Siirt Bıttım Sabunu ile Cildiniz Nefes Alsın

Kadınlar olarak saç ve cilt sağlığına ekstra özen gösteririz. Onların her zaman sağlıklı ve parlak olması için uğraşırız. Bunun için size sunulan ve bileşiminde kimyasal maddeler tonlarca kozmetik malzemeyi unutun. Çünkü size %100 doğal ve yerli bir alternatifimiz var! Bıttım sabunu, saçınıza ve cildinize sağlık katmaya geldi. Solgun görünüm, saç dökülmesi ya da sivilce problemlerinden endişelenmeyin. Oldukça şifalı vitamin ve mineraller içeren bıttım sabununu düzenli kullandığınız takdirde tüm bu sorunlarınızdan kurtulacaksınız.

Bıttım Sabunu Nereden Gelir

Bıttım sabunu bize Güney Doğu Anadolu bölgesinin bir armağanıdır. Bıttım sabunu, yoğun olarak Siirt ve Mardin’de yetişen merengiç (bıttım) bitkisinden yapılır.

Türk kahvesi seviyorsanız, merengiç kelimesine daha önce buradan aşina olabilirsiniz. Bıttım sabunun yapım süreci merengiç tanelerinin toplanıp dikkatle ve özenle temizlenmesi ile başlar. Bozuk ve çürük merengiç taneleri atılarak temiz olanlardan ayrılır. Temizlenen taneler kurutulmak için hazırlanır. Kurutulan merengiç bitkisi, sabun yapımı için el yardımıyla ya da elektronik aletler aracılığıyla öğütülür. Öğütülme sonunda oldukça şifalı, merengiç yağı elde edilir. Bu yağ, sabun yapımı için kullanılan kül suyu da eklenerek kaynatılmaya başlar. Kaynama yaklaşık 12 ila 16 saat boyu sürmektedir. Bu işlemden sonra sabun, sıvı halde oluşmaya başlar. Daha sonra, sıvı sabun kalıplara dökülerek dondurulur. El sabunu boyutuna gelecek şekilde kalıplar halinde kesilerek son halini alan bıttım sabunu, size sağlık ve şifa getirmek için raflardaki yerini alır.

Bıttım Sabunu ile Cilt Bakımı

Bıttım sabununun cilde faydaları saymakla bitmez. Bıttım sabunu cildinizin en çok ihtiyacı olan nem dem dengesini korur. İçinde bulunan yüksek miktarda E vitamini ile hem cildinizi yenileyecek hem de saç ve tırnak sağlığınızı arttıracaktır. %100 doğal olarak üretilen ve hiç bir katkı maddesi içermeyen bıttım sabununu düzenli olarak kullanmanızı tavsiye ederiz. Böylece etkisini kolayca görebilirsiniz. Bıttım sabununun ciltteki faydalı etkilerini sıralayalım:

• Bıttım sabunu cildinizdeki gözenekleri sıkılaşarak kırışıklık oluşumunu engeller.

• Tıkanık gözeneklere ulaşarak ciltteki siyah noktaları temizler.

• Cildinize kaybettiği nemi ve parlaklığı geri kazandırır.

• Antioksidan özelliği ile cildinizde akne ve sivilce oluşmasını engeller. • Cildinizi zararlı bakterilerden arındırarak mantar ve egzama sorununu sonlandırır.

• Yüzünüze yerleşmiş etmiş makyaj kalıntıları arındırır ve cildinizi yıpratmadan temizler.

• Bıttım sabunu kullanımı, kuruluk sorunu ve deri dökülmelerinin önüne geçer.

• İçerdiği yüksek E vitaminiyle cilt dengenizi korur.

• Cilt lekelerinizin düzenli kullanım sonrası kaybolmasını sağlar.

• Sedef hastalığı tedavisinde alternatif bir ürün olarak kullanılmaktadır.

Pek çok kişinin bıttım sabunu nasıl kullanılır dediğini duyar gibiyiz. Öncelikle bıttım sabunu yüzde nasıl kullanılır ona bakalım. Bıttım sabunu ile yüzünüzü iki günde bir ya da tercih ettiğiniz aralıklarda yıkayın. Yumuşak hareketlerle cildinize masaj yaparak uygulamanız, kan dolaşımınızı hızlandırır. Bıttım sabununa dokunduğunuzda, diğer sabunlara göre daha yumuşak bir yapıta olduğunu göreceksiniz. Cildinizi E vitaminli bıttım sabunu ile nemlendirin.

Bıttım Sabunu ile Saç ve Tırnak Bakımı

Bıttım sabunu saçlarınızda ve tırnaklarınızda da oldukça faydalıdır. Ellerinizi bıttım sabunuyla yıkayarak mikroplardan arındırabilirsiniz. Manikür öncesi kullanacağınız ılık suyu bıttım suyu ile hazırlayabilirsiniz. Saçlarınız için kullanabileceğiniz en başarılı doğal ürünlerden biri de bıttım sabunudur. Kepek, dökülme ve saçlarda beyazlama sorunu yaşıyorsanız, bıttım sabunu ihtiyacınız olan tek üründür. Bıttım sabunu saç derinizi yumuşatarak kepeklerden arındırır.

İçindeki faydalı vitamin ve mineraller saç köklerinize nüfus ederek köklerin güçlenmesini sağlar. Kopmayan saçlarınız daha çabuk uzar. Uzarken ihtiyacı olan neme ve parlaklığa bıttım sabunu ile ulaşır. Bıttım sabunu beyazlama sorununun önüne geçmesiyle de bilinir. Saçlarınızı düzenli olarak, en az bir gün arayla bıttım sabunu ile yıkayın ve bu sürede saçınızda farklı kimyasallar içeren diğer ürünleri kullanmayın. Böylece bıttım sabununun içerdiği sağlıklı maddeler saçlarınıza daha kolay ulaşacaktır.

Saçlarınızın bıttım sabunu farklıya günden güne parladığını ve canlandığını göreceksiniz. Bıttım sabunu fiyatı ve bıttım sabunu hakkında diğer merak ettikleriniz için lütfen bize ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir