Bıttım Sabunu Sağlık Sunar

Ciltte lekelenme, sivilcelenme ve soluk bir görünüm gibi pek çok sorun ile günümüzde daha sık karşılaşmaktayız. Genetik etkilerin dışında cildinizi bozan, hava kirliliği, yeterince su tüketmeme, stres ve sigara kullanımı gibi dış faktörlerin cildinizde yarattığı olumsuz etkiyi değiştirmek için onu hem içten hem de dıştan, doğru bir şekilde beslemek ve temizlemek gerekmektedir. Doğru beslenme ve bol su dışında, cildinize daha sağlıklı ve parlak görünüm kazandıracak en etkili yöntemlerden biri, cilt bakımında doğal sabunların kullanılmasıdır. Bıttım sabunu, sağladığı cilt yenileme etkilisi ile size sağlık ve güzellik katacaktır. Bıttım sabunu yüzde nasıl kullanılır ve faydaları nelerdir diye merak ediyorsanız, yazımızın devamında göreceksiniz.

Sağlıklı Bir Cilt İçin

Kadınlar için sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak önemlidir. Parlak bir cilt için bol su içmeli ve cildimizi doğru ürünlerle beslemeliyiz. Cildi çok fazla ürün ile yormak yerine, natürel ürünlerin doğal etkileriyle cildimizi rahatlatmasını sağlamalıyız. Cildimizde kullanacağımız ürünleri doğal birleşimlerine dikkat ederek seçmemiz, yüzümüzde zararlı maddelerin birikmesini önler. Doğal sabunlar, içlerine kimyasal ürünler eklenmeden üretildiği için, yüzyıllar boyunca cildimizin temizlenmesi ve yenilenmesinde etkili olmuştur. Tamamen doğal, bıttım (menengiç) bitkisinden elde edilmiş bıttım sabunu kullanarak cildinizi yenileyebilirsiniz.

Bıttım Sabunu Nasıl Üretilir

Bıttım sabunu, bıttım bitkisinden, diğer bir adıyla merengiç bitkisinden üretilir. Bıttım bitkisi ülkemizde yoğun olarak Siirt’te yetiştiği için, bıttım sabununun anavatanı burasıdır. Eylül ayında yetişen bıttımlar, toplandıktan sonra işlenmek için yıkanıp hazırlanır. Ardından, kuruması beklenir. Kuruyan bıttımlar, öğütülür ve bunun sonunca yağ elde edilir. Sabırla kaynatılarak sabunun kazanda oluşması beklenir. İçine hiç bir kimyasal eklenmeyen bıttım sabunu, elle yoğurularak hazırlanır. El emeği ile hazırlanan Bıttım sabunu, önce büyük kalıplar halinde elde edilir. Tamamen doğal bir şekilde üretilen bıttım sabunu, son olarak size ulaşmadan önceki kalıp halini alacak şekilde kesilir.

Bıttım Sabunun Cilde Faydaları Nelerdir

Bıttım sabununun cilde faydaları oldukça fazladır. %100 doğal bir şekilde üretilirken, menengiç bitkisi içindeki doğal vitamin ve mineraller korunur. Bu vitaminlerin en önemlisi cilt ve saç bakımında en çok ihtiyaç duyulan E vitaminidir. Bıttım sabununun ciltteki faydaları saymakla bitmez. Gelin, bu faydalara bakalım:

• Bıttım sabunu ciltteki gözenekleri açar ve cildi siyah noktalardan arındırır.

• İçerdiği E vitamini sayesinde ciltte oluşan kırışıkların düzelmesine yardımcı olur. E vitaminiyle nemlenen cilt, beslenir ve kırışıklık oluşumu gerçekleşmez.

• Sahip olduğu vitaminler ve mineraller, ciltteki lekelerin zamanla kaybolmasını sağlar ve cildi yeniler.

• İçerisindeki yüksek antioksidanlar ile yüzdeki sivilce ve akne gibi mikrobik oluşumları yok eder ve tekrar oluşmalarını engeller.

• Evinizde yapacağınız manikür öncesi ihtiyaç duyduğunuz yumuşaklığı sağlar ve ellerinizi mikroplardan arındırır.

• Kafa derisini nemlendirerek rahatlatır ve kepeklenmeyi engeller.

• Yıpranmış tırnakları ve saçları besler.

• Cilt yenileme özelliğiyle vücuttaki yara izlerinin hızla düzelmesine yardımcı olur.

• Bıttım sabunu, sedef hastalığı ve varis sorununda da etkili olduğu görülmüş, tedavi ediciliği yüksek olan bir üründür.

Şimdi de bıttım sabunu nasıl kullanılır ona bakalım. Size vereceğimiz en büyük tavsiye, bıttım sabunu kullanırken, yüzünüzde ya da saçınızda, kimyasal içeren ve doğal olmayan başka bir ürün kullanmamanızdır. Yüzünüzde ya da cildinizde kullanırken, bıttım sabununu köpürtüp cildinize yavaşça uygulamanız yeterlidir. Bıttım sabunu yumuşak yapısı ile cildinizi kurutmayacak ve germeyecektir. Eğer saçınızda kullanacaksanız, yıkama sıklığınıza göre, saçınızda sampuan, saç kremi gibi diğer ürünler kullanmadan sadece bıttım sabunu kullanın.

Saçınıza masaj yaparak uygulayın ve aşırı sıcak olmayan bir su ile durulayın. Çünkü sıcaklığı çok yüksek olan su, saçınızın ve saç derinizin kurumasını neden olur. Bu yüzden bıttım sabununun olumlu etkilerini azaltabilir. Düzenli kullanımda saç derisi problemlerini ve kepek sorununu azaltarak gidereceğini ve saçınıza sağlıklı bir görünüm kazandırdığını göreceksiniz. Cildinizi nefes almasını sağlayacak, cildinize sağlık, parlaklık, yumuşaklık kazandıracak bakımı yapacak, %100 doğal olarak üretilmiş bıttım sabunu, düzenli kullanmanızı tavsiye ettiğimiz bir sabundur. Sağlık ve güzelliğiniz için ülkemizin bereketli topraklarından çıkıp gelmiş mucizevi bıttım sabunu ile cildinize daha iyi bakın. Bıttım sabunu fiyatı nedir öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir