Bıttım Sabunu Saçlarınıza Şifa Olmaya Geliyor

Siirt bölgesinde hemen hemen herkesin kullandığı, % 100 doğal olan siirt sabunları, yabani aşısız fıstıktan üretilmektedir. Bu fıstığın yağından oluşan bıttım sabunu, genci yaşlısı herkesin problemine şifa olmaktadır. Menengiç dediğimiz bir diğer tabirle çitlembik olan ağaçtan üretilen bu sabun, yapımı zor ve zahmetli olan, aynı zamanda doğal ürün sevenlerin de severek kullanacağı bir sabundur.

Günümüzde artan sanayileşme ve zararlı toksinler doğal yaşamın önemini arttırmaktadır. Siz de doğal yaşamı benimsiyor ve bunun için doğal ürünler kullanmak istiyorsanız bıttım sabunu bunun için birebir gelecektir. Kişisel temizliğinizde çok etkili olmasının yanı sıra saçlar üzerindeki etkisi ile de sizi büyüleyecek olan sabun artık internette de satılmaktadır. Bazı önemli noktalara dikkat ederek sabunu internetten de sipariş edebilirsiniz.

Etkileri Nelerdir?

Saçlarını tüm kirden ve bakterilerden temizlemek, sadece saç tellerini değil aynı zamanda saç derisini de bu bakterilerden arındırmak istiyorsanız bu sabun oldukça işe yarardır. Sadece saçlarına iyi bakmak isteyenler değil, bilhassa saç problemleriyle uğraşanlar bu sabunu şifa olarak kullanabilir. Çünkü saç dökülmesini kesen sabun düzenli kullanımda yeni saç kökleri dahi oluşturmaktadır.

Siirt bıttım sabunu satın aldığınız zaman farkedeceğiniz etkilerden biri de saçları beslemesi ve ipeksi yapmasıdır. Saçlarınızın yumuşaklığını hissederken dikkatinizi parlaması da çekecektir. Eski cansız ve mat saçlarınız daha da gürleşecek, canlılık kazanacak, tüm bunlar olurken saçlarınızda herhangi bir kuruluk meydana gelmeyecektir. Su ve yağ dengesini düzenlediği için dökülmeler de ortadan kalkacaktır. Kepek problemleriyle başedenler, saç diplerine olan etkisi nedeniyle kepeklerden bu sabun sayesinde kurtulacaktır. Ayrıca elektriklenmeyen saçınız daha kolay şekil alacak, daha kolay taranacaktır. Özellikle kıvırcık saçlı kadınların favori ürünlerinden biri bu sabun olmuştur. Siirt bıttım sabunu satın aldığınız zaman saçınızdaki etkisini görmeniz için uzun süreli kullanıma tabi tutmanız gerektiğini de söylemeliyiz.

Hangi Hastalıkların Önüne Geçer?

Sabunun antiseptik bir özelliği vardır. Yani mikropları öldürürken vücudu da aynı zamanda rahatlatır. Bu nedenle tüm hastalıklarda bu sabunla yıkanmanız derinizde olan bakterilerden kurtulmanızı sağlayacağı için yararlıdır. Bunun haricinde bıttım sabunu yararlarından en önemlisi de egzama hastalığına iyi gelmesidir. Deride kızarıklık ve yaralar olarak bilinen egzama bir çeşit deri hastalığıdır. Bu sabunun egzamaya karşı iyi geldiği ve ciddi oranda tedavi ettiği doktorlar tarafından da onaylanmış bir gerçektir. Egzama haricindeki sedef ve mantar gibi hastalıklarda da bıttım kullanılabilir. Hastalık sürecinde tedaviye olan etkisi fazla olacaktır. Bıttım sabunu yararları her ne kadar olumlu olsa da bir hastalık sürecindeyseniz doktorunuza danışmadan kullanmamanız yine de tavsiye edilir. Bu cilt hastalıkları dışında sivilce ve lekeler için de sabun kullanılabilir.

Nasıl Kullanılmalıdır?

Sabunu saçınız için kullanacaksanız öncesinde normal bir şampuanlama gibi düşünp saçınızı ılık suyla ıslatmanız gerekiyor. Ardından saçınız tüm suyu emdikten ve her yer eşit oranda ıslandıktan sonra sabunu su ile yıkayarak saçınızda gezdirmelisiniz. Bol şekilde köpürterek uygulamanız önemlidir. Saç diplerinize masaj yaparak köpükleri tüm saçınıza dağıtın. Bu işlemin yaklaşık olarak 5 dakika kadar sürmesi gerekir. Bıttım sabunu faydalarını görebilmek için köpürtme ve masaj kısmını atlamayın. Daha sonrasında iyice durulayarak saçınızdan ku köpükleri arındırın. 2 günde bir saçınızı sabunla yıkayabilirsiniz. Eğer saçınızın çok yağlandığından şikayet ediyorsanız o zaman gün aşırı da yıkayabilirsiniz ancak önerilen kullanım 2 günde 1 şeklindedir. Sabun haricinde herhangi bir şampuan ya da saç kremi kullanmamaya da özen gösterin.

Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gereklidir?

Sabunu kullanırken göz çevrenizden mümkün olduğu kadar uzak tutun. Yüzünüze uyguluyorsanız bunu nazik bir şekilde, gözünüze zarar vermeden yapın. Sabunu sakladığınız yerin nemli olmamasına da dikkat edin. Sabunu satın aldığınız yer de çok önemlidir. Bazı firmalar % 100 fıstık yağı yerine başka yağlar da karıştırmaktadır. Kimisi sabunun içerisine zeytin yağı kimisi defne yağı koymakta böyle olunca da bıttım sabunu faydaları etkisini göstermemektedir. Siz tamamiyle doğal ürün olan, rengi hafif sarı ve yeşile kaçan, kokusunda da bir zeytinyağı kokusu almayacağınız ürünleri tercih etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir