Mucizevî ve Doğal Bir Ürün: Bıttım Sabunu

Siirt ve bölgesinde yetiştirilen bıttım sabunu, doğal ve şifalı bir sabun olarak bilinmektedir. Henüz kıymeti çok iyi bilinen bir ürün olmadığı için çeşitli özelliklerinden bahsetmeyi uygun gördüğümüz yazımızda bıttım sabununun yapılışı ve faydaları ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz. Siirt bıttım sabunu yapılan başlıca şehirlerimizden biridir ve en doğal, en etkili sabunlar da bu ilden çıkmaktadır. İçeriğine hiçbir kimyasal madde eklemiyor oldukları için cilde ya da vücuda herhangi bir zararı da bulunmayan bıttım sabunu, iç rahatlığı ile istenen bölgede kullanılabilmektedir.

Bıttım Sabununun Cilde ve Saça Faydaları

Bıttım sabunu faydaları en çok saçta meydana çıkmaktadır. Saç dökülmesi ve saçlarda güçsüzlük için en etkili şampuanlardan bile daha etkili olduğu dile getirilmelidir. Saç diplerinde zaman zaman meydana gelen aknelere, yaralara ve tahrişlere de kısa sürede etki ederek iyileşme sürecini hızlandıran bu sabun, aynı zamanda kaşıntı ve kepek problemleri için de mucizevi bir çözümdür. Belli çevrelerce şifalı olarak kabul edilen bıttım sabununun beyaz saçların renginde değişimlere yol açtığı da ifade edilmektedir. Siirt bıttım sabunu aynı zamanda ciltte meydana gelen tahriş, soyulma, akne, akne yarası ve sedef hastalıklarının çözümü için de kullanılabilir. Bunun yanı sıra egzama gibi uzun tedavi süreci gerektiren rahatsızlıklarda sonuç verdiği görülmüştür.% 100 doğal ve el yapımı olan bu sabun şampuan tonik saç kremi ya da peeling tarzı ürünlerle kıyaslanamaz bile. BuMucizevî ve Doğal Bir Ürün: Bıttım Sabunu ürünün düzenli kullanmanız sonrasında ortalama iki üç hafta içinde saçlarınızda güçlenme, uzama ve canlanma göreceğinizi garanti edebiliriz. Cildin yağ dengesini bıttım sabunu satın alarak ve düzenli kullanarak sağlayabilirsiniz. Anı zamanda sadece yüzde değil sırt bölgesinde de var olan sivilcelerde etkilidir. Fakat ürün kullanılırken başka ürünlerin kullanılması, faydalarını nötrleyeceği için önerilmez. Bıttım sabunu tek başına kullanılmalıdır. Bunun yanında varis tedavisinde de kullanılabilen bu mucizevî sabun ile tırnak bakımınızı bile yapabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Yüz ya da sırt bölgenizdeki akne tedavisi için kullanmak isterseniz bıttım sabunu satın aldıktan sonra her gün sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa güvenle kullanabilirsiniz. Cildinizi ıslattıktan sonra sabunu köpürterek ilgili bölgeye uygulamalı ve soğuk su ile durulamalısınız. Gece boyu yüzünüzde biriken yağları sabah yıkamasında, gün boyu yüzde biriken kirleri de akşam yıkamasında arındıran sabun, cildinizde var olan gözenekleri açarak derinizin nefes almasını ve daha sağlıklı görünmesini sağlar. Fakat bu noktada dikkat edilmesi gereken şey, sabunun gerçekten doğal olmasıdır. Piyasada, marketlerde doğal diye satılan paketli bıttım sabunları bir işe yaramayacaktır. Bu sabunu aktarlardan temin edebilirsiniz. Doğal bıttım sabunları hoş bir kokuya sahiptir fakat bu koku aynı zamanda doğal bir kokudur. Bıttım sabununu saçlarınızda kullanmak için ise yapmanız gereken haftada en fazla üç defa banyo sırasında saçlarınızı bu sabunla yıkamaktır. Üçten fazla kullanım sakıncalı olabilir. Dairsel hareketlerle sabunu kafa derinize sürdükten ve ardından parmak uçlarınızla derinize masaj yaptıktan sonra çok iyi bir şekilde durulamanız gerekmektedir. Saç derisinde sabun kırıntıları kalmaması ve bunların orada kurumaması oldukça önemlidir. İki hafta sonra, yani saçlarınız sabunu kullanmanıza tam anlamıyla alıştıktan sonra, saçlarınızda parlaklık, canlılık ve güç gözlemlemeniz kaçınılmazdır. Sabun düzenli kullanıldığı takdirde saç derisini ve saç tellerini besler ve güçlendirir.

Bıttım Sabunu Nasıl Yapılır, İçeriği Nedir?

Siirt bıttım sabunu yapımı tamamen el emeğidir. Yapım aşaması son derece zahmetli olan bu sabun, içeriğinde çitlembik meyveleri ve menengiç yağı barındırır. Meyveler toplandıktan sonra işe yaramaz olanlarından arındırılır ve tüm meyveler suyun altında yıkanır. Yıkama işleminden sonra 3 günlüğüne kurumaya bırakılan bıttımlar daha sonra sıcak su ile yoğrulmaya başlanır. İki gün boyunca yoğrulan bıttımlar bu sırada bir miktar yağ bırakır. Sabunun içeriğini işte tam olarak bu yağ oluşturmaktadır. Cilt nemini ve yağını dengeleyen bıttım sabununu oluşturmak için daha sonra bıttımlar bir iki gün bekletilir. Bu sırada yağları çıkarılır. En son toplanan tüm yağlar KOH çözeltisi ile karıştırılarak kaynatılır. Henüz sıcakken kalıplara dökülen bıttım sabunları, soğuduktan ve sertleştikten sora küçük sabunlar halinde piyasaya sunulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir