Şifa Sunan Bıttım Sabunu

Cildimize ve saçlarımıza iyi bakmayı hepimiz isteriz. Artık birbirinden fazla ürün çeşidi arasından, bize hangisinin uygun olduğunu bulma şansına sahibiz. Fakat içlerinde borax ya da paraben gibi kimyasal maddeler taşıyan ürünler arasından doğal ürünlere ulaşmak hem zorlaştı hem de maliyetli olmaya başladı. Siz de saçlarınız ve cildiniz için doğal bir bakım arayışı içindeyseniz, size %100 doğal bir önerimiz var. Güneydoğu Anadolu’nun geleneksel bıttım sabunu ile, hem bakım hem onarım hem sağlık hem de canlılık kazanacaksınız! Son derece faydalı olan ve kahve yapımında da kullanılan Menengiç ağacının meyvelerinden gelen doğal güzellik ile tanışmaya hazır olun. Bıttım sabununun hazırlanışını da içeriği kadar doğaldır. Aslında yabani bir fıstık olan menengiç yani bıttım bitkisi, ağırlıklı olarak Siirt ve Mardin’de yetişmektedir. Fakat üretimi tüm Türkiye’de yapılmaktadır. Eylül ayı gibi olgunlaşan bıttımlar toplanır.

Bozuk olan taneler ayıklanarak temizlenir. Yıkanan menengiç meyvelleri kurumaya bırakılır. Güneşle kuruyan menengiçler, değirmende el emeği ile öğütülür. Toz halindeki menengiçler ortaya çıkan oldukça faydalı yağı, bıttım sabununun saçlarınıza ve cildinize canlılık getiren kısmıdır. Menengiç yağı içine kül suyu eklenerek bir kazanda kaynatılır. Yavaş yavaş sıvı sabun halini almaya başlayan karışım daha sonra kalıplara dökülerek donması beklenir.

Donan sabun bazen büyük, bazen el sabunu boyunda kalıplarla hazırlanarak raflara ulaşır. Bıttım sabunu, %100 doğallığını koruyarak ve el emeğiyle hazırlanır. Bıttım sabununun faydaları saymakla bitmez. Özellikle cilt, saç ve tırnak sağlığı için faydaları devrim niteliğindedir. İçerisinde yüksek miktarda E vitamini ve faydalı mineraller taşır. Ayrıca antiseptik özellik taşıyan, mikrop kırıcı bir sabundur.

İlk olarak bıttım sabununun saça olan faydaları nelerdir bir bakalım:

• Bıttım sabunu saç beyazlaması sorununa karşı, yıllar boyu kullanılan etkili bir çözüm olmuştur. Eskiden menengiç yaprakları bu nedenle kullanılırken, şimdi bıttım sabunu saça daha etkili bir bakım sağlamak için kullanılmaktadır.

• Bıttım sabunu içerdiği E vitamini sayesinde saç derisini nemlendirir ve saçlarınızın nem dengesini korur. Saçlarınız daha parlak ve yumuşak olur. Saç derisini kepekten temizler ve tekrar kepek oluşmasını engeller.

• Bıttım sabunu, antiseptik özelliği dolayısıyla kafa derinizde oluşabilecek deri problemlerini ve mantarı yok eder.

• Saç köklerini besleyen bıttım sabunu, saçlarınızı güçlendirir ve kolay uzamasını sağlar.

Şimdi de bıttım sabununun cilde faydaları nelerdir buna bakalım:

• Bıttım sabunu, tıpkı saçta olduğu gibi, cildinizi de nemlendirerek yumuşatır. Cilde canlılık ve parlaklık katar.

• Saç köklerini besleyen bıttım sabunu, saçlarınızı güçlendirir ve kolay uzamasını sağlar.

• Antiseptik özelliği sayesinde, yüzümüzde görmek istemediğimiz akne ve sivilcelerin oluşumunu engeller.

• Cilt gözeneklerini hafifçe ama derinden temizleyerek cildi kir ve makyaj kalıntılarından arındırır, siyah noktaları ortadan kaldırır.

• Ciltte kaşınma sorunu, alerjik oluşumlar, deri dökülmesi gibi problemlere uzun vadede iyi gelir.

• Anti-aging yani yaşlanma karşıtı özelliği ile, ciltte kırışıklık oluşmasını engeller.

• Bıttım sabunu, tırnak görünümünü de güzelleştirir.

Bıttım sabunu nasıl kullanılır diye merak ediyor musunuz? Sona bıraktığımız bıttım sabunu kullanımı ile ilgili sizi şaşırtan bilgiler vermeyeceğiz. Çünkü bıttım sabunu yüzde nasıl kullanılır ve saçta nasıl kullanılır sorularının cevabı çok basittir. Bıttım sabununu oldukça kolay bir şekilde uygulamak mümkündür. Bıttım sabununu hem saçınızda hem de cildinizde kullanırken, köpürterek ve masaj yaparak uygulayın. Böylece gözenekleriniz rahatlar ve kan dolaşımınız hızlanır.

Bıttım sabununun faydalı etkilerini kalıcı bir şekilde görmek için, cildinize ve saçlarınıza diğer kimyasal içerikli kozmetik ürünleri kullanmamanızı öneririz. Böylece bıttım sabunu ile gelecek olumlu etkiyi daha rahat görebilirsiniz. Bıttım sabununun bakım ve onarımını kalıcı olarak hissedebilmeniz için için size önereceğimiz kullanım süresi, düzenli bir şekilde minimum 6 ay kullanmanızdır.

Normal saç ve cilt temizliği ve bakım rutininize göre uygulamanız yeterli olacaktır. olacaktır. Bakımınızı gönül rahatlığıyla doğadan gelen faydalı bıttım sabununa devredebilirsiniz. Şifalı bıttım sabunu ile saçlarınıza ve cildinize doğal bir şekilde bakarken, güzelliğinize de güzellik katacaksınız.Bıttım sabunu fiyatı nedir öğrenmek için bize ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir