Bıttım Sabunu Mucizesi

İnsan vücudu zaman zaman çeşitli cilt hastalıklarıyla karşı karşıya gelebilmektedir. Bu cilt hastalıklarının çoğunluğu ergenlik dönemlerinde kapımızı çalmakta ve uzun yıllar peşimizi bırakmamaktadır. En yaygın görülen cilt sorunu ise hiç kuşkusuz sivilcedir. Sivilce oluşumunun çeşitli sebepleri vardır. Ergenlik döneminde ortaya çıkan sivilcelerin büyük çoğunluğu hormonsal değişimler yüzünden meydana gelmektedir. Bir diğer yandan erişkin bir yaşta meydana gelen sivilce oluşumlarının sebepleri daha çok kötü alışkanlıklarda ve cilt bakımı için kullanılan ürünlerde aranmalıdır. Cilt tipini tanımadan kullanılan kozmetik ürünler cilt sağlığınızın en büyük düşmanıdır. Piyasada bulunan cilt temizleme ürünleri , cildinizi vaat ettikleri gibi temizlemeyi bir kenara bırakın cildinizi tamamen kötü yönde etkileyecek kimyasallardan oluşabilme olasılığı bulundurmaktadır. Tam da bu noktada yapılması gereken şey doğal yollara başvurmaktır. Cilt temizliği için en doğal ve yararlı yollardan bir tanesi Bıttım sabunudur. Bıttım sabununun faydaları saymakla bitmeyecek olumlu niteliklere sahiptir. Bıttım sabunu çoğu insanın hayatına son yıllarda dahil olmuştur fakat çok eski bir tarihe sahiptir. Bıttım sabunu Türkiye’nin Siirt ilinde yaygın şekilde üretilmekte ve kullanılmaktadır. Bu yörede yaşayan insanların yıllardır bu sabunun şifasından yararlanmasına rağmen Siirt bıttım sabunu son yıllarda tanınmaya başlamış ve bilinçli üretici ve duyarlı bir tüketici kitlesi sayesinde dünya pazarına da tanıtılmaya başlanmıştır.

Cilt sorunlarına karşı Siirt Bıttım Sabunu

Ciltte oluşan sivilcelerin çözümleri zaman zaman doktorlar vasıtasıyla zaman zaman da kozmetik yollara başvurularak aranmaktadır. Bu çare kısa sürede bulunamamakta veya tamamen tedavi sağlamamaktadır. Örneğin birçok kadının şikâyetçi olduğu bir konu sivilcelerden arta kalan izlerdir. Bu izler insanlara sosyal hayatta negatif birer özellik olarak karşılarına çıkabilmektedir. Sivilce izlerine sahip bireyler toplum içerisinde kendilerini rahat hissedememekte ve hatta bazen sosyal hayata entegre olmakta çok ciddi sorunlar ile karşı karşıya gelebilmektedirler. Hem fiziksel hem de sosyal bir boyuta sahip olan bu sorunun çözümü aslında iki kelimede gizli: Bıttım sabunu. Bıttım sabunu içerdiği doğal yağ sayesinde ciltte yenilenmeye yol açmakta ve sivilce izlerinin bulunduğu ölü deriyi bir çırpıda silip atmanıza yardımcı olabilmektedir. Siirt bıttım sabunu bu yörede yetişen bir bitki olan yabani fıstığın işlenmemiş halinden yapılmakta ve yıllardır tamamen doğal bir yapım sürecine sahip olmaktadır. Bıttım sabununun içinde bulunan bu bitkinin yağıdır ve cildiniz üzerindeki etkisi tartışmasız bir şekilde olumlu olacaktır. Bu sabunu cildinize uygularken cildinizde kuruma gözlemleyebilirsiniz lakin korkmamalısınız. Yapmanız gereken şey bu sabunu kullanırken içeriğinin hafif olduğuna inandığınız yine doğal bir yapıya sahip bir nemlendirici edinip bu nemlendiriciyi düzenli bir şekilde kullanmanız olacaktır. Bu şekilde nadirde olsa bıttım sabunu dolayısıyla ortaya çıkan cilt kuruluğu ortadan kaldırılır. Cildiniz eski sivilce lekelerinizden arınırken bir yandan da bıttım sabunu ölü deriyi uzaklaştırarak cildiniz üzerinde adeta bir peeling etkisi gösterebilecek bir yapıya sahiptir.

bıttım sabunu sadece sivilce lekelerinizin ortadan kaldırılması için değil, bizzat sivilceleri tedavi edecek olan ürün olarak da kullanılabilir. Siirt bıttım sabunu iltihaplı sivilce olarak bilinen aknelerin kurumasına ve cildinizin bu sorundan arınmasına yardımcı olmaktadır. Birçok kullanıcının da yorumlarından yola çıkılarak bıttım sabununun sivilceler üzerindeki etkileri kanıtlanmıştır. Cilt tipi çok yağlı olan insanlar bu yağ dengesini sağlayabilmek için de bıttım sabununa başvurabilmektedir. Bu sabun piyasada bulunan diğer sabunların aksine cildinizin ph dengesini bozarak size yeni bir sorun yaratmaz aksine hayatınızda var olan mevcut cilt sorunlarınızı ortadan kaldırır. Kullanıcı yorumlarına göre bıttım sabunu doğal içeriği ve katkısız yapısı sayesinde cildi bir hafta içinde gözle görülür derecede olumlu şekilde etkilemekte ve cilt problemlerini çözmeye başlamaktadır. Birçok insan yakınlarından aldıkları tavsiyeler ile bıttım sabunu kullanmaya başlamış ve ister kuru ister yağlı cilt tipine sahip olsunlar olumlu sonuçlar ile karşı karşıya kalmışlardır. Siirt bıttım sabunu siyah nokta oluşumu gibi son günlerde genç kızların korkulu rüyası olan bu konunun en önemli çözüm yollarından biri olarak görülmektedir. Düzenli uygulama sonunda ciltte biriken kirler ve bozuk cilt yapısı yüzünden veya aşırı yağlanma yüzünden ortaya çıkan siyah noktalar bıttım sabunu sayesinde hızlı bir şekilde ortadan kaldırılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir