Bıttım Sabunu Mucizesi İle Yeni Bir Cilt

Son zamanlarda adından sıkça bahsettiren bıttım sabunu birçok hastalığa iyi gelmektedir. Cildin yenilenmesine yardımcı olmaktadır.Bıttım sabununun cilde faydalarısaymakla bitmekte ve popülaritesi her geçen gün artmaktadır.

Bıttım Sabunu Nasıl Yapılır

Mardin ve Siirt başta olmak üzere genelde Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yetişen bıttım bitkisinden yani bilinen adıyla menengiç bitkisinden yapılan buürün aslında diğer sabunlara benzemektedir, fakat faydaları ve özellikleri ile diğer sabunlardan ayrılmakta ve özelleşmektedir. Eylül ve ekim aylarında olgunlaşan bıttım bitkisi yani menengiçler toplanarak çürükleri ayıklanır ve geriye kalan sağlam menengiçler güzelce yıkanır ardından yıkanan menengiçler kurtulmak üzere 10 gün boyunca serilir. 10 gün boyunca güzelce kuruyan menengiçler toplanarak dövülür.İyice toz haline getirildikten sonra su ile yoğrularak yağı çıkartılır ve bu yağ sabun yapımında kullanmak için ayrılır.Odun külü ve kaynayan suya katılan yağbir miktar kaynatılarak sabunlaşması sağlanır. Buharlaşan sudan geriye bıttım sabunu kalır. Bıttım sabunu kalıplar halinde kesilerek satılmakta ve yurtiçi yurtdışı olmak üzere dünyanın her yerinde alıcı bulmaktadır.

Bıttım Sabununun Faydaları

Bıttım sabununun cilde faydaları saymakla bitmemekte ve ciltte oluşan yaraları onarması nedeniyle bir ilaç gibi kullanılmaktadır.Bıttım sabunu vücudun her yerine çok iyi gelmekte cildin yenilenmesini de ve onarılmasında yardımcı olmaktadır.Daha parlak ve daha kusursuz bir cilt elde etmek istiyorsanız bıttım sabununu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

  • Bıttım sabunu saçlarda oluşan kepeği engellemesinin yanı sıra yeniden kepek oluşumunu önlemekte ve saç derisinin yağ oranını dengeleyerek daha dolgun saçlar elde etmenizi sağlamaktadır.
  • 8 ay gibi bir süre kullanıldığında kelliği yok ettiği ve saçların yeniden çıkmasını sağladığı iddia edilen bıttım sabunu kırılgan ve ince olan saçların dolgun bir görünüm elde etmesini sağlamaktadır.Parlak ve daha sağlıklı saçlar için bıttım sabununu düzenli bir şekilde kullanmanız yeterli olacaktır.
  • Yüzde oluşan sivilce lekelerinden güneş yanıklarına birçok kötü görüntüye iyi gelen bıttım sabunu; karma, yağlı ve normal olmak üzere bütün cilt tiplerinde rahatlıkla uygulanabilir olup cildin yağ dengesini sağlamakta ve ciltte oluşan zararlı maddelerin yok edilmesine yardımcı olmaktadır.
  • Siyah noktaların ve sivilcelerin yok edilmesini sağlayan bıttım sabunu aynı zamanda yeniden oluşmasında engellemektedir.Güneş yanıkları ve Yüzde oluşan yaraların onarılmasını sağlayan bıttım sabunu yüzün daha esnek bir yapıya sahip olmasını daha parlak gözükmesini sağlamaktadır.
  • Sedef, cilt döküntüleri, ciltte sulanma gibi hastalıklarında tedavisinde kullanılan bıttım sabunu; mikrop, mantar, bakteri gibi zararlı oluşumların vücuttan atılmasına yardımcı olup cildin daha sağlıklı bir şekilde onarılmasını sağlamaktadır.
  • Tırnaklara da iyi gelen bıttım sabunu, tırnakların daha güçlü ve parlak olmasına yardımcı olup kırılma veren engellemekte ve tırnakta oluşan mantarlar yok edip yeniden oluşmasını önlemektedir.
  • Vücudun yağ dengesini tamamlayan bıttım sabunucildin doğal bir görünüm elde etmesine yardımcı olup ona en iyi bakımı sağlamaktadır.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır

Kullanılan diğer sabunlarla aynı olması bıktım sabununun rağbet görmesini arttırmaktadır.Bıttım sabunu nasıl kullanılır, dediğimizde aslında çok kolay bir kullanıma olduğunu göreceksiniz bıttım sabunu normal sabun gibi köpüklere gayet doğal bir şekilde kullanılmaktadır.İki günde bir saçlarınızı yıkayarakdaha sağlıklı saçlar elde edebilirsiniz fakat bıttım sabunu kullanırken kesinlikle kimyasala başvurmalı ve sadecebıttım sabunundan faydalanmalısınız.Bıttım sabunu diğer kimyasallar ile birleştiğinde özelliğini kaybedip size yardımcı olamamaktadır.Bıttım sabunu saçlar durulandıktan sonra uygulanıp iyice köpürterek masaj yapılmalı ve bol su ile durulmalıdır. Saçlarınızı düzenli bir şekilde bıttım sabunu ile yıkarsanız istediğiniz güzelliğielde edebilirsiniz.Aynı şekilde vücududaher banyoda bıttım sabunu ile yıkamak cildin daha pürüzsüz ve sağlıklıbiryapı elde etmesini sağlamaktadır.Bıttım sabunu yüzde nasıl uygulanır? Yüzde uygulanacağı zaman her gün sabah ve akşam uygulayabileceğiniz bıttım sabunu peeling ve normal yıkama olarak kullanılabilir.Tırnaklarda da özel birkullanım gerektirmeyen bıttım sabunu normal bir şekilde yıkadığınız de mikroplardan, bakterilerden ve mantardan ayrılmanıza yardımcı olacaktır.

Bıttım sabunu fiyatları çok pahalı olmayıp her bütçeye uygun olmaktadır.Aktarlardan ve doğalürün satan mağazalardanalabileceğiniz bıttım sabunu, aynı zamanda online alışveriş sitelerinde de mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir