Bıttım Sabunu Kullanımı Ve Faydaları

Bıttım sabunu hakkında bu yazımız sayesinde aramış olduğunuz her türlü bilgilere çok kolay bir şekilde ulaşmış olacaksınız. Bir çok kişinin konuşmasına rağmen, nasıl kullanılacağını ve çeşitlerini bilmediği için firmamız, bu konuda sizlere gerekli bilgileri aktaracaktır. Firmamız bu konuda yıllardır üretim yapmakta ve üretim konsepti olarak sizlere doğal ve sağlıklı sabun sunabilmenin yanı sıra her zaman kaliteli çözüm yolları sunmak için bu işlemleri el değmeden doğru şekilde gerçekleştirmektedir.

Bıttım Sabunu Nedir?

Bıttım, özel bir meyvedir. Daha doğru tabirle menengiç denilen yabani fıstığın ezilmesi ile ortaya çıkan bir yağdan elde edilmektedir. Güney Doğu Anadolu Bölgesi bu konuda meyvenin anavatanı olarak bilinirken özellikle de Mardin ve Siirt illerinden ağırlıklı olarak yetişen bir meyveden yapılmaktadır. Ayrıca, aslında meyvenin yetişmesi çok sıkıntılı bir durum olmadığı için ülkemizdeki mevsim koşullarında Ege, Akdeniz bölgesinde de bu meyve yetişebilmektedir. Ancak, bazı bölgelerde çitlenbik bazı bölgelerde ise, Çedene ağacı olarak bilinmektedir.

Sabunun %100 doğal olması ve içerisinde bulunan mineral değerleri sebebiyle ciddi faydaları bulunmaktadır. Kullanım alanları için farklı faydalar sunarken, kullanım alanları ile ilgili olarak;

• Ciltte Kullanım Faydaları

• Yüzde Kullanım Faydaları

• Saçta Kullanım Faydaları olarak maddelendirme yapmak gerekmektedir. Şimdi sizlere bu konularda da bilgi vermeye çalışalım:

Bıttım Sabunu Cilde Faydaları

Bıttım sabununun cilde faydaları ile ilgili olarak öncelikle söylememiz gereken gözenekleri açtığıdır. Doğal yapısıyla cilde gereken Ph değerine sahiptir. Bu sayede vücudunuzun daha rahat şekilde nefes alması sağlanarak daha parlak ve daha sağlıklı bir cilde sahip olursunuz. Kesinlikle herhangi bir yan etkisinin ve ya zararının olmadığını da bilmenizi isteriz bu arada.

Bıttım Sabunu Yüze Ve Saçlara Faydaları

Bıttım sabunu ciltte olduğu gibi, yüzde de kullanım sağlanırsa, çok büyük fayda sağlar. Özellikle sizlerin de bildiği gibi ergenlik sivilceleri ile ilgili olarak kullanılan kimyasallar çok kötü sonuçlara sebebiyet verebilmektedir. İşte bıttım sabunu bu konuda da sizlere fayda sağlamaktadır.

Ayrıca, saçların dökülmesi de şu anda doğal olmayan şampuan kullanımları sebebiyle, saç diplerinde kuruluk ve protein eksikliği olarak bilinmektedir. Sizler de bu tip durumlarla karşı karşıya kalmamak için hemen bir bıttım sabunu edinebilirsiniz. Çok kısa sürede saçlarınızın ne kadar değiştiğini göreceksiniz. Bu konuları anlattıktan sonra sizlere nasıl bir kullanım yapılırsa daha sağlıklı ve başarılı sonuçlar alınabileceği konusunda da bilgi vermeye çalışalım.

Bıttım Sabunu Kullanımı

Bıttım sabunu faydaları bilinmesine rağmen, özellikle bıttım sabunu nasıl kullanılır konusunda tam bir bilgi bulunmamaktadır. Biz sizlere bu konuda da gerekli bilgileri aktarmaya çalışacağız.

Bıttım sabununun kullanım şekline göre faydaları da değişiklik göstermektedir. Örnek olarak her gün saçınızı yıkarsanız ve düzenli olarak bu işleme devam ederseniz;

* Saçlarınızdaki dökülme kısa süre sonra duracaktır.

* Saçlardaki beyazlama süresi uzayacaktır.

* Saçların diplerden itibaren güçlenmesi sağlanacaktır.

* Saçlarınız daha parlak olacaktır.

Ciltte ve ya yüzde kullanacaksanız, öncelikle kullanacağınız bölgeyi biraz ıslatarak kullanmak gerekir. Yüz için kullanımı ile ilgili bize bir çok bıttım sabunu yüzde nasıl kullanılır soruları gelmektedir. O yüzden bu yazımızı çok iyi okumanız gerekmektedir.

Yüz İçin;

– Öncelikle yüzünüzü duru su ile yıkamalısınız.

– Bıttım sabununu elinizde köpürttükten sonra yavaşça yüzünüze uygulayınız.

– Dairesel şekilde masaj yaparak uygulamanız gerekmektedir.

– Sonrasında yüzünüzü duru su ile yıkamanız gerekmektedir.

– Bundan sonra havluyla kurulayabilirsiniz.

– En önemli noktaların başında ise, bu işlemi düzenli şekilde her gün yapmak gerekmektedir. Çok kısa sürede faydalarını göreceksiniz.

Cilt için de aynı şekilde kullanabilecek olmanızın yanı sıra özellikle deride görülen egzama, mantar ve ya sedef gibi rahatsızlıklar için rahatsızlığın olduğu bölgeye uygulanması da hastalıklardan kurtulunması anlamında çok büyük fayda sağlamaktadır.

Bıttım Sabunu Pahalı Mıdır?

Bıttım sabunu fiyatı bu kadar faydasına rağmen, yüksek değildir. Üretimimiz olan bıttım sabunları tercihlerinde sizler de görebileceğiniz gibi %100 doğal olmasına rağmen, sizler için çok kaliteli ve uygun fiyatlarla sunulmaktadır. Ayrıca, sağlık açısından da çok önemli bir ürün olarak bilinen bıttım sabununun üretimi sırasında firmamız, gerekli sağlık izinlerine haiz şekilde işlemlerini yapmaya devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir