Menengiç Yağından Çıkan Mucize, Bıttım Sabunu

Bıttım sabunu ülkemizin güneydoğu Anadolu bölgesinde yetişmekte olan bıttım ağacından üretilen eşsiz güzellikte faydaları bulunan doğal bir sabundur. Fıstığın daha olmamış hali olan bıttımın yapraklarındaki yağ kullanılarak elde edilir. Bu sabun daha çok saç için kullanılmasına karşın yüz ve vücut içinde oldukça fazla sayıda yararı bulunmaktadır. Türkiye nin meşhur sabunu pozisyonundadır. Genellikle güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunan Siirt ilinde bu ağaçların çok olması ve bu eşsiz doğallıkta ki sabunun üretim merkezinin Siirt olmasından dolayı bu sabuna Siirt bıttım sabunu diye de değişik bölgelerde bilinmektedir. Siirt dışında o bölgede bu sabunu üreten en önemli bir diğer yer ise Mardin dir. Sabun karışımı içerisine eklenen bıttım yağı sayesinde bu denli faydalara sahip olan bu sabun tamamen elle yapılır. Bu nedenle %100 doğal bir üründür. Tedavi edilmesi istenilen yere sürülmesi ve bu işlemlerin uzun bir zamana yayılması sonucunda sabun ilaç özelliğini ortaya çıkararak bünyesinde sakladığı yararları insanlara sunuyor.

%100 Doğal Olan Bıttım Sabununun Faydaları

Sabun yapılır iken hazırlanan karışım içerisinde hiçbir kimyasal etki yaratacak bir madde olmadığından dolayı bu sabun tamamen doğal olmasının yanında hiçbir yan etkisi de bulunmamaktadır. Senelerdir yetiştiği bölgede kullanılmakta olan sabun artık hem ülke de hem de diğer ülkelerde de satışa sunulmuştur. Tüm dünya bıttım sabunu faydalarını kabul etmiştir. Bu sabunun sizlere sağlayabileceği faydalara bir bakalım.

 • Antiseptik mikrop öldürücü bir özelliği olduğundan dolayı deride meydana gelebilecek egzamaya mantara ve çeşitli yaralara iyi gelmekte ve bunların iyileşmesinde rol oynamaktadır.
 • Kuru saçları nemlendirerek saçları açar ve böylelikle daha doğal görünümlü saçlara kavuşmanızı kolaylaştırır.
 • Vücutta bulunan varisleri derideki gözenekleri açarak müthiş bir şekilde rahatlatır.
 • Saç diplerinde çok sık yaşanan deri iltihaplanmalarına ve yaralarına çok iyi gelir.
 • Beyazlaşmış saçlara doğal bir güç verir ve bu sayede saçların eski rengine dönmesinde rol oynar.
 • İnce ve çabucak kırılabilen saçları güçlendirir.
 • Vücutta meydana gelen her türlü kaşıntıya çok iyi gelir.
 • Siyah noktaları iyileştirir.
 • Duş sırasında tüm vücutta kullanıldığında vücudu rahatlatır.
 • Saç dökülmelerini zaman içerisinde önler.
 • Kuru gözüken saç derisini yumuşatır ve iyileştirir.
 • Ciltte meydana gelen lekelere kapatıcı bir şekilde tedavi eder.
 • Cildi son derece pürüzsüzleştirir ve yumuşatır.
 • Hoş bir koku yayar.

Bıttım sabunu faydaları bunun ile sınırlı değildir. Bir çok daha faydası bulunan sabun hakkında internette de oldukça geniş çaplı bir bilgi bulabilmeniz mümkündür. Ayrıca o sitelerde bıttım sabunu satın alma işleminizi de gerçekleştirebilirsiniz.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır ?

Halk arasında Siirt bıttım sabunu olarak da bilinen bu doğal sağlık ve temizlik ürünü normal bir sabunmuşçasına aynı şekilde kullanılabilir. Ancak tek farkı vücudunuzdaki yaralara ya da saçınızın derisinde bulunan iltihaplanmalar için kullanıyor iseniz oraya özel olarak sürmelisiniz ve o şekilde o bölgeyi yıkamalısınız. Bu sayede bıttım sabununun sizde göstereceği yararlarına tanık olmuş olacaksınız. Son derece kolay kullanıma sahip olan bu eşsiz doğallıktaki sabun yüze de yayılarak sürülebilir. Bu sayede yüzünüzde bulunan sivilceleri kurutur ve siyah noktalarınızı tedavi eder. İnsanlar bu durumdan kurtulabilmek adına bir çok farklı yolu tercih etmişlerdir. Ancak tüm o tercihlerin içinde bir zaman sonra sizin yüzünüze zarar verebilecek ya da başka bir bölgeye tesir edecek bir yan etkisi vardır. Ancak bu eşsiz sabunda bunu göremezsiniz. Hiçbir yan etkisi bulunmadığı gibi size zarar da veremez.

Bıttım Sabununun Farkı

Bu sabunu diğer sabunlardan ya da sağlık temizlik ürünlerinden ayırabilen en önemli etken kuşkusuz ki yılların güvenilirliği ile süregelen ve son derece doğal bir üretimden geçen bir sabun olmasıdır. Bunu artık sadece biz ülkece kabul etmedik tüm dünya bu sabunu tanıdı. Ayrıca ilgili bu sabun ülkenin de reklamını yaparak bu konuda apayrı bir farkı ortaya çıkarmaktadır. Daha önce de bu şekilde bir çok doğal adı altında sabun ortaya çıkmıştı ama hiç biri bu sabundaki güveni verememişti. Bu açıdan da bu alanda bambaşka bir imaj yaratarak adını tüm dünya ya güven, doğallık ve mucize kelimelerinin yanında yazdırmıştır. Siz de bu sabuna sahip olmak istiyor iseniz bu konuda bir çok tercih edebileceğiniz yöntem bulunmakta. Eğer gidip yerinden bıttım sabunu satın almak isterseniz bu çok güzel bir hareket olur ancak oraya kadar gitmek zor gelecek ise her aktarda sağlık temizlik ürünleri satan dükkanlarda ve bu konu ile alakalı iş yapan internet sitelerinden de bu ürüne sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir