Bıttım Sabunu ve Eşsiz Mucizeleri

Bıttım sabunu faydaları açısından aslına bakacak olursak karşımıza oldukça geniş kapsamlı bir seçkinin çıkabileceğini bilmenizi isteriz. Özellikle de bu sabun sayesinde saç dökülmelerinin önüne geçmek mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra cildin eş zamanlı bir şekilde çok daha canlı ve dinç gözükmesine de vesile olacak Siirt bıttım sabunu, düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde de ortaya gerçekten de bir hayli etkili sonuçları çıkarmaktadır. Bıttım sabunu faydaları ve bıttım sabunu özelliklerine net bir şekilde değinmeden önce sizlere Siirt bıttım sabununun ne şekilde üretildiğine ve derin geçmişine dair de bilgiler sunmak istiyoruz. Çünkü bu sabunun geçmişi çok eskilere dayanmasına rağmen son on sene içerisinde çok daha fazla kendisini göstermesinin ve uluslararası bir Pazar ağı içerisine açılması geniş kapsamlı bir organik sabun sağlık olgusunu da ortaya çıkarmıştır. Yani bir nevi etki ile tepki anlayışı içerisinde şekil alan bıttım sabununun genel anlamda keşfedilmesi ve geniş pazarlardan tüketici ile buluşması gerçekten de evrensel bir sağlık mucizesini de beraberinde getirmiştir. Tabii bu mucizevi dokunuş ile eş zamanlı olarak da sizler için bıttımın ana vatanına da değinmek isteriz. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ nin Siirt şehrine has bir sabun olmaktadır bıttım. Lakin bu sabunun Mardin, Urfa ve Gaziantep gibi alanlarda da üretiminin yapıldığını bilmenizi isteri. Ancak yine de pek çok lokman tarafından esas bıttımın merkezinin Siirt’ te olduğu belirtilmektedir. Menengiç otunun yapraklarından elde edilen yağ ile işlenmemiş fıstığın yağlarının karışımı ile büyük kazanlarda kaynatılarak üretilmekte olan bıttım sabunu; genel olarak Siirt ilçe, kasaba ve köylerindeki insanların büyük çabaları ile oluşturdukları bir organik sabundur. Bu sabunun sahip olduğu görünüş ise gerçekten de sert ve kolayına kullanımı zor gibi bir izlenim uyandırmaktadır. Her ne kadar ilk etaplarda bu duruş kendisini göstermiş olsa da, bıttım sabunu kullanıldıkça çok daha pratik bir yumuşaklığı sizler için sunmaktadır. Ki bu durum cilt ile saçlarınızda da ilk zamanlarda biraz sertlik ve düzensizlik hissiyatı uyandırabilir. Lakin düzenli bir şekilde kullanılması dahilinde bıttım sabununun insan cildine sağlamış olduğu mükemmel etkiler anı anına kendisini göstermeye başlayacaktır. Bu sebepten dolayı da sizlerin bıttım ve mucizevi fayfalarına mutlaka bir şans tanımanız gerekmektedir. şöyle bir gerçek var ki, organik ve doğadan gelen her şeyin bir noktada insan hayatına faydası olmaktadır. Bıttım ile bu faydaları %100 bir etki ile elde etmeniz mümkün olacaktır.

Saçlara Olan Etkisi

Bıttım sabununun özellikle de saç dökülmelerine karşı sağlamış olduğu etki son zamanlarda deyim yerindeyse dilden dile dolaşmaktadır. Ki bu etki dahilinde de saç dökülmesi yaşayan ya da kelliğin ortadan kaldırılması için belli başlı çabalar sarf eden insanlar için pek çok uzman bu sabunu tavsiye etmektedir. Öyle ki çoğu kişi kelliğin genetik bir sebepten kaynaklandığı düşüncesindedir. Ancak bu durum tam tersidir. Kel kalan erkeklerin %80’ inde saç derilerinin eskisi kadar sağlam ve sağlıklı nefes alamama durumu vardır. Bu durumda belli bir zaman sonra saç köklerinin güçsüzleşmesine ve tel tel dökülmesine sebep olmaktadır. Bıttım ise saç köklerine içerisindeki salgılamış olduğu derin organik işlevsellikler sayesinde yeni bir hayat kazandırmaktadır. Herhangi bir ek ürün kullanmadan en az iki günde bir düzenli olarak bıttım sabununu kullandığınız takdirde saçlarınıza eskisindende de sağlam bir hacim ile verimlilik kazandırmanız mümkün olacaktır. Önemli olan şey de bu verimliliğin her zaman sıkıntısız bir düzen ile elde edebilmeniz olacaktır.

Sahtelerinden Uzak Durun

Tüm bunların yanında bıttım sabunu satın al işlemlerinde sahte sabunlardan uzak durmanız gerekmektedir. Bıttım sabunu satın al aşamaları dahilinde de sahte ile gerçek arasındaki ayrımı şu şekilde gerçekleştirebilirsiniz;

  • Gerçek bıttım kolayına köpürmez – sahtesi ise anında köpürür.
  • Gerçek bıttımda erime gibi bir durum olmaz.
  • Gerk bıttım sabunu cilde geniş bir ferahlık hissi verir.
  • Rengi çok daha koyudur. Sahteleri ise açık yeşil olacaktır.

Genel Değerlendirme

Genel olarak bahsetmiş olduğumuz bütün bu aşamaları göz önüne aldığımız zaman doğanın eşsiz bir mucizesi olarak tanımlayabileceğimiz bıttım sabunu ile kendinize kaliteli bir hijyen alanı oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir