Siirt Bıttım Sabunu Nedir

Sabunlar ve diğer hijyen ürünleri, daha ziyade kadınların üzerinde durdukları ürünler olarak bilinmektedir. Çünkü hijyen ürünleri aynı zamanda cildin sağlıklı kalmasını da sağlayan ürünlerdir. Dolayısıyla ciltlerine erkeklerden daha fazla önem veren kadınlar, hijyen ürünlerine de erkeklerden daha fazla önem verirler. Ancak konu doğal sabunlara ve saç dökülmesi meselesine gelince erkeklerin daha çok sorun yaşadıkları bilinen bir gerçektir. Kellik sorunu, kadınlarda oldukça nadir görünen, göründüğünde de saçları tamamen kaybetmek olarak değil saçların seyrekleşmesi olarak karşılaşılan bir sorundur. Oysa erkeklerin ciddi bir yüzdesi kellik sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır. Özellikle de ilerleyen yaşlarda kellik sorunu yaşayan erkek sayısı neredeyse %50’yi bulmaktadır. Bu durumda doğal sabunlara erkeklerin ilgisi kadınlarınkinden çok daha fazladır.

Siirt bıttım sabunu olarak bilinen doğal mucize, günümüzde saç dökülmesi sorununun en etkili çözüm yollarından biri olarak bilinmektedir. Saç dökülmesi, erkek- kadın her iki cinsin de ortak yaşadıkları bir fiziksel olaydır. Ancak her iki cinste de makul ölçülerde olması gerekmektedir. Saç dökülmesinde makul ölçü ise günde 50 tel saç ila 100 tel saç arasındadır. Yani bu iki rakamın arasındaki saç dökülmesi olağan bir dökülmedir. Bu rakamın yükselmesi ise kellik sorununun başlangıcı olarak ifade edilebilmektedir. Ayrıca sağlıklı bir insan bu iki rakamın arasında dökülen saçların yerine yenilerini koyabilir. Yani günlük 50 ila 100 tel dökülen saçın yerine 50 ila 100 tel saç çıkmaktadır. Dökülme sayısının fazlalığı kadar dökülen saçların yerine yenilerinin çıkmaması da sorundur. Peki, dökülen saçların yerine yenileri neden çıkmaz? Sorun neyden kaynaklanmaktadır?

Bıttım Sabunu Kullanım Alanları

Vücutta bulunan tüm uzuvların ve elemanların beslendiği birtakım elementler ve besin kaynakları vardır. Saçları besleyen en etkili madde ise keratin olarak karşımıza çıkmaktadır. Kellik sorunu, ya vücudun keratin ihtiyacının yeterince karşılanmaması sonucunda ya da keratin alınsa da vücudun keratini etkili olarak kullanamaması sonucunda meydana gelmektedir. Her iki durum da kelliğin tetiklenmesine, saçların hızla dökülmesine ve yerine yeni saç çıkışının gerçekleşmemesine sebep olur. Bundan dolayı kellik sorununu giderme amacıyla doktorlar, ilk olarak keratin alımını arttırmanızı tavsiye ederler. Ancak alınan keratin vücut tarafından etkili olarak kullanılamadığında kullanımı kolaylaştırmak ve saç çıkışını teşvik etmek son derece önemlidir. İşte bıttım sabunu da keratinin etkili olarak kullanılmasını ve saçların dökülmesinin yavaşlamasını sağlamaktadır. Keratin etkili olarak kullanıldığı zaman hem saç dökülmesi azalmakta, hem de yeni saç çıkışı teşvik edilmektedir.

Bıttım sabunu faydaları arasında sayabileceğimiz bir diğer konu ise saç derisinin saç çıkışı için ideal hale gelmesidir. Bıttım sabunu, saç derisini yumuşatarak ve saç köklerini besleyerek yeni saç çıkışını kolaylaştırmaktadır. Bu da en az dökülen saçlarınız kadar yeni saçınızın çıkmasını sağlamaktadır. Böylece kellik sorunu tarihe karışmakta, gür ve sağlıklı saçlar kelliğin yerini almaktadır.

Elbette ki bıttım sabunu denince ilk akla gelen sorun, kellik sorunudur. Oysa bıttım sabunu sadece kellik için değil, değişik saç ve saç derisi sorunları için de kullanılmaktadır. Yağlı yapısı dolayısıyla bıttım sabununun saçları daha dolgun ve havalı gösterdiği de kanıtlanmış bir gerçektir. İçeriğinde bulunan çeşitli vitamin ve elementler sayesinde saçı besleyen bıttım sabunu, saçların gürleşmesine ve dolgunlaşmasına vesile olmaktadır. Özellikle de kuru saçların kırılması sorunu, bıttım sabunu sayesinde tarihe karışmaktadır. İçeriğinde bulunan nem ile saçları besleyen bıttım sabunu, kuru saç derdini rafa kaldırmaktadır.

Kepek sorunu, kellik sorunundan sonra en fazla rastlanan saç sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir nevi saç derisinin dökülmesi olarak nitelendirilebilecek kepek sorunundan kurtulmanın yolu da bıttım sabunudur. Saçları beslediği gibi saç derisini de besleyen bıttım sabunu, derinin dökülmesine sebep olan etkenleri ortadan kaldırmaktadır. Böylece kepek sorununuzu kökünden halledebilir, bir daha kepek şikâyetinde bulunmazsınız.

Sadece saç sorunları için çözümler sunduğu düşünülen bıttım sabununun şifa sunduğu bir diğer sorun ise cilt sorunlarıdır. Cilt sorunları odaklı kullanımı, hem kadınların hem de erkeklerin tercih ettiği bir yöntemdir. Ciltte aşırı yağlanma ve aşırı kuruluk konusunda etkili çözümler sunan bıttım sabunu, cildin nem dengesini sağlamasıyla ünlüdür. Ayrıca güneş lekeleri, doğum lekeleri, can sıkıcı sivilceler ve daha pek çok cilt sorunu, bıttım sabununun etki alanı içerisine girmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir