Doğal Bıttım Sabunu ile Saç Ferahlığı

Saçlar tüm dünyada, genel bir kalite sorunu yaşıyor. Bunun çok çeşitli nedenleri bulunuyor. Çevresel kirlenme, sağlık politikalarında yapılan yanlışlar, kozmetik ürünlerinde kullanılan kimyasallar, gıda anlamında kullanılan katkılar, elektromanyetik dalgalar, stres bağımlılık yaratan maddelerin kullanımları, genel sağlık üzerinde olumsuz etkiler yaratmaktadır. Saçlar, kişinin sağlığı hakkında bu yüzden çok ciddi bir belirteç olarak kabl edilmektedir. Çünkü saçların incelmesi, patlaması, seyrelmesi ve çabuk kırılır hale gelmesi, kişinin sağlığının da aynı etkiler aldığını gösterebilmektedir. Bunun için de mümkün olduğunca sağlıklı beslenmeye, şifa bulmaya ve güzelleşmeye dikkat etmek gerekmektedir. Bağımlılık yaratan maddelerden zata uzak durulması gerektiği net bir şekilde anlaşılmıştır. Bıttım sabunu bu anlamda önemli bir sorumluluk taşımaktadır. Saçların ve genel vücut cildi için bıttım sabunu son derece doğru bir ürün olarak kabul edilmektedir. Saçların bıttım sabunuyla yıkanıyor olması, duş esnasında bu mucize sabunun tüm güzel etkilerinin genel olarak cilt tarafından alınması ayrı bir olumlu taraf olarak kabul etmektedir. Çünkü bıttım sabunu sadece saçlar için değil tüm vücut için faydalı doğal bir sabundur.

Kimyasal Şampuanlar Zehirliyorlar!

Siirt bıttım sabunu satın almak aslında bir lüks ya da fantezi bir şeyler yapmak demek değildir. Artık günümüzde kullanılmakta olan şampuanların kimyasal içeriklerinin olduğu ve bu içeriklerin bünyeye sayısız zararlar verdiği tıbbi olarak kanıtlanmıştır. Bundan dolayı da özellikle hamileler, bebekler ve ileri yaştakiler için özel şampuanlar dahi üretilmeye başlanmıştır. Bu derece zararlı ürünlerin kullanılmasının bir önce bırakılması şiddetle tavsiye edilmektedir. Bıttım sabunu almak için en büyük neden, sağlıklı olmaktadır. Sürekli kimyasala maruz kalan saçlar ve tüm cilt mutlaka bir reaksiyon verecektir. Bu olmadan önce herkesin kendinin ve sevdiklerinin sağlıklarını önemsemeleri ve de daha doğal ürünlere dönmelerine büyük gerek vardır.

Saçlar Bıttım Sabunuyla Yumuşacık!

Siirt bıttım sabunu satın almaktan endişe duyan kadınların varlığı bilinmektedir. Özellikle de uzun ve işlem görmüş saçlara sahip kadınların, sabunla saçlarını yıkama şansları yok gibidir. Lakin bu bilgi kesinlikle hatalı bir bilgidir. Daha doğrusu tam doğru bir bilgi değildir. Çünkü bıttım sabununu saç röfleli ya da permalı da olsa bir süre sonra kabul edebilmektedir. Dolayısıyla böyle bir inanış tamamen hatalıdır. Tam da aksine bıttım sabunuyla yıkanan saçlar, çok daha hacimli görünmektedir. Hacimli olması için yıkadıktan sonra çeşitli kimyasalları kullanan kadınlar, bıttım sabunu kullanarak, ekstra şekil vericiler kullanmak zorunda da kalmamaktadırlar. Zaten kullanılan saç şekillendiriciler de son derce zararlı ürünler olarak bilinmektedirler. Özellikle de saça uygulandıktan sonra saçlar 12 saat içinde yıkanmıyorsa, olumsuz etkiler saçta daha da yıkıcı bir şekilde gerçekleşmektedir.

Bıttım sabunu Saçları Yumuşacık Yapıyor!

Bıttım sabunu yararları arasında, saçların yumuşaması da sayılabilmektedir. İşlemli saçlar da aynı şekilde bir kaç kullanımla bu sabuna alışmaktadır ve saçlar bıttım sabunuyla yıkandıktan sonra yumuşacık olmaktadır. Lakin bu yumuşaklık, kimyasal ürünlerdeki gibi saçların elektriklenmesine ve sönmesine neden olmuyor. Saçlar em yumuşak hem de hacimli olabiliyor. Bundan dolayı da bıttım sabununa alışanlar, kolay kolay bu sabundan vazgeçemiyorlar. Siz de mutlaka % 100 doğal, el yapımı bir bıttım sabunu almalısınız ve bıttım sabununun yararlarına en kısa zamanda siz de vakıf olmalısınız. Kirlenen dünyada doğal olan ne varsa kullanmaya özen göstermek, kaçamayacağımız kimyasalların tolore edilmesi anlamında çok çok büyük bir önem teşkil etmektedir.

Saç Derinizde Çıkan Sivilceler Bıttım Sabunuyla Yok Olacak!

Bıttım sabunu faydaları özellikle de saçlarda tartışmasız çok fazladır. Saç derisinde zaman zaman ya da sürekli oluşan o rahatsız edici sivilcelerden herkeste çıkmaktadır. Bu sivilceler çok rahatsız edici ve de aslında ilerlemesi halinde son derece tehlikelidir. Beyne ve göze yakın yerlerde çıkan her sivilcenin önemsenmesi gerekmektedir. Çünkü buralarda yapılacak hatalar, mikrobun yayılıp beyin ve göz bölgesine ilerlemesine enden olabilmektedir. Saç derinizde meydana gelen sivilceleri, bıttım sabunu faydalarını kullanarak tedavi edebilirsiniz. Bıttım sabunu cildin yağ dengesini ayarladığı ve de gözenekleri açtığı için, aynı zamanda anti bakteriyel olduğu için, saç derisindeki sivilceleri tedavi etmekte ve yenilerinin oluşmalarını engellemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir