Saçlarınız Çabucak Kırılıyorsa Bıttım Sabunu Denemelisiniz!

Bıttım sabunuyla saçlarınızı güçlendirebilirsiniz. Her banyoda saçlarınızı bıttım sabunuyla yıkayarak, saça eski kalitesini kazandırabilirsiniz. Çevresel koşullar ve güzelleşmek adına yapılan hatalı kullanımlar dolayısıyla saçlar güçsüz, mat ve de hassas bir yapıya bürünmüştür. Bu yüzden de doğal ürünlerin kullanılması mecburi hale gelmiştir. Erkekler için de saç önemli bir konudur lakin özellikle kadınlar için saç, güzelliğin ve dişiliğin sembolü olarak kabul edilmektedir.

  • Saçlarınız çok hassaslaştıysa
  • Saç kayıplarınızın fazlalaştığını düşünüyorsanız
  • Saçlarınızda kopmalar meydana geliyorsa
  • Saçınızı çektiğinizde, lastik gibi uzadığını gözlemliyorsanız
  • Saçlarınız çok fazla elektrikleniyorsa, mutlaka bıttım sabununa başlamanız gerekiyor demektir.

Bıttım Sabunu Nereden Alınır?

Siirt bıttım sabunu satın almak için son derece dikkatli davranmanız gerekmektedir. Çünkü bu sabunun orijinalini bulamazsınız bir faydasını görmeyerek, sabuna olan inancınızı da yitirmiş olacaksınız. Bu yüzden de bıttım sabununuzu alırken, bilinen ya da tavsiye edilen yerden almanız gerekmektedir. Siirt bıttım sabunu satın alırken mutlaka kokusuz olmasına özen göstermelisiniz. Çünkü parfümler katkılar içermektedirler. Siirt bıttım sabunun çok renkli olanları da önerilmemektedir. Açık sarı ya da yeşil tonlarındaki sabunların daha çok tercih edilmesi önerilmektedir. Gerçek bıttım sabunu bilen biriyle ilk alış verişi yapmak aslında en doğrusu olacaktır. Fabrikasyon değil de elde yapılan Siirt bıttım sabunlarının daha doğal oldukları da bilinmektedir. Lakin sabunların içerikleri de çok önemlidir. Elde yapılan sabunlar da kendi içlerinde farklı kalitelerde satılmaktadır. Nasıl ki parfüm fiyatları, içeriğindeki esans miktarına göre değişiklik sağlamaktadır, aynı şekilde bıttım sabunu da içindeki bıttım yağına göre farklı fiyatlara satılmaktadır. En bu yüzden de en ucuz bıttım da bunu değil, en kaliteli olanını alınması önerilmektedir. Çünkü bıttım sabunu tasarruf etmek için değil faydası için alınan bir şeydir. Sağlıkla ilgili şeylerin ucuzunun aranması da bu yüzden çok önerilmemektedir.

Bıttım Maskesi Sonrası Bıttım Sabunu Kullanın!

Bıttım sabunu yararlarını arttırıcı saç kürleri de son yıllarda fazlasıyla kullanılmaktadır. Bıttım bilindiği üzere aslında fıstığın yabani halidir. Yabani fıstıklar eylül ayında hasat edilmektedir. Hasat edildiğinde oldukça yaş olan bıttımlar, güneşte kurutulmakta, daha da faydalı hale getirilmektedir. Sonrasında da bu yağ dolu meyce, soğuk sıkma usulüyle içindeki yağı inanlığa bırakmaktadır. Bu muhteşem yağ nadir olarak aktarlarda ya da Siirt bölgesinde bulunabilmektedir. Son derce değerli olan bu yağın, yıkanmış ve çok hafif nemli saça uygulanması gerekmektedir. Uygulamada saç diplerine friksiyon yapılması gerekmektedir. Bıttım yağı özellikle de saç köklerine çok iyi yedirilmelidir. Bunun için 1 tatlı kaşığı yağ yeterli olacaktır. 10 dakika hafif friksiyonla saç köklerine masaj yapıldıktan sonra da saça bir pamuklu bez bağlanarak yatılmalıdır. Sabah da bıttım sabunuyla saçlar yıkanmalıdır. Bu uygulama haftada en az 1 defa yapılırsa saçlarda hızlı bir düzelme gözlemlenebilecektir.

Bıttım Sabunu Boyalı / Röfleli Saça Sürülür mü?

Bıttım sabunu yararlarını her saç alabilmektedir. Saçlarınız röfleli ya da boyalıysa, bıttım sabunu daha çok lazım olacaktır. Bu açıdan saçlarınızda kimyasallar varken de bıttım sabunu kullanabilirsiniz. Bıttım sabunu işlem görmüş saçta biraz daha sert bir sonuç yaratabilmektedir. Lakin saç en fazla 1 haftada bu mucize sabuna alışacaktır. Bu açıdan bir endişe duyulmasına gerek de yoktur. Doğal saçlarda da ilk birkaç yıkamada sertleşme olabilmektedir. Çünkü saçlar yoğun kimyasallara alıştıkları için sabuna tepki göstereceklerdir. Birkaç yıkama sonrası yumuşacık ve hacimli saçlarınızın olduğunu göreceksiniz. Bu da sizin kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Bıttım Sabunu Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Bıttım sabunu faydalarının gece yıkayıp sabah ortaya çıkmasını beklemeyin. Bildiğiniz gibi saçınıza vermiş olduğunuz tahribat 1 gecede gözle görülür hale gelmedi. Saçın eski kalitesine ulaşabilmesi için de mutlaka bir sürenin geçmesi gerekmektedir. Bu süre saçın gördüğü hasara ve saçın kendine has kalitesine göre değişmektedir. Bu açıdan net bir bilgi vermek mümkün de doğru da olmayacaktır. Bıttım sabunu faydalarını alabilmek için 6 ay kadar bir süre en az geçmelidir. Saçın yeniden yapılanması için bilimsel olarak geçmesi gereken süreyi, saç uzmanları bu şekilde ifade etmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir