Orjinal Bıttım Sabunu Kellik Sorunlarına İyi Gelir

Kellik problemleri daha çok erkeklerde oluşmakla birlikte dönem dönem bayanların da başına geliyor. Özellikle de stresli dönemlerde ara ara saç dökülmeleri kellik sorununu yaratıyor. Bu sorun için bir takım öneriler bulunsa da genel olarak kimyasallara yer veriliyor. Kimyasal kullanmak istemeyenlerin de başta tercihleri doğal çözümler oluyor. Siirt bıttım sabunu satın alarak bu sorunların önüne geçenleri göreceksiniz. Yaklaşık olarak 8 aya kadar kullanımları sonucunda kellik sorunu ortadan kalkıyor. Bunun dışında renk değişimlerinin de önüne geçiliyor. Başta da beyaz oluşumlarını engellemek amacıyla sabunun kullanımına yer veriliyor. Beyazların da gitmesi için en az 7 ay kullanmak gerekecektir. Üstelik bu kullanımlar sırasında herhangi bir şampuana ya da saç kremine yer vermemeniz isteniyor. Herhangi bir ürün ile temin edilmesi sonucunda sorunlarınıza çözüm gelmeyecektir.

Bıttım Sabununun Faydaları Nelerdir?

Bıttım sabunu faydaları hakkında birden fazla sonuç ile karşı karşıya kalacaksınız. Mesela deride ki döküntülerin engellenmesi amacıyla kullanımlarına yer veriliyor. Bunun dışında kaşıntı ya da kızarıklar için de kullanabilirsiniz. Özellikle de kuru ciltlerde bu gibi sorunlar sık sık yaşanacaktır. İçerisinde bulunan yağ özleri sayesinde cildin kuruması ve dökülmesi de engelleniyor. Bu sayede kızarıklık ya da kaşıntıların dahi önüne geçebilirsiniz. Bu gibi sorunlar bakterilerin oluşması sonucunda da baş gösteriyor. Bakteri oluşumlarının dahi engellenmesi adına bıttım sabunu kullanabilirsiniz. Sabunun antiseptik bir özelliği bulunuyor. Bu özelliğe sahip olduğu için mikropların dağılması ve ciddi sorunlar oluşturması engelleniyor. Sivilce ya da diğer mikrobik oluşumların önüne geçmek istiyorsanız belirli günlerde hiç bir kimyasal kullanmadan ele almalısınız. Krem ya da başka bir ürünle sentez ederseniz sonuç alamayabilirsiniz.

Bıttım Sabunun Saçları Faydaları Nelerdir?

Başta da belirttiğimiz gibi sabunun saçlarda ki dökülmelere etkili olduğu biliniyor. Aynı zamanda beyaz oluşumlarının da zamanla kaybolması söz konusudur. Saçın eski rengine dönmesi mümkün. Bıttım sabunu yararları içerisinde parlaklık kazandırdığını da söyleyebiliriz. Parlak ve daha gür saçlar için de bu sabunu kullanmalısınız. Anında kopmaların olmaması ve saçların daha güçlü bir yapıya sahip olması amacıyla kullanabilirsiniz. Saç diplerinin de daha etkili bir şekilde arınması sağlanıyor. Saç diplerinde oluşan bakteriler sonucu kepekler dahi baş gösterecektir. Kepekli saçlardan da kurtulmak için kullanımına yer verebilirsiniz. Bıttım sabunu saç diplerinde oluşan mikrobik sorunların engellenmesine etki ediyor. Bu şekilde kepek ya da sivilce gibi oluşumlar da meydana gelmiyor. Bu gibi sorunlarla karşı karşıya kalanların ilk olarak kullandığı ürünlerden birisi de bu organik sabun oluyor.

Bıttım Sabunun Cilde Yararları Nasıl?

Cildin nem dengesini ayarladığı için de sık sık kullanılması mümkün. Her duşa girdiğinizde kullanabilir ve faydalarını görebilirsiniz. Bıttım sabunu faydalarının hastalıklar adına da olduğu göreceksiniz. Mesela varislere iyi geldiği biliniyor. Bunun dışında sedeflerin de atılması için kullanıldığını göreceksiniz. Aynı zamanda egzama sorunlarında da ele alınıyor. Egzama kızarıklık oluşumlarına ve kaşıntılara yer verecektir. Egzama sorunu yüzünden günlük hayatta bir hayli sıkıntı yaşayabilirsiniz. Özellikle de ciltte oluşan yaralar yüzünden sorunlar meydana gelecektir. Bu gibi sorunların aşılması için sabunu kullanmak gerekiyor. Bıttım sabunu yararları mantar oluşumlarına da etkilidir. mantarın olduğu bölgeyi bu sabun ile arındırabilirsiniz. Gözenekleri açarak tüm mikropların ölmesi sağlanıyor. Hem mikroplardan kurtulabilir hem de rahatlama hissine sahip olabilirsiniz.

Bıttım Sabunu Makul Fiyatlara Sahiptir

Her ne kadar organik ürünler ile muhafaza edilse de fiyatları yüksek değildir. Aksine Siirt bölgesinde temin edilen sabunun maliyeti oldukça düşüktür. Doğal yollarla yağın elde edilmesi ve kurutulması söz konusudur. Kurutma işlemleri de direk olarak güneş ışınları altında ele alınıyor. Hiç bir teknolojik ürüne yer verilmeden öğütülmesi ve kaynatılması sağlanıyor. Bu şekilde elde edilen sabunlar son olarak kesiliyor. İlk başta koyu yeşil olsa da devamında sarıya dönüyor. Siirt bıttım sabunu satın alırken renklerine göz atabilirsiniz. Yeşil ya da sarı dışında ki renklere yer verilmiyor. Öyle ki bu sabunlar belirli kimyasallara sahip demektir. %100 organik olmasını istiyorsanız mutlaka renklerinden yola çıkmalısınız. Organik pazarlar üzerinden satın alabilirsiniz. Faydalarına nazaran düşük ücretleri sayesinde her ay temin edebilirsiniz. Düzenli bir şekilde kullanarak da ucuz yollarla çözümler bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir