Hakiki Siirt Bıttım Sabunu

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’inde, genel olarak da Mardin ve Siirt illerinde yetişen fıstığın aşılanmamış haline bıttım denmektedir. Aşılanmamış fıstık ile menengiç ağacının yağından yapılan sabuna da bıttım sabunu denmektedir. Son derece sağlıklı olan bıttım sabunu, son yılların saç ve cilt bakımının vazgeçilmez ürünlerinden olmaktadır. herhangi bir katkı maddesi kullanılmadan üretilen sabunlarda, sizler kullanıcı olarak % 100 doğla olmasına, yani hakiki bir bıttım sabunu kullanımına dikkat etmelisiniz.

% 100 doğal olarak ürettiğimiz bıttım sabunlarının herhangi bir katkı maddesine sahip olmadığını, sabun kullanımında sabunun çok fazla köpürmemesinden anlayabilirsiniz. Bizler aracılığı ile bıttım sabunu almasanız dahi, hakiki bıttım sabunu kullanmanızın kıstası, sabununuzun çok köpürmemesi olmalıdır. Çünkü sabun aşırı köpürüyorsa, köpürmesi için fazladan kimyasal madde kullanılmış demektir. Sizler de sektörünün en güvenilir firmasından hakiki bıttım sabunu almak ve sağladığı yararlara yakından şahit olmak isterseniz, sizler için sunduğumuz çok uygun bıttım sabunu fiyatı seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Bıttım Sabunu Nasıl Yapılır?

Bıttım sabunlarımızın yapılışını, sizlere aşama aşama açıklayacak olursak; ilk aşamayı aşılanmamış fıstıkların toplanması ve de çürüklerinden, çer – çöpünden ayıklanması oluşturmaktadır. Ardından;

 1. Toplanan meyevler iyice yıkanarak, 5 ile 10 gün arasında kurutmaya bırakılır.
 2. Kuru meyveler değirmende öğütülerek, yeterli miktarda suda kaynatılır.
 3. Kaynama gerçekleşirken, meyvelerin suyun içinde yoğrulması sağlanır. Yoğrulan meyvelerin yağı çıkması esastır. En önemli evrelerden biri yoğurmadır. Ne kadar iyi yağ çıkartılırsa, sabunlar da o kadar etkil olacaktır.
 4. Çıkan yağlar başka bir kazana alınır. Bu esnada sabun reaksiyonunu sağlayan çözelti karışımı hazırlanır.
 5. Yağın bulunduğu kazana, hazırlanan çözelti ağır ağır eklenir. Bu sırada devamlı karıştırmak gerekir. Karıştırma işi ise yaklaşık olarak 15 saat sürmektedir.
 6. Sabun kıvamı ve karışımı oluştuktan sonra, özel kaplara dökülür ve 3 gün soğumuya bırakılır. Ardından sabunlarınız kullanıma hazır olacak şekilde kaplarından çıkarılır.

Bu aşamaların gerçekleşirken kullanılan tüm malzemelerimiz, hijyen ve sağlık koşullarının ilk sıradada tutulduğu malzemelerle ve ortamda yapılmaktadır. Sağlığınız bizler için her şeyden önemlidir.

Bıttım Sabunu Yararları

Saç ve cilt sorunlarında en kesin çözümü sunan bıttım sabununun saç için yararları;

 • Saç dökülmesine kesin çözüm getirme,
 • Zayıf saç tellerinin güçlenmesini sağlama ve saç kırılmalarını engelleme,
 • Saç derisindeki bakteriyel oluşumları yok etme,
 • Kepeklenme sorununu ortadan kaldırma,
 • Genç yaşya saç beyazlaması sorunu ile karşılaşanların kısa süre içinde eski saç renklerine kavuşmasını sağlama, erken saç beyazlaması sorununun önüne geçme,
 • Canlı, parlak ve güçlü saç görünümü kazandırma,
 • Saçın yağ ve su oranını dengeleme, şeklindedir.

Bıttım sabununun cilde faydaları;

 • Tüm cilt tiplerinde parlak ve pürüzsüz bir cilt görünümü kazandırma,
 • Kuru ciltelerin nemlenmesini ve canlılık kazanmasını sağlama,
 • Tüm sivilcilerin ve akne oluşumunun yok edilmesini sağlama,
 • Sedef hastalığına kesin çözüm getirme,
 • Deride oluşan kızarıklıkların ve kaşıntı durumunun önüne geçme, şeklindedir.

Bıttım Sabununun Kullanılışı

Bıttım sabunu için pek çok müşterimizin ilk sorduğu soru, bıttım sabunu nasıl kullanılır olmaktadır. İster saç için ister cildiniz için bıttım sabununu kullanın, uygulama şekliniz aynı olacaktır. ilk olarak saçlarda uygulamadan bahsetmek gerekirse; saçınızı hiçbir madde karıştırmadan safi suyla yıkadıktan sonra, bıttım sabununuzu köpürtmeli ve ardınan saçınıza masaj yapar gibi 3 ile 5 dakika arasında uygulamasınız. Bu işlemden sonra saçınızı iyice durulamalı ve ardından da kesinlikle saç kremi ya da şampuan uygulaması yapmamalısınız. Şampuan ya da saç kremi uygulaması yapmamanızın nedeni, saf ve doğal etkiyi çok daha iyi hissedebilmeniz ve de sabun içeriğimi yok etmemeniz içindir. 2 gün aralıklarla uygulama yapmanzı tavsiye etmekteyiz; ancak her gün saçınızı yıkamanız gerekirse yine kesinlike bıttım sabununuzu kullanmalısınız.

Yüzünüze bıttım sabununu uygularken, yüzünüzün temiz olduğundan emin olmalısınız. Ardından sabunu elinizde köpürterek yüzünüze daireler çizerek uygulamalı ve birkaç dakika yüzünüzde bekletmelisiniz. Yeterli süre geçtikten sonra boö suyla yüzünüzü yıkamanız yeterli olmaktadır. Ardından herhangi bir krem ya da losyon kullanmanıza da gerek yoktur. kısa süre içinde gözle görülebilir, net etkileri için bıttım sabunlarını, istediğiniz an internet adresimiz üzerinden temin edebilir; saç ve cilt sorunlarınıza kökten çözüm getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir