Saçlarınız mı Dökülüyor Bıttım Sabunu Kullanın

Kişilerin günlük hayatlarında en önem verdikleri saçlarıdır. Sabah kalktığında yüzünü yıkadıktan sonra dakikalarca saçlarıyla uğraşır. Bu hem kadınlarda, hem de erkeklerde böyledir. Yalnız kadınlarda daha fazladır ancak kadınların saçları dökülmez diye de bir inanış bulunmaktadır. Ancak kadınların da saçlarında dökülmeler olduğu su götürmez bir gerçektir. Seyrek ve güçsüz olan saçlar insanları rahatsız eder ve bu durumda saçlarını gürleştirmek ve dökülmesini önlemek için çareler aramaya başlar. Siirt bıttım sabunu bu aşamada devreye giren ve seyrelmiş, dökülen saçlara doğal tedavi uygular. Doğal parlaklığında ve güçlü saçlara sahip olmak için gereken şey saçlarınızı bıttım sabunu ile yıkamak olmalıdır. Bu sabun saç dökülmesine ve saçların köklerinin ölmesini engeller ve kurumaya yüz tutmuş saç köklerini tekrar canlandırarak dökülen saçların tekrar çıkmasına da neden olur. Bu nedenle saç kökleriniz tamamen kurumadan bu sabunu kullanmaya başlamanız menfaatinize olacaktır.

Saçlarınız Döküldü İse Hemen Saç Ektirmeniz Gerekir Mi?

Bu sorunun cevabını şöyle verebiliriz. Eğer saçlarınız dökülmeye başladı ve bu sizi ciddi ölçüde rahatsız etmeye başladıysa ve saç ektirmeyi düşünmeye başlamadan önce bu sabunla saçlarınızı belirli zaman yıkayın. Göreceksiniz saç kökleriniz tamamen kurumadıysa dökülen saçlarınız tekrar çıkmaya başlayacaktır. Bu nedenle saç ektirmeye hemen karar vermeyin. Göreceksiniz bu sabun ile saçlarınızı yıkamaya başladıktan sonra yedi, sekiz ay içinde saçlarınız çıkmaya başlayacak belki de eski gürlüğüne kavuşacaktır. Bu sabun ile saçlarınızı iki gün arayla yıkamanız önerilmektedir. Bu şekilde kellik korkusundan da kurtulmuş olacaksınız. Bütün bunlarla birlikte bu sabunun kullanımı düzenli bir şekilde olmalıdır. Saç ve cilt hastalıklarına iyi gelen bu sabunu kullanırken kesinlikle başka bir temizlik maddesi kullanılmaması şiddetle tavsiye edilir. Satın aldığımız deterjan ve şampuanlarda mutlaka kimyasal madde kullanılmaktadır. Bu da ister istemez saçlarımızın ve cildimizin zarar görmesine neden olmaktadır. Bu ölçüde Siirt bıttım sabunu içinde kesinlikle kimyasal madde bulamazsınız. Tamamen doğal yollardan yapılan bu sabun cildin ve saçların da dostudur. Bu nedenle kimyasal içerikli temizlik maddelerinden uzak durulmalı ve tamamen doğal yollarla yapılan el işi bıttım sabununu kullanmalıdır. Bıttım sabunu faydaları saymakla bitmez. Bitkisel menengiç yağından üretilen bu sabun hiçbir yan etki yaratmamaktadır. Bu nedenle evimizde gönül rahatlığıyla kullanabileceğimiz bir sabun türüdür. Hatta yeni doğmuş bebeklerimizde bile bıttım sabununu rahatlıkla kullanabiliriz. Kimyasal madde içermemesi nedeniyle bebeklerde ve çocuklarda da temizlik maddesi olarak kullanılmasında hiçbir sakınca görülmemektedir. Aksine bıttım sabunu ile yıkanan bebek ve çocuk daha sağlıklı temizlenmiş olacaktır. Bu nedenle evimizin temizlik malzemesi olarak kullanacağımız bu sabini hiçbir zaman evimizden ayırmamalıyız. Siirt ve Mardin yöresinde yetişen Siirt fıstığı ağacının aşılanmadan önce verdiği meyvenin yağı ile yapılan bu sabunun yapımında bir de kül kullanılmaktadır. Başka da bir madde yoktur. Bu sabun bu yörede evlerde ve bahçelerde üretilmekte ve sertleştikten sonra küp halinde kesilerek müşterilerine ulaştırılmaktadır. Bu sabunun cilde de büyük faydası bulunmaktadır. Bununla birlikte birçok deri hastalığına da iyi gelmektedir. Bu deri hastalıkları şunlardır.

  • Saç dökülmesi
  • Kepeklenme
  • Sivilce
  • Egzama
  • Mantar
  • Sedef Hastalığı
  • Çıbanlar

Bütün bu deri hastalıklarına iyi gelen bu sabun düzenli olarak kullanıldığında bu hastalıkların tedavisi yanında önlenmesi ile ilgili de önleyici bir temizlik maddesi olmaktadır. Kepeklenmenin ne kadar rahatsız edici olduğu düşünüldüğünde bu hastalık türünün giderilebilmesi için bıttım sabunları ile saçların yıkanması yeterli olacaktır. Bıttım sabunu faydaları sayılırken sivilcenin de özellikle insanı nasıl rahatsız ettiği, kaşıntı nedeniyle birçok kişide sivilce sonrası izlerin kaldığı da görüldüğünden bu sabun ile sivilceli bölgelerin yıkanmasından sonra düzelen sivilcelerin olduğu bölgede hiçbir ize rastlanmadığı görülmüştür. Bu sabun ergenlik döneminde çıkan sivilcelere de iyi gelmektedir. Gençlerin baş belası olan ergenlik sivilceleri de bu sabunla yıkandığı zaman kısa sürede geçtiği görülmektedir. Egzama ve mantar hastalıklarında da durum böyledir. Bu hastalıkların görüldüğü bölge bu sabunla yıkandığı ve başka hiçbir kimyasalın değirilmediği ve kullanılmadığı durumlarda bu hastalıkların da kısa sürede geçebildiği görülmüştür. Sedef hastalığına karşı da doğal bir çözüm olan bıttım sabunuyla düzenli yıkanan sedef hastasının hastalığının hafiflediği de gözlerden kaçmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir