Sağlıklı Saçlar ve Cilt İçin Bıttım Sabunu

Siirt sabunu olarak da bilinen bıttım sabunu son yılların mucize etki gösteren şifa dağıtan özelliğiyle kullanımı giderek yaygınlaşıyor. İnsan vücudunu koruyan ve cildi besleyen sabun antiseptik özelliğiyle bakterilerle savaşarak yok edilmesinde etkili olarak kullanılıyor. İçinde önemli bileşenlerin yer aldığı ve tamamen doğal yollarla kimyasal içermeden hazırlanan sabun saçları besler, parlatır ve saç dökülmesi sorunu yaşayanlara deva olur. Saçları beyazlaşmaya başlayanlar kullandığı takdirde saçlar yeniden eski rengine döndürür ve beyazlaşmanın önüne geçer. Saç derisini güçlendirerek yeni saçlar ortaya çıkaran mucize sabun başka hiçbir ürünün yapamayacaklarını yapar ve gücünü kısa sürede gösterir.

Cilt Sorunlarında Deva Oluyor

Bıttım sabunu faydaları arasında deri üzerinde bulunan gözeneklerin açılmasını sağlayan sabun içeriğinde bulunan E vitamini sayesinde cildin yenilenmesini de sağlar. Varisleri yüzünden ağrı çeken kişilerde rahatlatan etki bırakır ve ağrıları azaltır. Ciltte meydana gelen ve özellikle de ayaklarda meydana gelen mantarlara karşı etkili olan sabun, akne gibi cilt sorunlarının da üstesinden gelir. Ergenlik sivilcelerinde bile rahatlatıcı etkisiyle sivilce oluşumunu engeller ve olanları da kurutur. El yapımı olarak hazırlanan ve yan etkisi olmayan doğal sabun saç ve deri hastalıklarından kurtarır. Cilt üzerindeki etkiler ilk kullanılmaya başladığı günden itibaren görülmeye başlanacak ve düzenli kullanım sonucunda sorunlar tamamen ortadan kalkacaktır. Saç temizliği ve vücut temizliği için ayrı ayrı ürünler kullanılmaya gerek kalmadan bir tek sabun yeterli olacak ve kimyasallara para ödemek zorunda kalmadan uygun fiyatlarla Siirt bıttım sabunu satın al diyerek orijinal sabun siparişi vereceksiniz.

Antiseptik Sabun Etkileri Nelerdir?

Bıttım sabunu yararları arasında akneleri engelleyen antiseptik özelliğiyle bakterilere karşı kalkan oluşturur ve vücut bakterilerden arınarak sağlıklı hale gelir. Enfeksiyon riskini azaltan etkisi bakteri, virüs ve mantar gibi mikropların dezenfekte edilmesini sağlar. Anti bakteriyel özelliği içine alkol katılmadan, triklosan ve tetrasodyum gibi kimyasallar içermeden tamamen saf olarak hazırlanır. Bitkilerden elde edilen sabun anti viral özelliğiyle cilt sorunlarını, ayak mantarlarını ve vajinada yaygın halde görülen mantar hastalıklarını tedavi eder. Bıttım sabunu faydaları açısından cildi rahatlatan ve koruyan etkisiyle son yılların en çok aranan ürünü olmayı başarmıştır.

Sahte Ürünlere Dikkat

Son yılların satışı en çok yapılan doğal sabunu gördüğü rağbet karşısında bir takım sahte ürünlerde piyasa da sıkça rastlanmasına sebep olmuştur. Sabunun orijinal olup olmadığını anlamak için rengine bakmaktır. Genellikle koyu yeşil renkte olan sabun yapım aşaması bittikten sonra raflarda beklerken renginde biraz açılma olması normaldir. Maliyeti daha da aşağıya çekmek için hakiki bıttım yağı kullanmak yerine başka bitkilerin yağlarını karıştırdıkları için çok daha ucuz fiyatlardan satarak halkı kandırmaktadır. Taklitlerinden pahalı satılan ürünü hazırlamak için kullanılan bıttım yağının zor ve binbir emekle elde edilmesidir. Sabunun kokusu doğal olmalı ve koyu veya açık yeşil renginde olmalıdır. Hakiki Siirt bıttım sabunu satın al dediğinizde satış yapan sitenin güvenilir olmasına da dikkat etmek gerekiyor. Ürünün fiyatını biliyorsanız ve çok daha ucuza satan yerlere rastladıysanız sahte ürünle karşı karşıyasınız demektir.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır?

Sabun önceden ılık suyla yıkanmış ve ıslatılmış saça suyla köpürtülerek saç derisine 5 dakika masaj yaparak uygulanır. Sabunu kullanırken şampuan vs kullanılmaması gerekiyor. Şampuan kullanılması saça zarar vermez ancak sabundan beklenen maksimum faydayı azaltır. Düzenli ve sürekli sabun kullanımıyla kısa sürede cilt ve saç üzerinde beklenen etkileri göstermeye başlayacaktır. Saçlar sabunla her gün olmamak kaydıyla 2 günde 1 olacak şekilde kullanılmalıdır. Bıttım sabunu kullanımı, saç ve vücut üzerinden arındırması çok kolaydır. Düzenli kullanım gerektiren sabun kaşıntıları ortadan kaldıracak ve peeling özelliğiyle ölü derileri ciltten uzaklaştıracaktır. Gözenekleri açan sabun vücudun rahat nefes almasını sağlar. Bıttım sabunu yararları açısından yan etkisi olmayan doğal sabun her cilt tipi için uygundur. Yağlı ciltlerin yağ dengesini koruyan ve kuru ciltleri nemlendirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir