Bıttım Sabunu Üretimi Hakkında

Mucizevi bıttım sabunu son yıllarda herkesin meth ettiği ve kullandığı bir sabundur. Bu sabun son yıllarda doğallığı arayan herkes tarafından tercih edilmektedir. Sizin de bazı cilt sorunlarınız varsa, bu sorunun üstesinden kolayca gelebilirsiniz. Bu konuda yapmanız gereken sadece elinizdeki ürünleri bir kenara bırakmak ve sadece bıttım kullanmak. Bu sabun ile cildinizin yenilendiğini ve gerçekten arındığınızı hissedebilirsiniz.

Son yıllarda tüm uzmanlar insanları doğala yönlendirmektedir. Siz de artık kimyasalların kullanıldığı kozmetik ürünlerinden uzaklaşmak istiyorsanız, öncelikle sorunlarınızı belirlemeli ve buna uygun ise bıttım kullanmaya başlamalısınız. Birçok faydası olan bıttım, insanların kullandıktan sonra birbirlerine tavsiye ettikleri bir üründür. Bu nedenle ismen yayılmıştır.

Bıttım sabunu Siirt ve Mardin’de üretilen bir sabundur. Bu sabuna sahip olmak gayet kolaydır. Sabunun üretimi ise gayet zordur. Meşakkatli bir süreç vardır. Bu süreçte takip edilmesi gereken bir zaman dilimi vardır. Eylül ayında ağaçlardan toplanan ve temizlenen çitlembikler daha sonra yıkanır. Bu yıkanma aşaması sonrasında ürünlerin kuruması gerekmektedir. Kuruma işlemi ortalama on gün sürer. Bundan sonra öğütme işlemine geçilir. Bu süreç de epey zahmetlidir. Daha sonra ise kaynayan kazanlara öğütülen ürünler atılır ve kaynatma işlemi yapılır. Kazanların içine aynı zamanda sabun yapımında kullanılan odun külü de koyulur. Bundan sonra ortaya menengiç yağları çıkacaktır. Bu yağlar direkt kazanların dibine çöker. Çöken yağlar toplanır ve soğumaya bırakılır. En son aşama ise kesme ve paketlemedir. Böylece sabunlar hazır duruma getirilir. Genelde sabunların üretim aşaması bölge halkı tarafından yapılmaktadır. Bölgenin bu alanda ciddi bir geçim kaynağı olarak bıttım, aynı zamanda batı bölgelerine de iletilmektedir. Batı kısımlarında da ciddi talep vardır.

Siirt bıttım sabunu olarak görebileceğiniz sabun aynı zamanda Mardin Bıttım sabunu olarak da geçebilir. İki şehir de bu anlamda aynı hizmeti sunmaktadır. Bu nedenle ikisi de aynı sabundur.

Siirt bıttım sabunu ciltte kullanılan bir sabundur. Bu sabunu cilt problemleriniz ile savaşmak için kullanabilirsiniz. Egzama ve sedef gibi hastalıklarınız varsa, bu sabunu düzenli olarak cildinizi temizlerken kullanabilirsiniz. Sabunun ılık su ile kullanımı daha iyi sonuçlar oluşturacaktır. Banyoda da cildinizde bu sabunu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Banyoda kullanılan sabun aynı zamanda cildin gözeneklerinin açılmasına yardımcı olacaktır. Kendinizi tam olarak temizlenmiş hissedebilirsiniz.

Yüzünüz ya da cildinizin herhangi bir yerinde akne probleminizin olduğunu düşünüyorsanız bu problem ile baş etmek için de bıttım bir numaralı tercihiniz olacaktır. Siirt bıttım sabunu faydaları arasında olan cilt bakımı bu konuda sorun yaşayan kadınların ya da erkeklerin tercih ettiği bir şeydir. Sorunsuz bir cilt için eski ürünlerinizi unutun ve bıttımı deneyin. Emin olun uzun süreli ve düzenli kullanımlarda sonucu gördüğünüzde şaşıracaksınız. Etkili kullanım sayesinde kendinizi yenilenmiş ve arınmış hissedeceksiniz. Yüzünüzde bundan sonra sivilce çıkmayacak. Yüzde yüz doğal ürünler ile daha temiz ve daha sağlıklı bir cildiniz olsun.

Bıttım sabunu faydaları arasında olan saç bakımı sayesinde daha sağlıklı saçlara sahip olmak ister misiniz? Bunun için yapmanız gereken sadece saç bakımınız için bu sabunu tercih etmek. Bu sabun ile sağlıksız saçlarınızı yenileyebilirsiniz. Saçlarınız ile alakalı çok ciddi bir sorununuz olmasa bile gayet iyi sonuçlar alabilirsiniz. Bunun dışında saçlarınız dökülüyorsa, bu sabunu saç dökülmelerinde de etkili olarak kullanabilirsiniz. Sadece ılık su ve sabun kullanımı işinizi görecektir. Buna ek olarak saçlarınızda kepeklenme sorunu varsa da sabun sizin için avantajlı olacaktır. Saçlarınızın daha sağlıklı olması için, saçlarınızı gün aşırı bu sabun ile yıkayın ve arada kesinlikle yeni bir ürün kullanmayın. Bundan sonra sonucu görünce siz de çok şaşıracaksınız.

Bıttım sabunu satın al işlemleri için iki seçeneğiniz mevcut. İnternetten alım işlemlerinizi yapabilir ya da uzman bir aktardan bu konuda yardım alabilirsiniz. Bıttım sabunu satın al konusunda kesinlikle doğal ürün satın aldığınızdan emin olmalısınız. En doğal bıttım ile saçlarınız ve cildiniz çok daha güzel olacak. Sağlıklı sonuçlar elde etmek istiyorsanız, düzenli olarak bıttım kullanın ve farkı hem saçlarınızda hem de cildinizde hissedin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir