Bıttım Sabununa Merhaba Ciltteki Sorunlara Elveda

İlgili bu sabun güneydoğu Anadolu bölgesinde yetişen ve sadece eylül elim aylarında hasat veren bir ağacın meyvesindeki yağın sabun karışımı çerisine eklenmesi ile elde edilir. Genellikle Siirt ilimizde gerçekleşen bu olaydan dolayı bu sabunun bir diğer adı da Siirt bıttım sabunudur. Doğal bir hammadde kullanılarak yine doğal işlemlerden geçirerek elde edilir. Asla kimyasal bir etki yaratacak bir madde kullanılmaz. Bıttım sabunu Siirt bölgesinde ağırlıklı olarak satılmaktadır ancak illa burada satılıyor diye burada ki tüm sabunların doğal olması söz konusu olamaz. Elbet o doğal sabunların arasında da kimyasal içerikler kullanılmış ve yapısı değiştirilmiş sabunlar vardır. Bu konuda doğal olan sabunu anlayabilmemiz için dikkat etmeliyiz. İlgili bu sabun genellikle koyu yeşil bir haldedir. Bu rengi görmediğiniz sabunların orijinal olma olasılığı oldukça düşüktür. Ayrıca bu sabun içerisinde bıttım yağı kullanılır. Bıttım yağı zor ve ender bulunan bir yağdır. Ağacı bile sene içerisinde sadece 1 defa mahsul vermektedir. Bu nedenle bu yağın fiyatı biraz pahalıdır. Günümüzde maliyeti düşürme amacı ile daha ucuz fiyattaki yağlar karışımın içine eklenerek sahte sabunlar yapılmaktadır. Bu neden ile bıttım sabunu satın almadan önce güvendiğiniz yerleri tercih etmeyi unutmayınız.

%100 Doğal Olan Bıttım Sabununun Faydaları

Gerçek orijinal bıttım sabunu faydaları çok fazladır. Saç konusunda bir çok yararı olması ile birlikte cilt yüz ve deri bölgelerinde de çeşitli sorunlara deva olarak bu sabunu tercih edenleri sevindirmekte ve onların sorunlarını çözebilmektedir. Doğru bir kullanım sonrası bir çok yararı bulunan bu sabunun faydalarını daha yakından inceleyelim.

Artık günümüzde pek çok cilt tedavisi sırasında bu sabun kullanılıyor.

En fazla yarar sağladığı sorunlar ise saç dökülmesi ve yüz bölgesinde çıkmış olan sivilcelerdir.

Dökülen saçların zamanla yerlerine daha güçlü saçlar çıkabiliyor. Bu sayede bir saç yenilenmesi olmuş oluyor.

Saçı besleyemeyen saç derisine canlılık getirerek saçında artık daha doğal olmasını ve daha çok beslenebilmesini sağlıyor.

Ayrıca kuruyan saç derisi nedeni ile ortaya çıkan kepekleri de engelliyor. Saç derisine iyileştirici ve onarıcı bir bakım yaptığı için buradan her hangi bir sorun doğmasının önünü kapatıyor.

Bıttım sabunu içermekte olduğu mineraller sayesinde saçı daha da canlı hale sokuyor ve dökülmeyi önlüyor.

Ergenlik döneminde meydana gelen yüzün yağlanması sonucu ortaya çıkan sivilce ve siyah noktaların önüne geçer.

Vücutta kapalı olan gözenekleri açar.

Egzama ve mantar kaşıntı ile yayılan bir deri hastalık türüdür. Bu sabun vücuttaki kaşıntıya engel olabildiği için deri hastalıkları sorununu çözer.

Cilde pek çok alanda yardımcı olduğu için ciddi bir durum olan cilt kanserine engel olur.

Tüm bu yukarıda yazan maddeler ile sınırlı değildir bıttım sabunu faydaları. Bunlar dışında da bir çok alanda size yardımcı olabilir. Özellikle saç ve cilt konusunda titiz bir bireyseniz bıttım sabunu satın almalısınız.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır ?

Siirt bıttım sabununu kullanmak sağlıklı bir cilt ve saç için çok önemlidir. Parlak görünümlü ve doğal saçlar ve de son derece sağlıklı ve siyah noktasız bir cilt istiyor iseniz bu sabun gerçekten aramakta olduğunuz sabundur ve de çok kullanışlıdır. Uzun süreli ve düzenli kullanımlar sırasında bu sabunun sizde yarattıkları daha güzel bir hal alabiliyor. Bu yüzden  bu sabuna biraz zaman vereniz gerekiyor. Acele etmeyiniz.

Bu sabunu saç derimize ya da cildimize sürelim ve sonra parmaklarınız yardımı ile sürdüğünüz bölgelere masaj yaparak kullanınız. Bu sabunu kullanırken kesinlikle başka bir yan ürün kullanmayınız aksi takdirde bu sabunun hiçbir yararını göremezsiniz. Ayrıca bu sabunu uzun vadede düzenli bir şekilde kullanınız. Birkaç günden sonra saçlarınız için bu sabundan vaz geçip tekrardan şampuana dönmeyiniz.

Doktorlarında önerdiği bu sabunu kendinize eşinize çocuklarınıza ve tüm ailenize de önerebilir ve onlarında kullanmalarını sağlayabilirsiniz.

Bıttım Sabununun Farkı

Kullandıktan sonraki faydaları sayesinde oldukça tercih edilen bir üründür. Bunu zaten doktorlarında önemli bir sağlık temizlik ürünü olarak ilgili hastalarına önerdiğini de görerek söylemek mümkündür. İçerisinde hiçbir kimyasal madde içermeyen bu sabun bu sayede ilerde de her hangi bir yan etkinin oluşumu engeller ve bu sayede bu alandaki çoğu üründen farklı hale gelir. Ayrıca fiyatındaki uygunluk sayesinde bu sabunu kullananlar için hem daha doğallığı hem de daha uygun fiyatı da hizmetleri içerisine koyabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir