İnsan Sağlığının Kurtuluşu Bıttım Sabununda

Dünya çareyi doğal ürünlere dönmekte buldu. Çünkü fabrikalarda sanayi maddesi olarak üretilen ürünlerin insan sağlığına ne kadar büyük etkileri olduğu artık gün gibi ortadadır. Gıda maddelerinden tekstil ürünlerine kadar her şey yapay ve insanı son derece olumsuz etkileyerek sağlığını bozup yaşam kalitesini düşürmektedir. Bu tür ürünlerden olan temizlik malzemeleri de içlerinde birçok kimyasal madde oldukları için uzun vadede cilt hastalıklarına neden olmaktadırlar. Hem de hastalıkların büyük bir bölümü iyi temizlenmemiş vücutlarda oluşan mikroplar yüzünden olmaktadır. Temizlenme süresini ne kadar uzun tutarsanız tutun eğer kullanılan madde yeterli değil ve içinde kimyasal varsa temizleme yapmayacaktır. Gün aşırı yıkanmalarda bile vücut tam hijyen sağlamayacak ve ter kokusu olmaya devam edecektir. İnsanlar bu çabuk ter kokusu yayılmayı genelde hava sıcaklarına ve yorgunluklara bağlar. Aksine çabuk terleme ve ter kokusunun yayılması iyi bir temizlik maddesi kullanılmadığının kanıtıdır. İşte doğanın insanoğluna sunduğu mükemmel bir temizleme ve bakım aracı Siirt Bıttım sabunu…

  • Bıttım sabunu tamamen doğal yollardan elde edilen ve tamamen insan sağlığına yararlı olan bir sabundur.
  • Siirt bölgesindeki Bıttım ağaçlarının meyvesinden elde edilen, menengiç yağından üretilen Bıttım sabunları ile yapılan temizlikler hem sağlıklı hem de güvenli olmaktadır.
  • Vücut temizliğinde tam bir başarı gösteren Bıttım sabunu ile yıkandıktan sonra ter kokusunu uzun bir süre duymazsınız.
  • Temizleyici özelliğinin yanı sıra cilt bakımı da uygulayan Bıttım sabunu şimdiden ünlü isimlerin kullanımlarına girdi bile.

Saç köklerine uyguladığı vitaminler sayesinde saç dökülmesi problemini yok eden, Bıttım sabunu aynı zamanda kök hücreleri de besleyerek yeni saç tellerinin oluşmasını katkıda bulunacaktır. Daha gür ve parlak saçlar sağlayacak Bıttım sabunu kepek sorununu da halledecektir. Bıttım sabunu faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Kadınların en büyük problemi olan saç kırıkları ise Bıttım sabunu ile çözüme kavuşmaktadır. Saçları besleyecek ve daha güçlü yapacaktır. Böylece onlarca para verip aldığınız kozmetik ürünlerinin yapamadığı çoğu işlevi Bıttım sabununda bulabileceksiniz. Hem de sağlığınızı kaybetmeden. Çünkü kimyasal temizlik ürünlerinde triklosin denen etken bir madde kanserojen özellikler barındırmaktadır. Bu tür sabunlar ve şampuanlar cildi kurutacak, alerji yapacak ve hormonsal bozulmalara neden olacaktır. Hem kendinizi hem de çocuklarınızı riske atmadan doğal yollarla temizlenmeye ve sağlığınıza yararı olan ürünler kullanmaya dikkat edin. Nasıl doğal olmayan gıdaları yemiyorsanız neden doğal olmayan ürünleri vücudunuzda kullanasınız? Bu belki yakın zamanlarda değil ama uzun vadede etki gösterecek bir sağlık problemine dönecektir.

Ergenlik çağında çocukların yüzlerinde çıkan sivilceler çok problem olmaktadır. Çocuklar kendilerini mutsuz hissetmekte ve bunu kendisine aşırı problem ederek istenmeyen davranışlarda bulunmaktadır. Bıttım sabunu ile artık bu tür durumlar yaşanmayacaktır. Bıttım sabunu insan vücuduna sağladığı yarar sayesinde yüzdeki sivilce, akne, siyah nokta gibi istenmeyen bütün izleri ve yaraları temizleyecek bir daha da çıkmamasını sağlayacaktır. Ayrıca egzama, ayak mantarı sedef hastalığı gibi sorunların tedavisinde de yararlılık gösterecek olan Bıttım sabunu her insanın mutlaka kullanması gereken bir üründür.

Doğal Ürün Kullanın Sağlıklı Kalın

Bıttım sabunu Siirt’te yetişen bıttım ağaçlarındaki meyvelerden elde edilmektedir. Toplanan meyvelerin kesinlikle fabrikasyon bir işleme tabii tutulmadan, tamamen doğal yollarla damıtılarak yağının çıkartılması ve bu yağın sabun yapımı için kullanılması işlemlerinden geçerek oluşmaktadır. Toplanmasından paketlenmesine kadar geçen aşamada tamamen insan elinin değerek yapılan bu mucizevî şifa deposu yöre halkının tek kullandığı üründür. Bıttım sabunu ile vücutların temizlendiği gibi kıyafetlerin ve bulaşıkların da yıkanması mümkündür. Kıyafetlerde oluşan bakterileri yok eden ve tertemiz hale getirmektedir. Normalde yıkanan iç çamaşırlarında bakterilerin ölmesi için ütü yapılmaktadır. Bıttım sabunu bu uygulamayı gerektirmeden tertemiz ve hijyenik çamaşırlar yıkayacaktır. Bıttım sabunu faydaları gerçekten saymakla bitmeyecek bir haldedir. Tüm basın yayın organlarında ve internet üzerinde reklamlar yapan kozmetik firmalarının ürünlerinden daha sağlıklı ve daha temizleyici olan bıttım sabunu ilk kullanımda etkisini göstererek cildi parlak bir görüntüye kavuşturur. Tahrişleri ve kızarıkları önler. Bin yıllardır Anadolu da kullanılan bu mucizevî ürün denenmeye değer, zaten bir kere denedikten sonra verdiği rahatlatıcı etkiyi hissederek sürekli kullanmak isteyeceksiniz. Fakat bu ürünün şuan revaçta olmasından dolayı, Bıttım sabun adı altında bir çok sahte ürün dolaşıyor. Bu tür ürünlere dikkat ederek gerçek Siirt Bıttım sabunu olmasında dikkat edin sağlığınızı koruma altına alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir