Menengiçten Gelen Şifa ile Mucizevi Çözümler

Siirt’te yetişmekte olan yabani fıstık halk arasında menengiç ismiyle daha çok bilinmektedir. Bu bitki sakız ağacıgiller familyasından olup kendisine has bir kokusu mevcuttur. Bıttım sabunu yapımında çıtımık, çitlenbik, gibi isimlerle de bilinen bitkinin yağından faydalanılır. Şifalı bir bitki türü olmasından dolayı birçok alanda kullanılır. Bıttım sabunun cilde faydaları oldukça fazladır.

Üretim Aşamaları Hakkında:

Siirt’te üretilmekte olan sabunun üretim süreci uzun ve maliyetlidir. Eylül ayının sonlarına doğru bıttım ağaçlarında yetişen ufak taneli fıstıklar toplanır. İtinayla toplanan bıttım taneleri ayıklanır ve çürükleri seçilir. Ayıklanan taneler yıkanır ve kurumaya bırakılır. Yaklaşık olarak bir hafta on gün kadar kurumaya bırakılan bıttımlar tam olarak kurutulmuşsa öğütülmek üzere yola çıkar. Değirmende öğütülen taneler orta sıcaklıkta hazırlanan suyla yoğrulur. Bu işlem el emeği gerektirir, sabunun kıvamının güzel olması için yoğurma süresi uzun tutulur. Gerekli özenin gösterilerek 2 saat boyunca yoğurulan bıttımlardan çıkan yağ süzdürülür. Kabuklardan arındırılan içinde hiçbir parçacık kalmayan yağ bir kazana aktarılırve kaynatılmaya başlanır. Kaynama işlemi devam ederken başka bir kazanda da sabun kıvamı için koh çözeltisi hazırlanır. Yağ kaynadıktan sonra çözelti kaynayan yağa dikkatli bir şekilde eklenir. Sabunlaşma reaksiyonunun başlaması için karışım karıştırılarak kaynatmaya devam edilir. 16 saat boyunca kaynayan karışımın sabunlaşma reaksiyonu sona erer. Fazla zaman geçmeden, tam olarak soğumaya geçmeden önce sıvı halde kalıplara doldurulur. Sıvı haldeki sabunla doldurulan kalıplar yaklaşık olarak 3-4 gün güneşte katılaşmaya bırakılır. Tüm bu işlemler sonunda elde edilen sabunlar tüketicilerin kullanımına hazırdır.Farklı boyutlarda hazırlanabilen sabunları paket olarak satın alabileceğiniz gibi kilo ile de sipariş verebilirsiniz.

Şifa Kaynağı Bıttım Sabunu

İnsan vücudunda her yönden şifa veren bıttım sabunu nasıl kullanılır diye merak eden müşterilerimiz için gerekli olan tüm detaylara sitemizden ulaşabilirsiniz. Bıttım sabunu fiyatı hakkında birkaç araştırma yaptıktan sonra en iyi fiyat garantisini sağlayan firmamıza ulaşabilirsiniz. Bu sabunun birden fazla kullanım alanı mevcuttur. Mikrop öldürücü elementler içerdiği için mantar problemi yaşayan müşterilerimiz ilaç kadar etkili olduğunu fark etmişlerdir. Bu tür rahatsızlığı bulunan herkese gönül rahatlığıyla organik sabunumuzu tavsiye ederiz. Birkaç gün içinde problemli bölgelerdeki gözle görülür iyileşmeyi fark edip, sabunu adeta evinizin demirbaşı ilan edebilirsiniz. Seyahatlerde bile yanınızdan ayırmayacağınız sabunu, düzenli kullanımda mantar problemini kökten çözmüş olursunuz. Kendiliğinden hafif ve hoş kokusu olduğu için yapımında ek bir madde bulunmaz. Sabunda ağır parfüm kokusu varsa satın aldığınız yerin saf sabun üretmediğini, içinde parfüm esansları kullandığını gösterir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için katkısız sabun üreten firmayı tercih etmeniz gerekir.

Bıttım Sabunu Yüzde Nasıl Kullanılır?

Sabunu tüm vücudunuzda kullanabileceğiniz gibi yüzünüzü temizlerken de kolaylıkla kullanabilirsiniz. Bol su ile köpürttüğünüz sabunu parmak uçlarınızla tüm yüzünüze yayıp daha sonra ılık suyla durulama işlemini gerçekleştirin. Özellikle t bölgesinde bulunan siyah noktaları tırnaklarınızla kaşıyarak yüzünüzü tahriş etmekten kurtaran bu sabun gençlerin en önemli ihtiyaçlarından biri haline gelmektedir. Kullanımı gün geçtikçe artmakta, faydaları halk arasında kulaktan kulağa yayılmaktadır. Şimdiye kadar kullanan müşterilerimiz arasında hiçbir alerjik reaksiyona sebebiyet vermediği için herhangi bir yan etkiyle karşılaşılmamıştır. Hassas cilde sahip olan kişiler tarafından da tercih edilir hale gelmiştir. Sabunun ana kaynağı olan menengiç bitkisinin uzunluğu bazı bölgelerde 10 metreye kadar ulaşabilmekte olup çitemik, çıtlık gibi isimlerle de tanınmaktadır. Yıpranmış, çok işlem görmüş saçları onararak, koparak dökülmeleri engeller. Saç dökülmesine şifa olan sabunun faydalarını kullandıkça göreceksiniz. Bu sabunu kullandıktan sonra ek kremlere daha fazla para harcamayacaksınız. İçerdiği vitaminler sayesinde saçı besleyen sabun saç kremlerinin verdiği yumuşaklığı ve canlılığı verir. Böylece tek bir ürünle alternatif çözümler yaratmış olmanız sayesinde kullandığınız çoğu kimyasal maddeye gereksiz harcama yapmaktan kurtulursunuz. Aslında eski zamanlardan beri kullanılmakta olan bu sabunun değeri çok fazla bilinmiyordu. Hala mucizevi sabunu denememiş olanlar için faydalarına detaylıca değindiğimiz yazımızdan sonra firmamıza ulaşarak şifa kaynağı sabunla tanışabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir