Siirtin Altın Doğal Bakım Ürünü Bıttım Sabunu

Siirt ilinde yetişen bıttım ağaçlarındaki menengiç meyveleri toplanarak birkaç işlemden geçirilip elde edilen bıttım sabunları cilt ve saç sorunlarınız için birebirdir. Siirt dışında da Mardinde çokça yetişen bu ağaç sayesinde bu ilde de bıttım sabunu üretiliyor. Yıllar boyunca cildinizden ve saçınızdan çok kez şikayet etmiş olabilirsiniz. İşte tüm yaşadığınız sorunlardan kurtulmanız için bu %100 doğal sabunu kullanabilirsiniz.

Bünyesindeki mineraller sayesinde ve antiseptik bir özellikte olması nedeniyle cildinizde ve saçınızda ortaya çıkabilecek sorunlara karşı problem çözücü görevi üstlenir. Dilerseniz şimdi bu siirtte üretilen doğal sabunun detaylarına biraz bakalım. Siirt ilinde yetişen bıttım ağaçları sadece yıl içinde eylül ayında mahsul veriyor. Eylül ayında çıkmış olan menengiç meyveleri toplanır ve ardından içindeki çürükler ayrılır.

Sonra geriye kalan tüm sağlam menengiçler yıkanır. Gerekli yıkama işleminden sonra menengiçler bir hafta ile 10 gün arasında bir sürede kurumaya bırakılır. Kuruma işlemi de biten bu menengiçler toplanarak değirmenlerde öğütülür. Sonra toz haline gelen menengiçlerin yağı çıkartılır. Yağı çıkan menengiçler odun külü le birlikte sıcak bir su içinde kazana konulur. Sabunlaşma tepkimesi şeklinde bir tepkime gerçekleşir ve sonucunda da sıvı haldeki bıttım sabunu meydana gelir.

Ardından üreticiler bu sıvı haldeki sabunu katılaştırır ve dilimlere ayırarak ülke genelindeki bir çok yere sipariş doğrultusunda gönderilir. Görüldüğü gibi bıttım sabunlarının üretim aşaması da tamamen doğal olarak gerçekleşiyor. Bu nedenle her hangi bir yan etkisi de olmuyor.

Bıttım sabunlarının cilt ve saçlar üzerinde büyük derecede olumlu etkileri vardır. Siirt bıttım sabunu yararları kapsamında cilt konusunda en çok yaşanan sivilce ve siyah nokta gibi problemler yer alıyor. İnsanların ergenlik döneminden beri yaşadığı ve büyük derecede sorun ettiği cilt problemleri için bu sabunun antiseptik özelliğini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda kullanacağınız bıttım sabunları sayesinde cildinizdeki mikroplar öldürülür. Böylece yüzünüzdeki ölü hücre ortadan kalkar. Ayrıca sürekli görülen cilt yağlanması sorunu da ortadan kalkmış olur. Bıttım sabunu yararları kapsamında cilt üzerindeki en büyük etki ise cilt kanserinin ortadan kaldırılmasıdır.

Uzmanlar tarafından da cilt kanseri için bu sabun doğal bir çözüm yolu olarak öneriliyor. Bıttım sabunu faydaları içinde saça olan bir çok etkisi de vardır. Saçınız çokça yağlanıyorsa bıttım sabunları bu sorunu ortadan kaldıracaktır. Düzenli bir kullanım sonrasında saçınızdaki bakterilerden kurtulacak ve bundan dolayı da yağlanma probleminin üstesinden geleceksiniz. Ayrıca saç dökülmesi gibi problemler de bu %100 doğal içerikli sabun sayesinde ortadan kalkıyor.

Saçınızın beyazlaması durumunda da bu sabunu kullanabilir ve bıttım sabunu faydalarından yararlanabilirsiniz. Saçınıza doğal bir hava katacak olan bu sabun ayrıca saçınızın sürekli olarak parlak görünmesini de sağlayacaktır. Özündeki mineraller ve antiseptikten dolayı saçınızı da besler. Şekil alma kabiliyetinizi de arttırır. Bıttım sabunlarının cilt problemlerine çok iyi gelmesi nedeniyle uzmanlar da bu sabunun cilt üzerinde nasıl uygulanması gerektiğini anlatmıştır.

Öncelikle cildiniz üzerinde bu sabunu kullanırken başka bir kimyasal içerikli sabun kullanmamanız gerekir. Aynı zamanda sabunu sadece gece uyumadan önce cildinize sürmeniz gerekiyor. Öncelikle cildinizi ılık suyla yıkıyorsunuz. Ardından da almış olduğunuz hakiki bıttım sabunlarını yüzünüze köpürterek sürüyorsunuz. Sonra birkaç dakika bu şekilde bekliyor ve hemen ardından da cildinizi soğuk suyla yıkıyorsunuz. Her gece uyumadan önce bu uygulamayı yaparak gün boyunca cildinizdeki mikroplardan kurtulmuş olursunuz. Bıttım sabunlarını saçınıza uygularken her hangi bir şampuan kullanmanıza gerek yoktur.

Cilde uygulandığı şekilde önce saçınızı ılık bir suyla yıkıyorsunuz. Ardından bu sabun ile saçınızı köpürtüyorsunuz. Saç diplerinizi masaj yapar şekilde ovuyorsunuz. 4 – 5 dakika bu işlemi devam ettirdikten sonra saçınızı durulamanız yeterlidir. Siirt bıttım sabunu satın alma konusunda günümüzde artık internet üzerindeki platformları da kullanabiliyorsunuz. Siirtte üretilen bu doğal sabunun satışını yapan iş yerleri internet platformlarını da oluşturarak buradan gerekli satışları yapıyor. Bu sayede Türkiyenin neresinde olursanız olun Siirt bıttım sabunu satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir