Saç ve Cilt Bakımı İçin Bıttım Sabunu

Bıttım, Siirt’ e has, aşılanması yapılmamış fıstık ağaçlarından üretilen bir kuruyemiş çeşididir. Bu kuruyemişten elde edilen menengiç adı verilen doğal yağ ile bıttım sabunu üretilmektedir. Ve bu sabun da saçlarınızdan tutun tüm vücudunuza çok faydalı olan bir sabundur. Yeşil bir görünümü vardır. Son zamanlarda ülkemiz dışında da birçok turist bu sabuna rağbet göstermektedir. Yapımı esnasında hiçbir katkı maddesi kullanılmaması bu sabunun ne kadar doğal ve etkili olduğunun da bir göstergesidir. Bu yüzden cildinizde ya da saçınızda kullanmanız takdirde hiçbir sorun yaşamazsınız. Sorundan ziyade, şifa niyeti taşıyan bir özelliği vardır. Çünkü menengiç yağı, besleyici ve mineral bakımından zengin bir yağdır. Bu özelliği dolayısıyla da her türlü cilt sorununa iyi gelmektedir.

Yapımında kullanılan menengiç yağının zengin içeriği sayesinde, bu sabun hangi cilt problemini yaşıyorsanız her birine iyi gelecektir. Bunlardan bir tanesi saç problemleri yaşayanları sevindirecek. Eğer saç dökülmesi probleminiz varsa, saçlarınız normalden fazla dökülüyorsa ve siz hala bir çözüm yolu bulamadıysanız, bu sabun aracılığı ile çözüm ayağınıza kadar geliyor. Hastalıklı saç derinizi bakterilerden arındırarak, saç diplerinizi rahatlatır. Rahatlayan saç dipleri ve iyileşen saç derisi de size, güçlü ve parlak saçlar verir. Ayrıca bu sabunu kullanarak saçlarınızdaki kırıkları da onarabilirsiniz.

Böylece saçlarınızın uzamaması sorunu da ortadan kalkacaktır. Kepek problemi de, erkek- kadın, genç- yaşlı her türden ve yaş grubundan insanın sıklıkla yaşayabileceği sorunlar arasındadır. Yine bıttım sabunu kullanarak, kepek probleminizi de kalıcı bir çözüm getirebilirsiniz. Sadece bununla sınırlı kalmayıp, hacimsiz ve zayıf gözüken saçlarınıza, güç ve parlaklık da kazandırır. Onları canlandırarak dolgun bir görünüm kazandırmasına yardımcı olur. Ayrıca her gün yağlanan bir saç tipiniz varsa, düzenli bir kullanım sayesinde bu problemi de kalıcı olarak ortadan kaldıracaksınız.

Saçla ilgili faydalarının yanı sıra, bıttım sabununun faydalarından bir tanesi de cilt sağlığı konusundadır. Ergenlik sivilceleri, akneler gibi sorunlarınız varsa, bu sabunu kullanarak pürüzsüz bir cilde kavuşmanız artık imkansız değil. İçermiş olduğu yağın ne kadar faydalı olduğunu bu açıdan bir kez daha vurgulamak isteriz. Çünkü bu yağ sayesinde yüzünüzdeki sivilceler ve aknelerden kurtulacaksınız. Aynı zamanda cilt lekeleri, ya da cildinizdeki izlerden de bu sabunu düzenli bir şekilde kullanarak kurtulmanız mümkün.

Çok etkili ve son derece natürel bir sabundur. Yüzünüzü bakterilerden arındırır ve ona tazelik katar. Adeta yepyeni bir görünüme kavuşturur. Zaten kullanmaya başladığınız andan itibaren cildinizde bu olumlu değişiklerin farkına varacaksınız. Faydalarını sadece yüz ve saç sağlığına yaptığı etkilerle sınırlamıyoruz. Tüm vücudunuzda da rahatlıkla kullanabileceğiniz bir üründür. Çünkü menengiç yağının, mikropları ciltte bulundurmayan, direk olarak müdahale ederek cildi temizleyen antiseptik bir özelliği vardır. Bu özelliği ile de derinizdeki gözenekleri açar, derinizi ve dolayısıyla da tüm vücudunuza rahatlık sağlar.

Mikroplara karşı siper alır ve vücut sağılığınızı koruma açısından etkili bir rol oynar. Ayrıca derinizde kaşıntı sorunu varsa bunun çaresi yine Siirt bıttım sabunundadır. Bu kaşıntıya neden olan bakterilere direk olarak etki eder ve cildinizi kaşıntılardan kurtarır. Egzama hastalığına da çok iyi geldiği yapılan araştırmalar ve bu sabunu kullanan binlerce insan tarafından onaylanmıştır. Yani bu sabunu gönül rahatlığı ile gerek kendi cilt sorunlarınızda gerekse ailenizdeki tüm fertlerin cilt sorunlarında kullanabilirsiniz.

Sabunu kullanırken, önce bolca köpürtün ve daha sonra yavaşça saç diplerinize sürdürün. Bu işlemi yavaş yavaş saç diplerinize masaj yaparak uygulamaya devam edin. Tamamen düzenli kullanıldıktan sonra fayda sağlamaya başlayacağını aklınızdan çıkarmayın. Bu yüzden gündelik kullanmaya ve kullanırken de başka bir kimyasal katkılı ürün kullanmamaya devam edin.

Çünkü bu iki durum da saç ya da cilt sağlığınız açısından istediğiniz verimi almanıza engel olacaktır. Cildinizdeki mantar problemine de kalıcı çözümler sunmakta olup tahrişlere karşı da son derece etkilidir. Bu sabun, Türkiye’ nin her yerine gönderilebilme imkanı sayesinde, bu sorunları yaşayanlara büyük bir kolaylık sağlıyor. Ayrıca, kimyasallı şampuanlara, katkılı bakım kremlerine verdiğiniz paranın çok daha azını harcayarak bu mucizevi sabuna sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir