Saç ve Cilt Bakımına Doğal Çözüm

Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren insana birçok fayda sağlayan doğal bakım ürünü olan bıttım sabunu, Siirt’te yetişen yabani fıstık(bıttım) ağacının aşılanmamış bitkisinden yapılır. Halk dilinde menengiç olarak da tanınan bıttım yağı çıkarılarak sabun yapımında kullanılır. Siirt ve Mardin’de yetişen bıttım birçok yöntemle tüketildiği gibi bıttım sabunu faydaları da oldukça fazladır.

Komple Bakım ve Onarım

Özellikle bayanların korkulu rüyası olan saç dökülme sorunu, bazen hangi yöntemi denersek deneyelim kalıcı çözüm üretememektedir. Sabah kalktığınızda yastığın üzerinde gördüğünüz saçlar, insanı saç ve bakımından soğutabilmektedir. Eski dönemlerden itibaren kullanılan ve faydası kanıtlanmış olan Siirt bıttım sabunu bu soruna çözüm getiriyor. Düzenli ve sürekli kullanım sonucunda saçlar dökülmüyor ve doğal nemini kazanıp güçlenerek gürleşiyor. Saçın dökülmemesi tıbbi olarak ele aldığımız bir kavramdır. Sağlıklı her saç dökülür ancak günlük 100 telin üzerinde dökülen saç sağlıklı değildir ve bu saçlar saç dökülme rahatsızlığına yakalanmış saç olarak adlandırılır.

Kepek oluşumunu da engelleyen bıttım sabunu, kepekli saçların onarımını sağlayıp antiseptik mikrop kırıcı özelliği ile buradaki bakterileri yok eder. Böylece zamanla kepeğin de yok olmasını sağlar. Banyo sırasında ıslak saçı bıttım sabunu ile köpürtüp saç derinize masaj uygulayarak sabunun saçınıza ve derinize nüfuz etmesini sağlayın. Bunu düzenli olarak yaptığınızda büyük oranda saçınızda değişiklik görecek ve durumdan memnun kalacaksınız. Ancak bu işlemden sonra ya da önce kesinlikle kimyasal içerikli sabun veya şampuan kullanmamak gerekmektedir. Hiçbir doğal ürün kimyasal ile kullanıldığında fayda vermez. Bir iki gün kullanıp fayda vermiyor diye bırakmamak gerekir. Uzun süreli kullanılması gereken sabunun doğal olduğundan da emin olmak gerekir. Çok pahalı olmayan ürün daha ucuza satılma uğruna kimyasal katılarak doğal özelliği öldürülebilmektedir.

%100 doğal içeriğe sahip olan bıttım sabunu, deri hastalıklarının birçoğuna iyi gelmektedir. Özellikle mantar, egzama, sedef ve buna benzer rahatsızlıkların giderilmesini sağlar. Ayakta oluşan mantar ve kötü koku, bu sabunun kullanımı ile giderilir. Elinde egzama ve mantar bulunanlar yine bu sabunu kullanarak ve deterjandan uzak durarak deri rahatsızlığından kurtulabilmektedir.

Ergenlik sonrası kalan sivilcelerden tamamen kurtulmak mümkündür. Hem de doğal yöntem ile karaciğerleriniz zarar görmeden kurtulabileceğiniz sivilce sorunu bıttım sabunu faydaları arasında yerini almaktadır. Her insanda aynı sürede etki etmese de düzenli olarak kullanıldığında muhakkak sivilceleri kurutup yok edecektir. Çünkü bıttım sabunu doğal yağ ile üretilmiş ve bu yağ vücudun yağ dengesini koruyarak cildin nemini kazanmasını ve fazla yağdan arınmasını sağlar. Kısacası Siirt bıttım sabunu ile tüm vücudunuz için komple bakım sağlarken yara ve hastalıklar için de onarım etki gösterir.

Neden Siirt bıttım sabunu?

Günümüzde Ege, Akdeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yetiştirilen menengiç meyvesi, özellikle Siirt ve Mardin’de yetiştirilmekte ve diğerlerinden faklı olarak aşılanmamış olarak bıttım adı ile yetiştirilmektedir. Burada eskiden olduğu gibi doğal yöntemlerle yapılan sabun bu kültürünü koruması bölgeye gelen ile turistleri dahi etkilemektedir. En çok Siirt’te üretilen bıttım sabunu faydaları da oldukça fazla olduğundan tercih edilmektedir. Varislere iyi gelmesi ile de doğal şifa özelliği taşıyan sabun, keşfedilmiş ya da keşfedilmemiş birçok fayda sağlamaktadır. Hatta yaralanan kuşların dahi yaralarına menengiç reçinesi sürdüğü söylenmektedir. Zaten doğadaki birçok canlı yine doğanın şifa deposundan yararlanmaktadır. Bize düşen ise bu şifa depolarını insanlarla buluşturmaktır.

Nasıl Satın Alabiliriz?

Bıttım sabunu satın almak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Doğal olarak Siirt’ten gelen sabunlar artık ülkenin her köşesine ulaştırılabiliyor. Bu muhteşem ürüne artık yurt içi ve yurt dışından oldukça fazla talep gelmektedir. Biz de bu talebi karşılamak için doğal bıttım sabununu herkese ulaştırmayı amaçlıyoruz. Siz de bu sabuna sahip olmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey sitemiz üzerinden bize ulaşarak bıttım sabunu satın almak istediğinizi bize bildirmek.

Hiçbir yan etkisi bulunmayan doğal sabunu istediğiniz zaman istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Ancak ciddi açık yaraları yahut başka hastalıkları olanların bu ürünü almadan önce doktoruna danışmalarında fayda var. Nihayetinde alanında uzman kişiler sizin için başka bir tedavi uygulamayı daha uygun görebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir