Deri ve Saç Hastalıkları İçin Doğal Çözüm Bıttım Sabunu

İlk defa Siirt’te üretildiği bilinen bıttım sabunu, son yıllarda Türkiye genelinde oldukça ilgi görmekte olan bir sabundur. Birçok deri hastalığına şifa olduğu bilinen bıttım sabunu sadece bıttımdan üretilmektedir. Peki bıttım nedir? Bıttım çoğunlukla Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde üretilen bir meyve çeşididir. Yabani, olgunlaşmamış fıstık olarak tanımlanan bıttım besin olarak çok fazla kullanılmamaktadır. Bu sebeple de yerel halk bıttımın etkilerini sabundan sağlamaya çalışmaktadır. Bıttım sabunu yapılışı esnasında yararlanılan tek şey bıttım meyvesi ve bıttım yağıdır. İçeriği temiz olarak bilinmektedir. Herhangi bir kimyasal eklenmemiştir. Zaten bir kimyasalın eklenmesi durumunda bıttımın istenilen etkiyi vermesi gözlemlenemez. Bıttım sabunu cilt ve saç hastalıkları için bir çözüm niteliğindedir. Saç dökülmesine karşı oluşturduğu çözümle tanınmakta olan bıttım sabunu bu sebeple birçok erkek tarafından kullanılmaktadır. Ancak sadece erkekler değil kadınların yaşadığı saç dökülme problemlerine karşı da savaşır. Kısaca bıttım sabunu saç, cilt hastalıkları için vazgeçilmez bir alternatiftir.

Bıttım Sabunu Kullanımı Esnasında Bir Takım Kurallara Uyulması Gerekebilir

Kullanımı kolay gibi görünse de uyulması gerekilen birkaç kural sayesinde etkileri daha canlı olarak görülmektedir. Bıttım sabunu nasıl kullanılır? Bıttım sabunu aslında normal bir sabun olarak kullanılabilir. Ancak saç için kullanılan bıttım sabununun kullanımı esnasında uyulması gereken kurallar vardır. Öncelikle saça kesinlikle bir başka kimyasal sürülmemelidir. Şampuan veya saç kremleri bıttım sabunundan beklenen etkiyi azaltmaktadır. Bu sebeple sadece bıttım sabunu ile temizlenmeli ve ardından iki üç gün saç yıkanmamalı, bıttım yağını saçın emmesi beklenmelidir. Böylece sonuç daha gerçekçi olmaktadır. Bunun dışında yüz için de bıttım sabunu kullanılabilir. Ergenlik sivilcelerinden şikayetçi olan kişiler bu sabunu kullanarak muzdarip oldukları bu dertten kurtulabilirler. Bıttım sabunu yüzde nasıl kullanılır? Aslında bu da basit bir işlemdir. Yüze masaj yapılarak uygulanarak durulanır. Akabinde kurulanır ve bu işlem düzenli yapıldığı takdir de beklenen etkiyi kişiler alabilir. Vücutta oluşan egzama ve mantar için de bölgesel olarak kullanılabilen bıttım sabununun hiçbir alerjik zararı bulunmamaktadır.

Bıttım Sabununun Faydası Kadar Fiyatları da Yüz Güldürür

Bıttım sabunu sağladığı etkiler sebebiyle tüm Türkiye tarafından sıklıkla kullanılan bir sabundur. Herkes bu mucizeler yaratan bıttım sabunu fiyatını merak etmektedir. Bıttım sabunu fiyatıyla da kendisini cazip kılan bir üründür. Herkesin kolaylıkla erişebileceği bıttım sabunu her bütçe tarafından da satın alınabilir. Yani ihtiyaç duyulduğu takdir deherkes bıttım sabununu satın alarak beklediği faydalı etkileri gözlemleyebilir. İşte bıttım sabunu faydaları ve fiyatı ile herkesin dikkatini çeken bir üründür.

Bıttım Sabununun Yarattığı Etkiler

Bıttım sabununun cilde sağladığı faydalar saymakla bitmeyeceği gibi, damar rahatsızlıklarına bile iyi geldiği bilinmektedir. Hem saç hem damar hem de cilt rahatsızlıklarına iyi gelen bıttım sabunu yediden yetmişe herkesin tercih ettiği faydalı bir sabundur.

Bazı insanların yakındığı varisi gözenek açıcı etkisi sayesinde azaltmakta olan bıttım sabunu bu rahatsızlıktan muzdarip kişiler için bir mucizedir. Oluşan görüntüyü hafifletmekte olan bıttım sabunu gönül rahatlığı ile kullanılır.

Ciltteki kuru görüntünün engellenmesi konusunda bir numara olan bıttım sabunu içerisindeki yağ sayesinde cildi nemlendirmektedir. Nemli ciltteki o pul pul görüntü oluşmaz.

Aynı zamanda cilt üzerindeki egzama, mantar, yara izlerini de iyileştirici ve hafifletici bir etkiye sahip olduğu gözlemlenir. Cilt doktorları her cilt tipi ile uyum sağladığı için bıttım sabununu şüphe etmeden herkese önerebilir.

Herhangi bir sebeple oluşan saç dökülmelerine kadın erkek fark etmeksizin çözüm oluşturan bıttım sabunu kişileri bu dertten kurtararak saç dökülmesini azaltmaktadır. Kişi saçlarının eskisinden daha az döküldüğünü düzenli kullanım sonrasında anlayabilir.

Derideki kuruluk saçta da kuruluk yapabilir. Saçtaki kuruluğun geri dönüşü ise daha kötü olabilmektedir. Kepekli bir görünüm. Kimse kıyafetlerinin üzerinde, yastığında kepek görmek istemez. Doğal çözüm arayanlar ise bıttım sabunu kullanarak istedikleri sonuca ulaşabilmektedir. Kepeği en aza indirir.

Saçında canlılık, nem, parlaklık isteyen kişiler de kolaylıkla bıttım sabununa yönelerek istedikleri sonucu elde edebilir.

Adeta bir mucize olan bıttım sabunu her ne kadar Güneydoğu’da üretilse de Türkiye’nin her yerinde bu sabuna ulaşmak mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir