Siirt Bıttım Sabunu

Bıttım sabunu özellikle Siirt ilinde üretilen bir sabun olarak bilinmektedir. Mucizevi bir doğa parçası olarak üretilen bu sabun bıttım ağaçlarında ki bıttım meyvelerinde ki yağın sabun haline getirilmesi ile üretilmektedir. Yapımın da kullanılan hiçbir yabancı madde yoktur ve tamamen doğal şekillerde el yapımı ile üretilmektedir. Özellikle bölge halkı tarafından kullanılmaya başlanan sabun daha sonrasında da her yere ve tüm ülkeye yayılmıştır. Birçok faydası odluğu için de kişilerin gönül rahatlığı ile kullandıkları bilinmektedir. %100 doğal olarak üretilen sabun, kimyasal sabunların her birinden çok daha fazla etkiye sahiptir. Bu özelliğiyle de organik ürünler kullanan kişiler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Gerek cilt gerekse saç için kullanılabilen sabunun herhangi bir yan etkisi ya da zararı bulunmamaktadır. Ancak bıttım sabunu alınırken dikkat edilecek tek nokta gerçekten bıttım olup olmadığına ve içine yabancı madde karıştırılıp karıştırılmadığına dikkat etmektir. Siirt bıttım sabunu içinde herhangi bir yabancı madde bulunmazken yalancı bıttım üretimlerinde zeytin yağ ya da başka yağ türlerine rastlanmaktadır.

Eğer böyle bir durumla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız alacağınız bıttım sabununun gerçekten orijinal olup olmadığına iyice dikkat etmelisiniz. Saçları besleyerek yumuşak bir hale getiren bu sabunun beyazlaşmış saçlara bile etki ettiği ve saçları zamanla siyahlaştırdığı ya da kendi rengine döndürdüğü bilinmektedir. bıttım sabununun sağlayacağı yararları görmek için de kişilerin devamlı ve düzenli olarak bu sabunları kullanmaları gerekmektedir. Sürekli kullanıldığı taktirde saçı besleyen, saç köklerini iyileştiren bu sabun aynı zamanda saçları yumuşak hale getirir ve kepeklenmeyi de önler. Saç diplerinde meydana gelen bakteri oluşumunu da yok eden ürün sayesinde saçlar doğal bir parlaklık ve canlı bir görünüm kazanır. Kuru olan saçları nemlendirme etkisi yaratan sabun, ince ve kırılmış saçları da onarır. Mikrop öldürücü bir özelliği olan bıttım sabunu faydaları arasında; egzamaya, mantara, sivilcelere, saç diplerinde meydana gelen yaralara ve tahrişlere iyi gelen bir etki de bulunmaktadır.

Gözeneklerin açılmasına yarayan sabun, varislerin açılmasında da kullanılmaktadır. Aynı zamanda vücudu rahatlatmakta ve kaşıntıları da gidermektedir. Sabunun hiçbir yan etkisi bulunmadığı için her cilt ve saç tipinde rahatlıkla uygulanması mümkündür. Gerçek bıttım sabununda menengiç yağı dışında hiçbir yağ bulunmasa da zeytinyağlı bıttım sabunu, kekik özlü bıttım sabunu ve badem yağlı bıttım sabunu gibi birçok çeşidi de üretilmektedir. Ancak yine de en faydalı olanı doğal olandır. Yani içinde farklı herhangi bir yağ bulunmayanıdır. Sizler de bıttım sabunu kullandığınız takdirde cildinizde ki lekelerin ve sivilcelerin hemen azalmaya başladığını görebilirsiniz. Ayrıca saçınızı bıttım sabunu ile düzenli olarak yıkadığınızda da beyazlarınızın azaldığını, kırılmalarınızın çok aza indiğini, kepek probleminizin çözüldüğünü ve saçlarınızın yumuşacık olduğunu görmeniz mümkün olacaktır.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılmaktadır?

Bıttım sabununu hem saçlarınızda hem de cildinizde kullanabilirsiniz. Sabunu kullanırken belli başlı noktalara dikkat ederseniz daha etkili sonuçlar alabilirsiniz. Örneğin; bıttım sabunu ile saç derinizi iyice köpürtün sonrasında da saç derinize parmak uçlarınızla masajlar yapın ve bu şekilde kullanın. Bıttım sabunu kullandığınız zamana kesinlikle başka bir ürün kullanmamaya dikkat edin. Sabunun ardından kimyasal bir ürün kullandığınız taktirde hiçbir faydasını görmeyeceksinizdir. Ayrıca sabunun kullanımında istikrarlı davranın. Bir gün bıttım sabunu kullanıp diğer gün başka bir sabun kullandığınızda hiçbir faydasını görmeniz mümkün olmayacaktır. Düzenli kullanıldığı taktirde hem cilt hem de saç üzerinde olumlu etkisini sizlere gösterecek olan bu sabun ile saçlarınızı da cildinizi de çok sağlıklı görünümlere kavuşturabilirsiniz. Çok pahalı kremlerle bile olumlu sonuçlar alamadığınız saç ve cilt sorunlarınızı bıttım sabunu ile kısa zamanda çözebilirsiniz. Aklınıza bu sabunun herhangi bir yan etkisi var mıdır şeklinde bir soru gelebilir ancak içiniz rahat bir şekilde sabunu kullanabilirsiniz. çünkü hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Ana maddesi bir meyve olan bu sabunda kimyasal hiçbir madde bulunmamaktadır. Bu da her yaş grubundan her cilt ve saç yapısına uygun bir sabun olduğunu göstermektedir. Siirt bıttım sabunu alarak sizler de doğallığın mucizesini görebilirsiniz. Cildiniz ve saçlarınız en önemlisi de sağlığınız sizler için önemliyse kullanacağınız ürünün doğal olmasına büyük özen göstermelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir