Cildin Sağlığı ve Temizliği Bıttım Sabunundan Geçer

Cildinizi önemseyin çünkü cildiniz sizi oluşturan özelliklerin başında gelmektedir. Güzel bir görünüm herkesin isteğidir. Hatta bunun için her ay onca para harcayan insanlar vardır. Peki, istedikleri ipeksi ten dokusuna ve canlı bir ten yüzeyine sahip olabiliyorlar mı? Eğer kendilerine eleştirel bir gözle bakarlarsa bunun mümkün olmadığını göreceklerdir. Hem para verip hem de fayda görememek insanları üzmektedir. Bir de bunun üzerine cilt sağlıkları etkilenince daha da kötü sonuçlar çıkmaktadır. Bu kadar zaman ve para harcayan insanlar çözümü yanlış yerde aramaktadırlar. Gerçek doğallığın ve güzelliğin kaynağı Siirt Bıttım sabunu içinde yatmaktadır. Anadolu’da yüzyıllardır bilinen ve kullanılan Bıttım sabunu doğal ürünlere dönüş kapsamanda tekrardan canlılık kazanmıştır. Yöre halkının hiçbir fabrikasyon malzeme kullanmadan yaptığı Bıttım sabunu insanlara temizlik ve sağlık saçıyor. Bir kere kullanılmasında bile vücutta etkileri gözle görülür olan Bııtım sabununu düzenli kullanılmasında var olan bütün sorunları bir daha oluşturmamak üzere yok ediyor.

Bıttım sabunu sadece Siirt’te bulunan Bıttım ağacının meyvesinden elde ediliyor.

• Bıttım ağacına yetişme döneminde yapılan bir aşı ile meyvesi dalındayken kurutuluyor.

• Kurutulan bu yemişler toplanarak değirmenlere götürülüyor.

• Değirmenlerde tamamen eski yöntemler kullanılarak, taş dibeklerde iyice öğütülüyor.

• Öğütülen meyvelerden menengiç yağı olarak bilinen yağ damıtılıyor.

• Elde edilen bu yağ sadece suyla karıştırılıp uzun bir müddet kazanlarda kaynatılıyor.

• Daha sonra soğuması ve kurutulması için sadece güneş ışınlarına maruz bırakılıyor. Bu sayede güneşin bütün ışınlarını ve vitaminlerini de alması sağlanıyor.

• Belli bir süre sonra; kurutulan bu sabunlar yine doğal yollarla kesilerek kalıp haline getiriliyor.

Bu işlemlerden geçen Bıttım sabunu görüldüğü üzere tamamen elle yapılan ve içine hiçbir katkı maddesi koyulmayan ürünler oluyor. Bölge halkı yaptıkları bu sabunları kendileri de kullanmaktadır. Hatta yörede 80 yaşındaki teyzeler şampuanın nasıl bir şey olduğu konusunda fikir sahibi değiller. Bu teyzelerin saçları ve yüzleri o kadar sağlıklı duruyor ki sırrının Bıttım sabunu olduklarını söylüyorlar. Bu da Bıttım sabunu faydaları nın kanıtı oluyor. Burada bebekler doğdukları andan itibaren Bıttım sabunu ile yıkanırlar. Bu da çocukluk ve ergenlik döneminde hiçbir cilt probleminin olmadan atlatılmasını sağlamaktadır.

Dünya Bıttım Sabunun Faydasını Fark Etmeye Başladı

Bıttım sabunu dünyaya açılmanın arifesindedir. Yöreye gelen turistler bir kere Bıttım sabununu deneyince sürekli kullanmak için oldukça fazla miktarlarda almaktadırlar. Artık Siirt Bıttım sabunu dünyanın her yerine gönderilmektedir. Uzun yolculuklarda bile özelliğinden hiçbir şey kaybetmeden kullanıcısına ulaşmaktadır. Ergenlik çağındaki çocukların en büyük sorunları sivilce problemleridir. Bıttım sabun kullanılması halinde sivilceler bir daha çıkmamak üzere yüzden kaybolmaktadır. Ayrıca bu dönemde çocuklar genelde yüzlerinde ki sivilceleri sıkarak patlatır ve sivilceden kurtulmak isterler. Fakat bu sonrası için yüzde lekeler ve yaralar bırakmaktadır. Bıttım sabunu yüzdeki her türlü yara, akne, sivilce, siyah nokta gibi olumsuz durumları yok ederek tertemiz ve canlı bir yüz kazandırmaktadır.

Cildinize İyi gelecek Tek Ürün Bıttım Sabunu

Bıttım sabunu faydaları saymakla bitmez fakat yine de birkaç faydasından bahsetmekte yarar var. Öncelikle saç ile ilgili olan bütün problemleri yok etmektedir. Saç dökülmesine karşı muazzam bir yarar sağlamaktadır. Saç dökülmesini durdurduğu gibi saç diplerini de besleyerek yeni saç hücrelerinin olmasına olanak sağlamaktadır. Ayrıca bayanların sorun yaşadıkları kırılmalar ve cansız saçlara karşı Bıttım sabunu mükemmel bir iyileştirme özelliği sağlamaktadır. Saç derisine verdiği vitaminler sayesinde saçlarda kırık, cansızlık ve güçsüzlük problemlerini yok etmektedir. Ayrıca saç beyazlamasını da geciktirmektedir. Vücuda tam bir sağlık ve parlaklık getiren bıttım sabunu vücudun çeşitli yerlerinde oluşan sivilceleri yok etmektedir. Özellikle anti bakteriyel etkisi çok fazladır. Bıttım sabunu ile yıkandıktan uzun bir süre sonra bile vücut temiz kalmakta ve oluşan ter kokuları yok olmaktadır. Doğanın bu mucizevî gücü karşısında hayret etmemek olası değildir. İnsanlar bilerce yıl önce uzun ve sağlıklı yaşamanın formülünü doğada bulmuşlardır. Biz modern insanlar ise daha yeni yeni bu uygulamaların farkına varmaktayız. Fakat geç kalmış sayılmayız. Bunun için de Bıttım sabunu ile gelen sağlıklı temizlik ve vücut bakımı olanağını kaçırmamak gerekmektedir. Bıttım sabununun bu kadar faydasını ve insanlar arasında yayılmaya başlamasını fırsat bilen uyanıklar bıttım sabunu adı altında satışlar yapmaktadır. Yanlış ürün alan kullanıcılar ise bu olumlu etkileri görememektedirler. Bunun için internet üzerinden direkt olarak Siirt bıttım sabunu siparişleri vermeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir