Mikroplara Karşı Bıttım Sabunu

Sabunun Eylül ayı içerisinden Güneydoğu Anadolu Bölgesinde üretimi gerçekleşmektedir. Sadece Eylül değil Ekim ayında da ele alınan sabun için mevsim şartları son derece mühimdir. Sadece Güneydoğu Anadolu değil farklı bölgelerde de ele alınıyor. Ancak en sık tercih edilen Siirt bıttım sabunu olmaktadır. Bu bölgede ki yabani fıstıkların daha fazla olması ve yağının doğal yollarla elde edilmesi söz konusudur. %100 doğal olanların da müşterilerce ilgi görmesi Siirt’in daha fazla tercih edilmesine sebep oluyor. Burada köylerde ele alınan sabunun pH değerleri cilde iyi gelmektedir. Antiseptik olmasından dolayı da mikroplara karşı kullanıma açıktır. Bu özelliklerinden dolayı da pek çok hastalıkta kullanıma açıktır. Bu hastalıklardan mantar, sedef ya da egzama başta geliyor. Genel olarak bakteri üretiminden meydana gelen hastalıkların ciltte tahrişler yaratması söz konusudur. Bu durum da bireylerin öz güven konusunda sorunlar yaşamasına sebep oluyor. Özellikle sedef hastalıkları kısa sürede dağılım göstermektedir. Vücudun pek çok bölgesinde oluşan bu hastalık saç diplerine de ulaşmaktadır. Bıttım sabunu faydaları saçlar ve saç derisinde de kendisini gösteriyor. Bu yüzden sedef ya da diğer hastalıkların hangi bölgelerde oluştuğu önemli değildir. Sabunu istediğiniz alanda kullanarak faydasını kısa sürede görebilirsiniz.

Kepek Oluşumunda Bıttım Sabunu

Saç problemleri arasında kepek bugün 3 kişiden birinde bulunmaktadır. Bunun sebebi saçlarda ve deride meydana gelen kuruklar olmaktadır. Aynı zamanda yanlış şampuan kullanımlarından dolayı da kepek oluşumları meydana geliyor. Bu soruna çözüm olarak piyasada birden fazla ürüne rastlıyoruz. Bıttım sabunu bu ürünler arasında en organik olanıdır. Çünkü diğer ürünler gibi kimyasal bileşenler içermiyor. İçerisinden bulunan yağlarında doğal yollarla ortaya çıkarılması ve işletilmesi söz konusudur. Bu sebepten dolayı bireylerin yan etki ile karşılaşması mümkün olmayacaktır. Bıttım sabunu satın al hakkında da sizlere sunulan teklifler son derece uygundur. Bu teklifler üzerinden kaç adet almak istediğinizi belirterek sahip olabilirsiniz. Kepek sorunu için birkaç ay kullanmanız yeterlidir. Beyazlaşan saçlar için de sabunun kullanılması fayda getirecektir. Ancak bu sorun adına sabunu 8 aya kadar kullanmaya özen göstermelisiniz. Düzenli kullanan müşterilerde sonuç alındığını da görebilirsiniz. Kepek ya da beyazlaşma sorunları haricinde saç kuruluğuna da iyi geliyor. Yağ ile beslenmesi için saçın 2 günde bir yıkanması daha doğrudur. Her gün yıkanması sırasında da kullanabilirsiniz.

Sivilce Sorununa Bıttım Sabunu

Ergenlik dönemi ya da ağır stres anlarında sivilce sorunları yaşanmaktadır. Bu sorunların bazı yöntemler ve ilaçlar ile giderilmesi sağlanıyor. Ancak özellikle sivilceler adına üretilen bazı ilaçlar karaciğere büyük hasar vermektedir. Bu hasarlardan dolayı da ilaçların çok fazla kullanılmaması söz konusudur. Merhem ya da kremlerin de aşırı nemlendirme özelliği bulunuyor. Bu sebepten dolayı bazı bölgelerde sivilceler yok olsa da farklı bölgelerde oluşması karşımıza çıkıyor. Bıttım sabunu satın al için başvuruda bulunarak kısa sürede çözüm bulabilirsiniz. Sivilceler üzerinde kullanımını her gün yapabilirsiniz. Sivilcelerin oluşma sebeplerinin başında mikroplar gelmektedir. Aşırı mikrop üretimi sonucu sivilcelerin boyutu da değişmektedir. Daha büyük olması da ciltte tahrişlere sebep olacaktır. Siirt bıttım sabunu sayesinde büyük veya küçük pek çok sivilcenin yok olmasını sağlayabilirsiniz. Daha fazla yayılmamasını ve cildin hasar görmemesini de mümkün kılabilirsiniz. Yüzde kullanılmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. İstediğiniz süre aralıkların temin edebilirsiniz. Ansipektik olan ürünün pek çok cilt sorununa karşı etkili olduğu biliniyor. Üstelik el yapımı olmasından dolayı yan etki taşımayan sabun sayesinde cildinizde rahatlama hissi oluşucaktır.

Bıttım Sabunu Artıları

Bıttım sabunu pek çok hastalık için kullanılıyor. Artılarının oldukça fazla olduğunu söyleyebilirsiniz. Kaşıntılara sebep olan mantar gibi mikrobik hastalıkların sabun sayesinde son bulması mümkündür. Kanama ya da kızarıklıklar yaratan egzama için de kullanabilirsiniz. Deri dökülmelerine sebep olan sedef için de faydalıdır. Bıttım sabunu faydaları olarak saçlara da değinmeliyiz. Dökülmeler, kellikler, beyazlaşmalar, kuruluk gibi sorunlar için de sabunu kullanabilirsiniz. Sabunun varis hastalıklarına da iyi geldiği biliniyor. Ağrıların son bulması amacıyla kullanabilirsiniz. Akne lekelerinde de kullanılmaktadır. Akne oluşumunu da engellemek için sabunu temin edebilirsiniz. Ekonomik ücretler ile satışı gerçekleşiyor. Bu konuda da sorun yaşamadan kısa sürede kullanmaya başlayabilir ve sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir