Bıttım Sabunu Sağlıklı Bir Yaşam Sağlar

Bıttım sabunu ile sağlıklı bir yaşama kavuşabilirsiniz. Bıttım sabunu hem cildinize hem saçlarınıza son derece sağlıklı bir görünüm verir ve cildi tüm toksinlerinden arındırır. Ciltte ve saçta kullanımı olan Bıttım sabunu son derece doğal yollarla üretilmektedir. İçerisinde hiçbir kimyasal madde bulunmayan sabunun doğal yapısı kullanım alanlarını genişletmiştir. Eskiden yalnızca Doğu bölgesinde oradaki halk tarafından temizlik ürünü olarak kullanılan Bıttım sabunu zaman içinde tüm ülkeye yayılmıştır. Doğu bölgelerinde üretildikten sonra ihracat yoluyla satılan Bıttım sabunu zaman içinde tüm ülkede kullanılmaya ve talep görmeye başlamış bir sabundur. Bıttım sabunu Güneydoğu Anadolu Bölgesinde üretilen bir üründür. Sabun Siirt’te üretildiği için Siirt Bıttım Sabunu ismiyle de anılmaktadır. Sabun hem bitkiseldir hem de oldukça uygun fiyatlarda satılmaktadır. Bıttım sabunu artık internette de satılmaktadır. Bıttım sabunu fiyatları da internete kilosu 19 ile 20 Türk lirası arasında değişen fiyatlarla satılmaktadır. Bıttım sabunu bunun dışında 7 Türk lirasına da alıcı bulmaktadır. Sabunun ana maddesi menengiç meyvesidir. Sabun aktarlarda da satılır. Bunun dışında eczanelerde de bulunan bir üründür.

Bıttım Sabununun Yan Etkisi Var Mı?

Doğal yollardan üretimi yapılan Bıttım sabununun bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Cilde bir zararı olmaya sabunun kurutucu özelliği de yoktur ve cilt ile saçlarda nemlendirici etki yapmaktadır. Sabunun birçok olumlu yönü varken eksi tarafı görülmemektedir. El yapımı olan bu sabunlar özel olarak üretilmektedir ve cilt ya da saç üzerinde şimdiye kadar herhangi bir yan etkisi görülmemiştir. Siirt Bıttım sabunu içinde bulunan Antiseptik madde deri yaralarında olumlu etki yapmaktadır. Sabunun organik yapısı da yan etkisinin olmadığını göstermektedir. Sabun Siirt’te yetişen bir meyve olan yaban fıstığından yani menengiç meyvesinden üretilmekte ve doğal bir yapıya sahiptir. Meyve ana ham maddesi sayesinde doğal bir sabun olduğunu göstermektedir. Yine de önlem olarak kanser ve benzeri büyük hastalıkları olan kişilerin doktora danışmadan Bıttım sabununu kullanmaması faydalı olacaktır. Bıttım sabununun bilinen bir yan etkisi henüz tespit edilmemiş ve böyle bir şikayet de kullanıcılar tarafından iletilmemiştir. Bıttım sabunu faydaları ile ün yapan bir sabundur.

Bıttım Sabununun Farkı Nedir?

Piyasada organik ve doğal olduğunu iddia eden yüzlerce sabun vardır. Bu sabunların çoğu iddia ettiğini doğal değildir ve içerisinde çeşitli kimyasal maddeler barındırır. Bıttım sabunu bu yönüyle diğer sabunlardan ayrışmaktadır. Sabun doğallığını ham maddesi olan menengiç meyvesinden almaktadır. Aynı zaman da el yapımı olan sabun içerisinde yabancı bir madde bulunmamaktadır. Sabunun doğal olduğu köpürmemesinden de anlaşılmaktadır. Bilindiği üzere sabunlar içerisine kimyasal madde yer aldığı için köpürmektedir. Çoğu kişi sabunun köpürmesini olumlu bir özellik olarak görse de aslında sabunun kullanım sırasında köpürmesi doğal olmadığının bir göstergesidir. Bıttım sabununu kullanan kişiler ise sabunun çok az köpürdüğüne tanık olmaktadır. Bıttım sabunu faydaları arasında yer alan yara iyileştirici etkisi de çoğu sabun da görülen bir özellik değildir ve sabunun farklarından birisi de budur. Günümüzde herkesin kolay yoldan şampuan kullandığı bir dönemde şampuan aksine doğal yapısıyla Bıttım sabunu diğer temizlik ürünlerinin bir adım önüne geçmektedir. Şampuanlar içinde yüzlerce kimyasal madde vardır ve fark edilmese de bu şampuanlar ilerde ciddi sağlık sorunlarına yol açmaktadır. Bıttım sabunu ise ilerde herhangi bir sağlık sorununa yol açacak bileşenlere sahip değildir.

Mardin Bıttım Sabunu

Bıttım sabunu genel olarak Siirt’te üretilse de Güneydoğu Anadolu Bölgesi içinde farklı yerlerde de üretilen bir üründür. Bıttım sabunu Mardin’de üretilmekte ve satılmaktadır. Bıttım sabunu fiyatları Mardin’de bir farklılık göstermemektedir. Mardin’de üretimi yapılan Bıttım sabunu burada da aynı şekilde menengiç meyvesinden üretilmektedir. Menengiç meyvesi genel olarak Güneydoğu Anadolu Bölgesi içinde yetişen bir üründür. Mardin Bıttım sabunu da Siirt’te üretilen sabunla aynı özelliklere ve faydalara sahiptir. İki ürün içinde de menengiç yağı kullanılmıştır. Mardin ve Siirt Bıttım sabunları kokusuyla ilgi çekmektedir. Temiz ve ferah bir kokusu vardır. Mardin’de üretilen Bıttım sabunu da sonrasında Batı’ya yakınlardaki şehirlere satılmaktadır. Bıttım sabunlarının orijinal olmasına ve sahte üretim olmamasına dikkat edilmeli, ona göre satın alınmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir