Saç Dökülmesine Çare Bıttım Sabunu

Genelde 30’ lu yaşlardan sonra erkeklerde sıklıkla görülen saç dökülmesinin ana sebebi genetiktir. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, 30’ lu yaşlardan sonra saçları dökülen erkeklerin bir çoğunun babalarının da saç dökülmesi mevcuttur.

Saç dökülmesi sık olmamakla beraber bazen kadınlarda da görülebiliyor. Kadınlarda ki saç dökülmesi erkeklere nazaran daha travmatik bir durum oluşturuyor. Çünkü erkeklerin saç dökülmesi istenilmeyen bir durumda olsa kabul gören bir haldir. Ama kadınlarda saç dökülmesi beklenen bir şey olmadığı için saçları dökülen kadınlar için bu durum çok daha can sıkıcı bir durumdur. Saç dökülmesinin genetik olmayan başka sebepleri de vardır. Özellikle bazı cilt hastalıkları saçlarda ciddi dökülmeye sebep olur. Güçlü yan etkileri olan bir takım ilaçlarla yapılan tedaviler esnasında veya sonrasında da saç dökülmesi görülebilir.

Her ne sebeple olursa olsun saçlarınız dökülüyor ve bu durum sizi çok üzüyorsa çeşitli çareler ararsınız. Piyasada bulabileceğiniz çeşitli şampuanlar, kremler ve losyonlar deniyor ve çare bulamıyorsunuz. Saç ektirme yöntemi olan acı verici ve asla % 100 garantisi olmayan yöntemi ise gerek pahalı olduğu için gerekse acılı bir süreç olduğu için düşünmüyorsunuz. Size kesinlikle memnun kalacağınız ve doğal içerikli Bıttım sabunu kullanmanızı öneririz.

Bıttım Sabunu Nasıl Saç Dökülmesini Önler?

Bıttım sabunu Siirt de yetişen özel bir bitki olan çitlembik yağından elde edilir. Yıllardır köylüler tarafından üretilen Siirt bıttım sabunu cilt için doğal bir mucize gibi sabundur. Bıtım sabunun içeriğinde kesinlikle kimyasal hiç bir madde bulunmamaktadır. Bıttım sabununu kullanan kişiler bir çok rahatsızlığa iyi geldiğine şahit olmuşlardır. Aynı zamanda cilt sabunu olarak da kullanılan ve şifa dağıtan bu sabun saç dökülmelerini önemli oranda azaltır. Düzenli kullanıldığında saç köklerini güçlendiren bir etkisi olan bıttım sabunu saç dökülmeleri için doğal bir tedavi alternatifi sunar.

Saçlarınızı bıttım sabunu ile düzenli olarak yıkadığınızda saçlarınızı besleyen içerik sayesinde saçlarınız daha parlak ve sağlıklı görünüme kavuşur. Özellikle saç dökülmesi sorunu yaşamamasına rağmen sağlıklı saçlar isteyen herkesin mutlaka kullanması gereken bir sabundur. Siiirt bıttım sabunu hem cilt hem saç bakımında kullanabileceğiniz doğal bir sabundur. Piyasada bulunan saç ürünlerinin bir çoğu kimyasal madde içerir. Özellikle saçları dökülen kişiler için bu ürünler dökülmeyi arttırabilir. Yıllardır bir çok saç dökülmesini azaltan ve önleyen siirt bıttım sabunu sizin içinde şifa olacaktır. Bıttım sabunu faydaları arasında sadece saç dökülmesi değil kepek sorununa da vardır. Saç derisinin dökülmesinden kaynaklanan kepek problemi bir çok kadın ve erkek için işin içinden çıkılamaz bir duruma gelmiştir. Kepek şampuanları ile geçici olarak çözüm bulunabilen kepek sorunu için bıttım sabunu kesin çözümdür.

Bıttım sabunu nasıl kullanılmalı?

Tüm cilt ve saç temizliği için günlük kullanabileceğiniz bıttım sabunu faydaları tamamen yaşamınızı değiştirsin istiyorsanız düzenli olarak uygulamanız şarttır. Bıttım sabunu doğal içerikli olduğu için her gün dilediğiniz sıklıkta kullanabilirsiniz.

Kepek sorunu yaşıyorsanız,

Saçlarınızı gün aşırı bıttım sabunu ile temizlemeniz gerekmektedir. Çok gerekli olmadığı durumlar hariç her gün saçlarınızı sabunla yıkamanız kepek sorununuzun iyileşmesini geciktirebilir. Gün aşırı yıkamanız saç derinizin nem dengesini sağlaması için önemlidir. Bıttım sabunu sayesinde de nem dengesi korunacak ve saç derinizde dökülmeler sonucu olan kepek probeminden kurtulmuş olacaksınız. Kepek sorununuz bittiği taktirde bile bıttım sabunu kullanmanız saç ve saç derisi sağlığınız açısından çok önemlidir.

Saç dökülmesi için,

Eğer saç dökülmeniz genetik sebeplerden kaynaklanıyorsa bıttım sabunu sizin saç temizliğinde kullanacağınız tek ürün olmalıdır. Cilt rahatsızlıkları ve bazı hastalıklar sonrası saç dökülmelerinde mutlaka doktorunuzun tedavisini uygulamanız ve bıttım sabunu ile saçlarınızı temizlemeye devam etmelisiniz.

Cilt hastalıkları ve cilt sağlığı için,

Tüm cilt tipleri için her sıklıkta bıttım sabununu kullanabileceğiniz gibi cilt sorunlarınız için de siirt bıttım sabununu iyileştirici gücünden faydalanabilirsiniz.

Yağlı ciltler ve karma ciltler için sabah ve akşam, hassas ve kuru ciltler için ise gece yatmadan önce bıttım sabunu kullanılması önerilir. Makyaj temizliği için de rahtatlıkla kullanabileceğiniz bu doğal sabunu gönül rahatlığı ile göz makyaj temizliğinde dahi kullanabilirisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir