Doğal Dünyadan Gelen Harika Bıttım Sabunu

Bıttım sabunu, cilde ve saçlara olağanüstü güzellik veren doğal bir sabundur. Kimyasal hiçbir katkı içermeyen bıttım sabunu aslında ülkemizin çok değerli yöresel ürünlerinden biridir, gittikçe daha çok tanınır ve kullanılır hale gelmiştir. Fıstık ağacının doğal (aşılanmamış) halinin bir meyvesi olan bıttım meyvesi menengiç olarak da bilinir. Bazı bölgelerde kavrularak kahvesi de yapılan bu meyve, ufak taneli ve kahverengi bir renge sahiptir. Toplanması oldukça zor olan bıttım meyvesinin yağından bıttım sabunu elde edilmektedir. Kaliteli ve elde edilme süreçleri çok zahmetli olan bıttım yağı, çok pahalıdır. Bu nedenle, bıttım sabununun içinde başka yağ ve katkıların olup olmamasını, bıttım sabununun kalitesini belirlemektedir. Güneydoğu Anadolu Bölgemizde yaygın kullanım ve bilinirliğe sahip bıttım sabunu, birçok bölgede kullanılmaya başlanmıştır.

Bıttım Sabunu Kullanımı

Bıttım sabunu nasıl kullanılır konusunda şu açıklamaları verebiliriz. Bıttım sabunu ıslak cilde veya saça uygulanan bir sabundur. Cilt önceden iyice ıslatılmış olmalıdır. İyice ıslak cilde bıttım sabunu uygulanır ve köpürmesi sağlanır. Bu sırada cilt çok hoyrat olmayacak şekilde ovulur. Daha sonra su ile durulanır. Bıttım sabunu cildin dışında da yararları olan bir üründür. Saçlarda dökülmeyi önlemekten, sağlıklı ve hacimli görünmeye kadar, kurutulduktan sonra da saçları besleyebilen bir yapıya sahiptir. Bu nedenle iki günde bir saçlarda kullanılması önerebiliriz. Ancak daha sık saç temizliği yapılması bir zorunluluk ise arada başka kimyasal katkılı sabun, şampuan ve benzeri ürünler kullanılmamasını tavsiye ediyoruz. İlk kullanımlarda saçta sertleşme duygusu olabilir ancak kullanımın sürekliliği halinde istenen faydalar oluşacaktır. Sürekli kullanım ile bıttım sabunundan sağlanacak faydaların görülmeye başlanacağını söyleyebiliriz.

Bıttım Sabunu Cilde Nasıl Fayda Sağlar?

Bıttım sabununun cilde faydaları oldukça fazladır. Ciltteki birçok rahatsızlığa iyi gelir. Bunun nedeni bıttım sabununun doğal ve geleneksel yapısından, özünden gelmektedir. Hiçbir kimyasal katkı içermeyen bıttım sabunu, doğası gereği bir mikrop öldürücüdür. Yani antiseptik bir maddedir. Sürekli uygulanması sırasında ciltte mikropların yaşamasına izin vermez. Bu etki öncelikle sivilce ve aknelerin yok olmasında görülür. Sürekli kullanımında sivilcelerin tekrar oluşumunu engeller. Egzama, sedef, mantar, cilt lekelerinin giderilmesinde çok ciddi faydaları olan bıttım sabunu, vücudun her yerinde doğal yapısıyla kullanılabilmektedir. Vücut temizliğinde oldukça etkili olduğu bilinmektedir. İnsanları rahatlatan kokusu ve verdiği ferahlık, saç ve ciltte kendini gösterir. Peeling etkisi, gözenekleri açması ciltte önemli bir rahatlama duygusu verir. Diğer kimyasal katkılı sabun ve temizlik maddeleri gibi ciltte kuruluk ve gerginlik duygusu vermez. Cildi ve saçları yumuşatır. Tam anlamıyla doğal olan ve doğal üretim yöntemleriyle ürettiğimiz bıttım sabunumuzu, ciltteki kaşıntı ve kızarıklıkların giderilmesinde gönül rahatlığı ile tavsiye etmekteyiz.

Bıttım Sabununu Yüz Bölgemizde Nasıl Kullanabiliriz Ve Faydaları Nelerdir?

Bıttım sabunu vücudun tüm bölgelerinde kullanılabilecek doğal bir yapıya sahiptir. Saçlar ve yüz bölgemiz de bu kullanım alanı içerisine girmektedir. Bıttım sabunu yüzde nasıl kullanılırkonusunda şu açıklamaları yapabiliriz:

1. Yüzü iyice ıslatın.

2. Bıttım sabununu yüze uygulayın.

3. Yüzde köpürme sağlayın.

4. Yüzü uygun şekilde tahriş etmeden ovalayın.

5. Su ile durulayın.

Bu şekilde kullanılan bıttım sabunu sürekli kullanımla, antiseptik (yani mikrop öldürücü özelliği sayesinde) yüzdeki sivilce ve akneleri yok edecektir. Yüz bölgesindeki cilt üzerinde de peeling etkisi yaratacak, parlak ve pürüzsüz bir yüze kavuşmamıza yardımcı olacaktır. Antiseptik özelliği nedeniyle yüz bölgesinde mikropların yaşamasına izin vermeyecek, yüz bölgesi sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır. Yüzdeki lekelerin kaybolmasını sağlayacaktır. Yüzde kaşıntı ve benzeri olumsuzlukların oluşmasını baştan engelleyecektir. Üretmiş olduğumuz bıttım sabunu, bu etkileri doğal ve kimyasal katkısız yapısından kaynaklanan özellikleri ile sağlayacaktır.

Bıttım Sabunu Fiyatını Ne Belirler?

Bıttım sabunu fiyatını doğal olarak onun kalitesi belirleyecektir. Eğer kimyasal katkı olmaması ile birlikte, başka yağlar da katılmamış ise, bu şekilde üretilen bıttım sabunu kalitesinden dolayı fiyatlaması da yüksek olabilecektir. Yani kalite ile fiyat arasında bir doğrudan ilişki vardır. Bizler en kaliteli bıttım sabununu sizlere sunarken en uygun fiyatlama ile karşınıza çıkmayı amaç edinmiş üretici olarak, üretmiş olduğumuz bıttım sabunundan maksimum fayda göreceğinize inanmaktayız. Sizler de sürekli ve doğru bir kullanım ile bunun gündelik hayatınızda mutlaka göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir