Kepeklerinizden Bıttım Sabunu İle Kurtulun

Yıllardır kepek problemi ile uğraşıyor ve bir türlü saçınıza uygun bir sabun ya da şampuan bulamıyor musunuz? O halde daha önce bıttım sabunu ile karşılaşmamışsınızdır. Bıttım sabunu doğal içeriği ile kepek gibi pek çok sorunun üstesinden gelen bir sabun olarak bilinmektedir. Bıttım sabunu faydaları pek çok alanda karşımıza çıkıyor. Siirt iline ait olan bıttım sabunu cilt ve saç sorunları için en faydalı doğal ürünlerden bir tanesidir. Kepek pek çok insan ciddiye almasa da aslında ciddi bir saç derisi problemidir ve geçmesi de oldukça zordur.

Özellikle kimyasal içerikli kepek şampuanları kepeği azaltırken bir yandan saçınıza zarar vermektedir. Bu nedenle bıttım sabunu kullanarak bu sorunlardan kullanabilirsiniz. Bıttım sabunu doğal bitkilerin yağlarından elde edilmektedir. Bıttım sabunu faydalarının bu kadar fazla olmasının nedeni de budur. Eski zamanlara baktığımızda genellikle insanların doğadaki bitkileri ilaç olarak kullandığını ve ciddi anlamda işe yaradığını görebiliyoruz. Bu açıdan da bakarsak bıttım sabununun ne kadar yararlı olduğunu anlayabiliriz.

Ne İçin Kullanılır?

Bıttım sabunu geniş bir kullanım alanına sahiptir. İçinde herhangi bir kimyasal olmadığı için hiçbir şekilde cildinize ya da saçınıza zarar vermemektedir. Genel olarak bakarsak;

Kepeklenmeyi ve saçların dökülmesini engeller.

Sivilce, egzama, sedef, mantar gibi pek çok deri hastalığına iyi gelir.

Vücuttaki gözenekleri temizler ve hava almasını sağlar.

Saçlarınızı güçlendirir ve yumuşatır.

Beyazlamış saçlara düzenli kullanımda büyük bir etkisi vardır.

Saç diplerindeki bakterilerin oluşumunu engeller.

Antiseptik özelliği ile yara ve tahrişlere iyi gelir. Kaşıntıya iyi gelir.

Bıttım sabununu düzenli kullanarak bahsettiğimiz tüm bu durumlardan kurtulabilirsiniz. Başlıktan da anlayacağınız gibi en önemli etkisi saç derisine ve kepeklere olan etkisidir. Siirt bıttım sabununu 2 günde bir düzenli olarak kullanırsanız kepek sorunlarınızdan çok büyük ölçüde kurtulabilirsiniz. Burada önemli olan diğer bir durum ise bıttım sabununun kepeklerden arındırırken bir yandan da saç derisine ve saçlara bakım yapmasıdır. Bıttım sabunu ile saçlarınız eskisinden daha parlak, güçlü ve sağlıklı olacaktır. Buna ek olarak eğer saçlarınızı kimyasal boyalar kullanarak boyamak istiyorsanız bıttım sabunu bu açıdan da çok yararlıdır. Eğer düzenli bir şekilde kullanırsanız bıttım sabunu saçınızdaki beyazların eski rengine dönmesini sağlayacaktır.

Burada önemli olan tek şey bıttım sabununu düzenli olarak kullanmaktır. Söylediğimiz durumları yaşayabilmeniz için bıttım sabununu düzenli olarak kullanmalı ve başka herhangi bir ürün kullanmamalısınız. Bıttım sabunu saç derisi ve saçlarınız dışında cildinize de oldukça yararlı olan bir sabundur. İçeriğindeki doğal yağlar cildinizi besler ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Özellikle sivilce gibi problemlerde güvenli bir şekilde bıttım sabununu kullanabilirsiniz. Bunun dışında vücudunuz için de bıttım sabunu oldukça faydalıdır. Antiseptik özelliği sayesinde vücudunuzu temizler ve mikropları uzaklaştırır. Bıttım sabununu günlük temizlik ürünü olarak da kullanabilirsiniz. Yani sabahları yüzünüzü bıttım sabunu ile yıkayabilirsiniz. Ayrıca eğer isterseniz bıttım sabununu herhangi bir saç probleminiz olmadan da kullanabilirsiniz. Böylece kimyasal malzemeler kullanmadan saçlarınızı daha iyi bir şekilde temizlemiş olursunuz. Bu sayede de sağlıklı bir şekilde yaşamaya devam edersiniz.

Nerelerde Bulunur?

Bıttım sabunu satın almak için internetteki bazı siteleri ziyaret edebilirsiniz. Genel olarak bıttım sabunu aktarlarda ya da doğal sabun satan yerlerde de bulunabilmektedir. İnternetten ya da herhangi bir yerden Siirt bıttım sabunu alırken dikkat etmeniz gereken şey, mutlaka doğal olmasıdır. Bazı üreticiler kimyasallar ile karıştırıp bıttım sabunu satabilmektedir. Bu sabunların herhangi bir yararı olmadığı gibi kimyasal içerdikleri için zararları da olabilmektedir. Bu nedenle çok dikkatli olmalı ve mutlaka orijinal olan bıttım sabunlarından almalısınız.

Yan Etkileri Var Mıdır?

Bıttım sabununda herhangi bir kimyasal içerik bulunmadığı için zararlı bir yan etkisi olduğundan bahsedemeyiz. Bazı insanların farklı şeylere alerjileri olduğu için bıttım sabunundaki doğal içeriklere alerjisi olan insanlar da olabilir. Bu nedenle eğer kullandıktan sonra beklenmeyen bir etki görecek olursanız mutlaka bir doktora ya da sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneriyoruz. Az önce bahsettiğimiz gibi orijinal olmayan ve kimyasal içeren Siirt bıttım sabunları da kötü yan etkilere neden olabilmektedir. Bu nedenle mümkün olduğunca araştırmadan herhangi bir yerden bıttım sabunu satın almamaya dikkat etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir