Bıttım Sabunu Kullan Sen de Genç Kal!

Anadolu topraklarında yaşayan büyüklerimizin pek çoğunun, günümüz gençliğinin yakalandığı hastalıkları yaşamadıklarına sizde şahit olmuşsunuzdur. Bunun sırrının doğal beslenmek, kimyasallardan ve aşırı stresten uzak bir hayata borçlu oldukları aşikârdır. Bizlerde onların izinden giderek sağlıklı yaşama destek verenleriz. Güneydoğu Anadolu bölgesi Siirt, Gaziantep, Mardin halkımızın en dikkat çeken özellikleri saçlarının gürlüğü, parlak oluşları da muhakkak dikkatinizi çekmiştir. Buna sebep bölge halkının geleneksel olarak ürettikleri ve kullandıkları bıttım sabunudur.

Bıttım Sabununu Bu Kadar Faydalı Yapan Özellikleri Nelerdir?

Anadolu’muzun bize sunduğu zenginliklerin sağlayabileceği yararlar, her zaman araştırma konusu olmuştur. Fakat tanıtımlar eksik kaldığından halk tarafından çok rağbet görmemiştir. Bu zenginliklerin çoğu hala gün yüzüne çıkmayı beklemektedir. Neyse ki bıttım sabunu şimdilerde hak ettiği değeri görmeye başlamıştır. Dünyanın pek çok ülkesine ulaşmıştır. Bıttım sabununun dünyaca ünlenmesine sebep olan içeriğini bilmekte fayda vardır. Şimdi bıttım sabunun muhteviyatına bakacak olursak; bıttımın yabani fıstık veya çitlenbik olarak isimleri vardır. Bazı yörelere göre bu isimler değişebilmektedir. Aslı aşılanmamış fıstıktır. Bu fıstıkların kabuklu, kahverengi ve sert görünümlü yapısı ile daha çok bıttım olarak bilinir. Bıttım terebinth reçine türü ağaç ailesinden gelen bir yemiştir. Bodur boylu 10 metrelik ağaçların bu yemişlerinin diğer bir adı da menengiçtir. Terebenit reçine ağaçları, çam terebentin yağı elde edilerek halk tarafından saçlar için kullanılmaktadır. Kan dolaşımını hızlandıran ve saç oluşumuna yarayan saça canlılık katan özellikleriyle tıbbi bir mucizedir. Saç dökülmesi ve kellik tedavisinde kullanılır. Aynı zamanda çam terebentin yağının içeriğinde alfa pinen denilen bir madde vardır. Bu madde çocukluk dönemi kansorejen etkilere anti kansorejen olma potansiyeli taşıdığı kanıtlanmıştır. Böylelikle bıttım yemişi de ailesinin karakteristiğini göstererek tam bir şifa kaynağı olduğu bilinmektedir. İçerdiği faydalı yağ özü sayesinde vücudun doğal nem dengesi hemen kazanılacaktır. Bıttım sabununu, hayat akışımızda düzenli kullandığımız ürünler arasına katmanın gerekliliği ortadadır.

Bıttım sabunu kullananların doğanın en güzel ürününden istifade edebilmenin huzuru ile birlikte genç kalıp, genç göründüğü, tespit edilmektedir. Bunun yanı sıra bıttım sabunun mucizeleri saçlarla sınırlı değildir. Bıttım sabunun cilde faydaları pek çoktur. Cildimiz sağlıklı görünmesi için nem dengesi çok önemlidir. Özellikle yaz mevsiminden dolayı güneşin ultraviyole ışınlarına çokça maruz kalan cilt kuruma yapabilir. Cildin kışa hazırlanması için doğal bıttım sabunu ile yapılacak banyolar cilde tazelik kazandırıp onaracaktır. Ciltte oluşmuş ölü tabakanın atılması gözeneklerin faydalı yağları emilimiyle giderilecektir. Cilt ışıl ışıl olurken yüz için kullanıldığında da etkileri daha belirgin gözlemlenecektir. Bıttım sabunu yüzde nasıl kullanılır denildiğinde isteğe bağlı olarak değişecektir. Kuru cilt tipine sahip olanlar günde 2 kere karma ciltler bir kere yağlı ciltler ise gün aşırı kullanmayı tercih edebilmekteler.

Bıttım Sabunun Tedavi Edebildiği Şikâyetler

• Mantar

• Egzama

• Saç dökülmesi

• Kepeklenme

• Akne

• Cilt kuruluğu

• Cilt tahrişleri

• Çatlaklar

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır?

Yukarıda belirtilen şikâyetler ile karşı karşıyaysanız tek yapmanız gereken banyo düzeninize bu doğal sabunu eklemek olacaktır. Bunun haricinde ayak bakımında pedikür öncesi yumuşaklık için ayaklar sabunlu suda bekletilebilir. El ve tırnak bakımı için çok tercih edilmektedir. Çünkü bıttım sabunun antibakteriyal özelliği sayesinde mikrop barındırabilen yapıda olan tırnaklara hijyen sunmaktadır. Günlük el sabunu için de çok idealdir. Elleri kurutmadan hijyenik olmasına yarar sağlar. Bıttım sabunu fiyatı, değerine oranla çok ucuz bulunmaktadır.

Sabunu elde etme ve imal aşamaları çok çaba ve zaman gerektirir. Yapımı meşakkatlidir. Geleneksel usullere bağlı kalarak doğal yapısını muhafaza etmekteyiz. Bu durum bıttım sabununun fiyatına etki etmeden sizlere sunulmaktadır. Doğal ürünlere ulaşmanın zorluğu ortadadır. Doğal ürün satanların çoğunun fiyat politikaları bu zorluktan istifade amaçlı, ederinin üstünde rakamlar verseler de bıttım sabunu satıcısı olan bizlerin ticari duruşuna uygun bir anlayış değildir. Bizler doğanın nimetlerinden yararlanmak isteyen kişilerin doğal hakkı olarak kolaylıkla bıttım sabununa ulaşmalarını istemekteyiz. Bunun için özveri ve güvenle sabun imalatımızı uzun yıllardır sürdürmekteyiz. Dünya pazarına çıkma hedefi ile internet sitemiz üzerinden toptan ve perakende olarak satışlarımız mevcuttur. Sitemiz üzerinden verilen siparişler kargo ile istediğiniz adrese ulaştırabilmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir