Saç Sağlığı Uzman Ürünü Bıttım Sabunu

İnsanlar son zamanlarda kişisel bakım ürünlerine çok ilgi duymaktadırlar. Bunlar arasında da belki de ilk başlarda aklımıza sabun ve şampuan gelmektedir. Olmazsa olmazlar arasında bulunan bu ürünlerin de içerilerinde yapımları sırasında bir çok kimyasal farklı maddeler bulunmaktadır. Bu her türden kimyasal maddeler o an için sizin ihtiyacınızı karşılasa da sonrası için deride saçta ya da ciltte bazı sorunlar oluşturabilir. Bu nedenle bu alanda daha doğal bir şekilde üretimi gerçekleştirilmekte olan ürünlere yönelmek isteyebilirsiniz. Bu durumda da hemen aklınıza ilk olarak Siirt bıttım sabunu gelecektir. Doğallığı ve bin bir derde olan devası sayesinde son derece tercih edilen bir kişisel hijyen ürünüdür. Güneydoğu Anadolu bölgemizin güzide şehirleri olan Siirt ve mardin de yetişen bir bitki sayesinde bu sabunun üretimi yapılabilmektedir. Eylül aylarında toplanabilmekte olan bıttım bitkisinin yaprağında bulunan yağlar sayesinde bu sabun bu denli deva deposudur. Ayrıca ham maddesi doğal olan bu sabunun yapımı da tamamen el ile gerçekleştirilmekte ve tamamen doğal bir şekilde de üretilmektedir. Hatta meraklıları bu sabunu kendi evlerinde bile yapabilirler.

%100 Doğal Olan Bıttım Sabununun Faydaları

Bıttım sabunu son derece faydalı bir ürün olmak ile birlikte saça ve cilde yararları oldukça fazladır. Kellik sorununa da çözüm niteliği taşıyan bu sabun saçı baştan yaratacak faydaları da mevcuttur. Saç diplerinde şampuanlar içerisinde olan kimyasallardan dolayı oluşan bakterileri diplerden söküp alabilir. Her insanda görülebilecek olan saçlarda ki kepek probleminin çözümü de bu sabunda bulunmaktadır. Cılız saçları önce kendine getirdikten sonra uzun süreli bir kullanımın ardından da saçları daha da güçlendirmeyi başarır. Saç dökülmelerine de engel olan bu sabun sayesinde saçlarınıza yeniden kavuşabilmeniz son derece mümkündür. Beyazlaşmış saçlar için kullanıldığında ise uzun vade de saçlara eski rengi ve canlılığını yeniden kazandırmayı başarır.

Bunların dışında bıttım sabununun faydaları alanında deride oluşan hastalıklar da vardır. Antiseptik özelliği sayesinde bıttım sabunu deride oluşabilecek bir çok hastalığa engel olur. Bunlar arasında egzama mantar saç diplerinde ki deride oluşabilecek yara ve iltihap bulunur. Ayrıca ergenlik çağında ki gençlerin en büyük sorunu olan ergenlik sivilcelerine de faydası dokunan bıttım sabununu satın almak şu dönemde daha kolay bir durumdur. İnternet ortamında artık ellerimizin altına kadar gelebilmiştir.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır ?

Doğallıkta çığır açmış olan bu sabunu kullanmak aslında çok kolaydır. Sadece bu sabunu kullanır iken dikkat etmeniz gereken önemli bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelik ile bıttım sabununu satın alma işlemini geride bıraktıktan sonra saçlarımıza masaj yapacak bir kıvamda yavaşça diplerine kadar sürüyoruz ve yayıyoruz. Özellikle saçınızda bir yara ve ya iltihap var ise özel olarak o bölgeye de sürmeye özen gösterebilmeniz daha iyi olacaktır. Zamanla saçlarınızda ki değişikliği ve onarımı orada olmuş olan yaraların geçtiğini siz de görecek ve bıttım sabununun faydalarına şahit olacaksınız.

Ancak bu sabunu kullanır iken üzerinde durmanız gereken hususlar da vardır.

Öncelik ile bu sabundan hemen bir şeyler göstermesini beklemeyin ve kullanmaya devam edin. İlk başlarda tabi ki de küçük gelişimler olacaktır ama asıl gelişim uzun vadede meydana gelecektir.

Saçınız için kullandığınız sıra da asla ve asla şampuan kullanmayınız. Yoksa bu sabunun hiçbir yararını göremezsiniz.

Sabun ile saçlarınızı yıkadıktan sonra iki gün içinde saçınızı bir daha suyun altına sokmanıza gerek yoktur.

Ve tüm bunlara ek olarak sabunu doğru kullandığınızdan emin olun.

Bıttım Sabununun Farkı

Bu sabun doğal olarak üretilmekte olduğu için zaten bu alandaki diğer ürünlere kıyasla daha farklı bir konumda tutulmaktadır. Bunun yanı sıra sağlamış olduğu bir çok yarar da sabunun gerçek farkını ortaya çıkarmaktadır. Evinize almış olduğunuz şampuanlar sizin saçlarınız için kısa süreli bir yarar sağlasa da bu sabun ile daha uzun vadede bir bakıma ve yarara sahip olabilirsiniz. Ayrıca ister yeni kuşak olsun isterse de eski kuşak olsun doğallık herşeydir ve her konuda önemlidir. İşte Siirt bıttım sabunu da son derece doğal ve de güvenilir bir ürün olduğundan dolayı sizin sağlığınız için son derece uygundur ve bu alandaki diğer tüm sabunlardan ve de şampuanlardan daha farklı bir özellikte ve kalitededir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir