Doğal Sabun Siirt Bıttım Sabunu

Saçlarımızın ve cildimizin sağlığı hepimiz için önemlidir. Kozmetik ürünler ve makyajla onları maskelemek yerine, onları sağlıkla besleyecek doğal ürünler kullanmak hem daha faydalı hem de daha az maliyetlidir.

Saç ve cilt sağlığı için yüzyıllar boyu kullanılmış ve faydaları kabul edilmiş pek çok doğal bakım ürünü bulunmaktadır. Bunlardan en bilinenleri doğal yağlardır. Ülkemizde Güneydoğu bölgesinde yetişen ve bıttım olarak da bilinen menegiç bitkisi, sahip olduğu faydalı yağ ile sizlere sağlık getirmeye geldi. Bıttım sabunu ile cilt ve saç güzelliğinizi koruyabilir, güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Saç, cilt ve tırnak bakımında ihtiyaç duyduğunuz bakıma ve onarıma bıttım sabunu ile ulaşabilirsiniz.

Bıttım Sabunu Nedir

Bıttım sabunu, menengiç yağının faydalarını taşıyan bir doğal sabundur. Cilt ve saç için uzun sürelii bir bakım ve onarım sağlar. Bıttım sabunu, aslında yabani bir fıstık olan menegiç bitkisinden yapılır. Ağırlıklı olarak Siirt ve Mardin illerinde bulunan bıttım, Eylül ayı gibi olgunlaşır ve toplanmaya hazır hale gelir. Toplanan menengiç taneleri çürüklerden ayrılır ve temizlenir. Daha sonra toplanan temiz tanelerin toplam 8 – 10’ün boyunca kuruması beklenir. Güneşle kuruyan menengiçler artık öğütülmeye hazırdır. Genel olarak el ile değirmende öğütülen menengiç, elektronik makineler yardımıyla da öğütülebilir. Toz hale gelen menegiçlerden elde edilen yağ, kül suyu ile kaynatılır. Kazanda oluşmaya başlayan sıvı haldeki bıttım sabunu, kalıplara dökülerek dondurulur. Küçük boyutlarda kesilerek son halini alır.

Bıttım Sabunu İle Gelen Mucize

Bıttım sabunu, içerisindeki güçlü vitamin ve mineraller ile doğal bir güzellik kaynağıdır. Bıttım sabununun içinde cildimizin en büyük ihtiyacı olan E vitamini, yüksek miktarda bulunmaktadır. Aynı zamanda saç ve tırnak bakımında da oldukça faydalı ve kalıcıdır.

Bıttım sabununun özellikle cilt üzerinde çok faydalı olduğu görülmüştür. Doğadan gelen bir mucize olan bıttım sabunu ile cildiniz canlanarak kendine gelir. Kir, makyaj kalıntısı ve bakterilerin kalıcı olarak temizlenmesini sağlar. İçinde mikrop kırıcı antioksidanlar bulunur. Bıttım sabununun cilde faydaları birden fazladır:

  • Cildi güzelce temizler ve kirlerden arındırır.
  • Cildi nem dengesini korur ve kırışıklık oluşmasını engeller.
  • Gözeneklere ulaşarak ciltteki siyah noktaları temizler ve siyah nokta oluşumunu engeller.
  • Antioksidan özelliği ile ciltteki mikrop ve bakterileri yok eder.
  • Akne ve sivilce gibi oluşumları yok eder.
  • Egzama ve mantar gibi cilt sorunlarını giderir.
  • Ciltteki varisli bölgeleri rahatlatır.
  • Deri dökülmesi ve cilt kurumasına birebirdir.
  • Sedef hastalarının da kullanmayı tercih ettiği ve faydasını gördüğü bir üründür.

Bıttım sabunu saç bakımı için de çok faydalıdır. Düzenli olarak kullanıldığında saç köklerini güçlendirir ve saç dökülmesini önler.

Nemlendirici özelliğiyle saçlarınızın nemini korur, parlak ve yumuşak olmalarını sağlar.

Bıttım sabunu antioksidan özellikli olduğu için, kafa derisindeki baterileri temizler. Kafa derisini E vitamini ile nemlendirir ve kepek sorununu ortadan kaldırır.

Uzun süreli kullanımda bıttım sabununun saçların beyazlamasının önüne geçtiği görüşmüştür.

Bıttım sabununun köpürtülüp, saç derisine masaj yaparak uygulanması, kan dolaşımını hızlandırır ve içindeki faydalı vitamin ve minerallerin saça daha rahat geçmesini sağlar. Bıttım sabunu kullanmaya başladığınızda kimyasal içerikli kozmetik ürünlere ihtiyacınızın azaldığını göreceksiniz.  Bıttım sabununun etkisinin kalıcı olması için kendinize 7-8 ay gibi bir süre zaman verin. Bıttım sabununu minimum bir gün arayla kullandığınızda ve faydalı sonuçlarını göreceksiniz.

Bıttım sabununu, manikür yapmadan önceki suyunuza katmanız ya da elinizi onunla yıkamanız, elleriniz manikür öncesi bakterilerden arındıracaktır ve yumuşatacaktır.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır

Bıttım sabunu yüzde nasıl kullanılır diye merak mı ediyorsunuz? Yüzünüze masaj yaparak uygulayıp, yüzünüzü durulayarak kullanmanız yeterlidir. Bıttım sabunu kullanmaya başladığınız, kimyasal bileşenler içeren diğer ürünlerden uzaklaşmanızı öneriyoruz. Böylece bıttım sabununun faydalı etkileri cildinize ulaşacaktır.

Bıttım sabunu, tamamen doğal ve şifalı bir üründür. Size ve cildinize sağlık, canlılık, bakım ve onarım getirecektir. Bıttım sabunu fiyatı ve bıttım sabunu satın almak için bize ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir