Doğal Hayata Dönüş İçin Özel Öneriler

Hayatın her geçen gün zorlaşması ve buna bağlı sebeplerle yaşanan psikolojik rahatsızlıkların başında saç dökülmeleri gelmektedir. Bu sorunla baş etmek isteyen kadın veya erkekler içeriğinde kimyasal maddelerin bulunduğu kozmetiklere hem para harcarlar hem de istedikleri sonuca tam olarak ulaşamazlar. Doğal bıttım sabunu içeriğindeki doğal maddeler sayesinde saç dökülmesinden saçların beyazlamasına, ciltte çıkan sivilcelerden kuru ciltlerde yaşanan kaşıntı ve kuruluğa kadar pek çok sorunun en doğal çözüm yollarından birini oluşturmaktadır.

Bıttım Sabununun Olumlu Etkileri

Bilinen en az 70 farklı türü olan sakız ağacının bir çeşidi olan menengiç tat olarak da fıstığa benzer. Meyvesinden sakızına, yapraklarından tohumuna kadar her parçasının ayrı ayrı kullanıldığı bıttım sabunu faydaları arasında

  • Renk özelliğini kaybeden saçların tekrar renk alabilmesi,
  • Taban ve avuç içlerinde yaşanan terlemenin önlenmesi,
  • Çok yağlı ciltlerde oluşan sivilcelerin kuruması,
  • Çok kuru ciltlerde oluşan kepeklenmenin önlenmesi,
  • Mantar türü kaşıntılı hastalıkların tedavisi ve
  • Azalan saçların yeniden eski gürlüğüne kavuşması sayılabilir.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılmalıdır?

Doğal ürünlerden fayda sağlayabilmenin en önemli yolu başlanan ürünün önerilen sıklıkta ve düzenli olarak kullanılmasından geçmektedir. Piyasada bulunan ve cazip reklamlarla müşteri toplayan kimyasal ürünlerde hedeflenen etkiye daha hızlı ulaşım sağlanırken çözüm kalıcı değildir. Ürünü kullanmaya bıraktığınız an sorununuz yine hızlı bir şekilde belirginleşecektir. Oysa doğal ürünlerde etki daha yoğun bir şekilde kullanılan bölgeye işler ve tedavi başlar. Tedavi süreci hızlı olmayabilir. Bu nedenle başlanan işlemin sabırla devam ettirilmesi Siirt bıttım sabunu kullananların önemle üzerinde durmaları gereken bir konudur.

Doğal ürünlerin bir ilaç olmadığı bilinmelidir. Bıttım sabununun bilinen herhangi bir yan etkisi olmadığı gibi kullanım esnasında sorun yaşayan da bulunmamaktadır. Tamamen doğal olan ürün ile cilt ihtiyacı olan neme kavuşarak nefes alır ve ışıldamaya başlar. Kepek sorunu ile uğraşanlar için de önemli bir çözüm seçeneği oluşturan bıttım sabunu tamamen ıslatılmış saça bolca köpürtülerek uygulanmalıdır. Bu sabun ile yapılan saç temizliğinin 2 ila 3 günde bir yapılması ve kalan günlerde saçın kendi yağı ile beslenmesi önerilmektedir. Sabun kullanılan dönemde saça herhangi bir şekilde kimyasal ürün sürülmemesi gerekmektedir.

  • Kepek oluşumunu kökünden halleden ve
  • Dökülerek azalan saçlara yeniden hacim veren sabun aynı zamanda
  • Beyaz saçlarında tekrar eski rengini almasını sağlamaktadır.

Saçın ihtiyacı olan nemi almasını sağlayan bıttım sabunu faydaları arasında saçın elektriklenmemesini de saymamız gereklidir.

Bıttım Sabunu Üretim Süreci

Oldukça zor bir üretim sürecinden geçen Siirt bıttım sabunu tamamen geleneksel yöntemler kullanılarak ve elde üretilmektedir. Herhangi bir kimyasal maddenin eklenmediği ürün Siirt bölgesi dışında üretilmişse içinde menengiç yağı değil de zeytinyağı kullanılmaktadır. Ürünün bilinirliğinin artması ile birlikte tüm dünyada da tanınması arzın artmasına neden olmuştur. Yerli üretim aşamasında bıttım sabunu satın alma şansı olmayan kişiler internet üzerinden de ürün siparişi verebilirler.

Ürünler kargoya uygun olarak hazırlanarak sipariş adresine gönderilir. Hoş ve rahatlatıcı kokusu ile günlük el temizliği için de kullanılabilecek ürün ile sürekli dış etkilere maruz kalan eller de koruma altına alınmış olur. Piyasada doğal olan sabunlar içerisinde bile katkı maddeleri bulunmaktadır. Bıttım sabunu tamamen doğal yollarla üretildiğini hoş kokusundan ve kullanıldığında gösterdiği etkiden anlayabilirsiniz. Doğal ürünler maliyetleri ile piyasada bulunan ürünlere nazaran çok daha uygundur. Sağladıkları etkiyi ise anlatmaya gerek yoktur.

Bıttım sabunu kullananlar bu mucizevi ürüne online olarak da sahip olabilirler. Bugün büyük market raflarında bulunan sabunlar Siirt’te üretilen özel ürünler olmayabilir. Bıttım sabunu satın al seçeneğini kullanarak siz de en iyi sabuna yerinden sahip olabilirsiniz. Almış olduğunuz sabunları sevdiklerinizle paylaşabilir bu güzellikten onlarında fayda sağlamalarına yardımcı olabilirsiniz. Sabunlar serin ve kuru bir yerde tutularak uzun süre muhafaza edilebilir. Bugün karar vermeniz gereken saçınızı, cildinizi ve vücudunuzu kimyasal ürünlere emanet etmek isteyip istemediğinizdir.

Hayatın size zaten verdiği nimetlerden faydalanarak siz de daha doğal daha sağlıklı ve daha güzel ürünler kullanarak hayatınızı başka bir yöne götürebilirsiniz. Direksiyon ve gaz pedalı sizin elinizde ve tercih sizin. Doğal hayatı yaşam biçimi yapın ve sevdiklerinizle daha çok bir arada olma fırsatını keyifle yaşayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir