde hiçbir kimyasal bulunmamasını sağlamıştır. Hijyen için kullanılan pek çok sabuna benzer bir yapıya sahip olmasına rağmen, saflığı sayesinde daha etkili bir üründür. Temizlik için kullanıldığı sırada, cilde bakım da yapabilmektedir. Ciltteki kusurların giderilmesinde de oldukça etkilidir. Doğu bölgesinde yaşayan kadınlar, cilt güzelliklerini bu sabuna borçludur. Bıttım sabunu nasıl kullanılır sorusunun cevabı;

• Sivilceleri ve siyah noktaları gidermek için,

• Saç ile ilgili sorunları gidermek için,

• Varis tedavisinde daha etkili sonuçlar elde edebilmek için,

• Mantar ve diğer yaraların daha hızlı iyileşmesini sağlamak için doğrudan kullanılabilmektedir

Sivilce ve siyah nokta sorunları, gençlerin büyük bir çoğunluğunda yaşanmaktadır. Ergenlik dönemine girilmesi ile birlikte hormonal değişimlerin başlaması, sivilce ve akneye neden olabilmektedir. Ciltte biriken yağ kalıntıları, gözenekleri tıkayarak siyah nokta oluşmasını sağlamaktadır. Bıttım sabunu, yüz temizliğini sağlarken cildin iyileşmesine de yardımcı olmaktadır.Bıttım sabunu yüzde nasıl kullanılır diye merak edenler ise, sabunu doğrudan yüzlerine uygulayarak temizleyebilirler. Sabunun önce elde köpürtülmesi ve daha sonra yüze sürülmesi daha hijyenik olacaktır. Daha önce sabun kullanmış herkes, bıttım sabununu rahatlıkla kullanılabilir. Diğer sabunların aksine, ciltte hoş bir doku ve güzel bir koku bırakmaktadır. Yüzde etkili bir sonuç almak için sabunun düzenli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Doğal bir ürün olduğu için, kimyasal ilaçlara ve tedavi yöntemlerine göre daha uzun sürede etki etmektedir.

Kullanım sürecinde sabırlı olmak çok önemlidir. Varis sorunu yaşayanlar, oldukça sıkıntılı bir süreç geçirebilmektedir. Tedavinin daha hızlı ve etkili bir şekilde tamamlanması için bıttım sabunundan yardım alınabilir. Sabun düzenli olarak kullanıldığında varis oluşumunu da engellemektedir. Kaşıntı sorunu yaşayanlar da bıttım sabununu kullanabilirler. Rahatsız edici kaşıntılar için oldukça etkili bir üründür. Kaşıntının kısa sürede giderilmesini sağlamaktadır. Egzama yüzünden oluşan cilt kızarıkları, cilt lekeleri gibi pek çok izin iyileşmesinde de etkili olmaktadır. Derideki her türlü yara tedavisinde de etkili bir üründür.

Bıttım Sabununun Kullanım Şekli

Bıttım sabunu, diğer sabunların kullanım şekli gibi doğrudan uygulanmaktadır. Yaraya, saça ya da yüze uygulansa bile, kullanım şekli aynıdır. Herhangi bir ekstra işleme gerek kalmadan, doğrudan uygulanmaktadır. Özellikle saçlar için sabun kullanırken, şampuan ile karıştırılmak tercih edilebilmektedir. Bu yöntem, sabunun etkisini azaltıcı bir yöntemdir. Şampuan içerisindeki kimyasallar, sabun yapısını bozmaktadır. Şampuanla birlikte sabun kullanmak, düzenli kullanım yapılsa bile etki etmeyecektir. Diğer faydalarından yararlanmak için de sabunun saf bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Sabunun etkisi 7 – 8 aylık düzenli kullanım sonrasında fark edilir bir biçimde gözlenebilmektedir. Süreç içerisinde de iyileşmenin gerçekleştiği görülebilmektedir. İlk aylarda herhangi bir değişim görememek, motivasyon düşürebilmektedir. Pek çok insan ürünü, ilk aylarda bıraktığı için etkilerini gözlemleyememektedir.

Bıttım Sabunu Diğer Sabunlardan Çok Daha Etkili

Bıttım sabunu fiyatları, standart sabun modellerinden daha pahalı olsa da sağladığı faydalar düşünüldüğünde çok uygun fiyatlara satılmaktadır. Sabun fiyatları, miktara göre de değişmektedir. Her bütçeye göre uygun miktarlarda sabun satın alınabilmektedir. Sabunun sağladığı faydalarla birlikte, etkili bir hijyen de sağlamaktadır. Ürünü faydaları için kullananlar kadar, hijyeni için de kullananlar bulunmaktadır. Sabunu günlük sabunlarınızın yanında kullanarak, düzenli bir kullanım sağlayabilirsiniz. Bir ürünü uzun süre düzenli olarak kullanma konusunda sorun yaşayanlar, sürekli göz önünde bulunan yerlere sabunu yerleştirerek kendilerine hatırlatabilirler. Bıttım sabunu kullanımında, düzenli kullanımın etkisi çok büyük olduğu için dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir