Bıttım Sabununun Birbirinden Doğal Mucizeleri

Siirt Bıttım Sabunu, cildiniz için en doğal ve en sağlıklı yöntemlerden biridir. Bu sabunun hakiki olanını kullandığınız takdirde yenilenmiş ve sağlıklı bir cilde sahip olursunuz. Bıttım Sabunu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan çitlembik ağacının meyvesinden yapılan bir sabundur. Bu meyve sabuna adını veren Bıttım meyvesidir. Yalnızca Siirt ve çevresinde bulunan bu meyveden tamamen doğal ve mucizevi bir sabun yapılmaktadır. Siirt halkı çok eski zamanlardan beri bu sabunu üretmekte ve kullanmaktadırlar. Sabunun yapım aşamasında yan ürün ve kimyasal madde kullanılmaz. Bu da cildiniz için hiçbir zararı olmadığını göstermektedir. Ayrıca bu sabun el yapımı bir sabundur ve bıttım meyvesinin yağından özenle üretilmektedir.

Daha Sağlıklı Bir Cilt İçin Bıttım Sabunu

Cildimizin temizliği, nemlenmesi ve korunması için çok sayıda kimyasal ürün kullanırız. Bu ürünler cildimize kalıcı fayda sağlamadığı gibi erken yaşlanma, lekeler ve çeşitli cilt zararları da vermektedir. Böyle durumlarda sizlere önerimiz kimyasal ürünlerden uzak durmanız ve doğal sabunları tercih etmenizdir. Doğal ve hakiki Bıttım Sabunu, cildinize hiçbir zarar vermeden korur, yeniler ve güzelleştirir. Bu sabun ciltte meydana gelebilecek her sorun için iksir niteliğindedir. Kullanamayacağınız hiçbir durum bulunmaz ve sabunun hiçbir yan etkisi yoktur. Sivilce, akne, kaşıntı, yara ve egzama gibi cilt hastalıkları için bu sabunu tercih edebilirsiniz.

Cildinize Bıttım Sabununun Yararları

Bıttım sabununun efsanevi faydalarından bir kısmını sizlere sayacak olursak :

Bıttım sabunu, yaşınız ilerledikçe meydana gelen kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur.

Yüzünüzde ve cildinizde çıkan sivilceleri kurutur ve düzenli kullanılırsa sivilce oluşumunu önler.

Ergenlik zamanında oluşan akneleri ve ileriki yaşlarda devam eden lekelerini önler.

Yüzünüzde ve vücudunuzda yağ dengesini sağlar.

Cildinizde var olan kaşıntıyı yok eder.

Egzama, sedef ve mantar gibi tüm cilt hastalıklarından sizleri kurtarır ve bu hastalıkların tekrar etmesini engeller.

Düzenli olarak kullanırsanız cildinize esneklik katar ve yumuşatır.

Gözenekleri temizleme özelliği bulunan bu Bıttım Sabunu, cildinizi tazeler ve parlak bir görünüm verir.

Cildinizde olduğu gibi el ve ayaklarınızda da Bıttım sabununun faydaları bulunmaktadır. El ve ayaklarda meydana gelen mantar problemlerini bu sabun ile çözebilirsiniz.

Ayrıca yine ellerinizin en büyük problemlerinden biri olan kuru ve hasar görmüş tırnaklarınızın canlanması için de bu sabunu kullanabilirsiniz.

Yüzünüzde, sırtınızda ve vücudunuzun diğer bölgelerinde var olan sivilce ve yara izleri için bu sabunu kullanabilirsiniz.

Varis problemleriniz için de bu sabunu kullanabilirsiniz. Bu sabun sayesinde varislerinizde azalma ve yok olma etkisi görürsünüz.

Yüzünüzde sivilce ve aknelerin yanı sıra en büyük sorunlardan biri de siyah noktalardır. Bu sabun sayesinde siyah noktalarınızdan da kurtulabilirsiniz.

Bıttım Sabununun Saçlar İçin Faydaları

Bıttım sabunu cilt için fazlasıyla faydalı bir sabundur. Bunun yanı sıra bu sabun saçlarınız için de mucizevi bir sabundur. Şampuan, serum, ilaç ve kozmetik ürünlerinde bulunan kimyasallar saçlarınızı korumaz, aksine zarar verir. Fakat Bıttım Sabunu saçlarınıza hiçbir zarar vermeden korur ve güçlendirir. Bıttım sabununun saçlar için faydalarına göz atacak olursak:

Saçlar çeşitli sebeplerden dolayı bir süre sonra dökülebilir. Bu saç dökülmeleri hem bayanları hem de erkekleri rahatsız eden bir durumdur. Bıttım Sabunu bu dökülmeleri ortadan kaldıran bir sabundur. Ayrıca düzenli olarak kullanırsanız dökülen saçlarınız yeni saç olarak geri gelecektir.

Ciltte olduğu gibi saçlarda da egzama ve sedef gibi cilt rahatsızlıkları meydana gelebilmektedir. Bıttım sabunu saç derinizde meydana gelen tüm bu rahatsızlıkları ortadan kaldıracaktır. Ayrıca kaşıntı gibi problemleri de yok edecektir.

Hem bayanların hem de erkeklerin bir süre sonra saçlarında beyazlama meydana gelir. Saçlarınızı boyamak yerine doğal bir şekilde eski rengine kavuşmasını istemez misiniz ? O zaman Bıttım sabununu kullanabilirsiniz. Uzun süre kullandıktan sonra Bıttım sabunu saçlarınızdaki beyazlanmayı yok eder ve eski rengine kavuşmanıza yardımcı olur.

Saç için en büyük sorunlardan biri de kepek sorunudur. Bu sabun sizleri kepekten de kurtaracaktır. Düzenli olarak kullandığınız takdirde hem kepekten kurtulursunuz hem de var yeniden kepek oluşumunu engellersiniz.

Tüm bu etkileri görebilmek için her banyonuzda kimyasal ürünler yerine Bıttım sabununu kullanmanız gerekir. Sabunu köpürterek ve masaj yaparak kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir