TÜM SORUNLARA YENİ BİR DOĞAL ÇÖZÜM: BITTIM SABUNU

Şüphesiz ki hepimizin en büyük sorunlarından birisi saç ve cilt problemleridir. Bu ikisi için sürekli olarak çözümler ararız ve bulduğumuz çözümlerdeki kimyasallar durumu çok daha kötü yapar. Her ne kadar belli olmasa da saçlarımız için kullandığımız şampuan ve sabunlar saçlarımıza o kadar da çok iyilik yapmazlar. Onların da içinde bulunan kimyasallar sebebiyle saçlarımız yıpranma sürecinde pek bir adım kaydetmez.

Bıttım sabunu ise tamamen doğal yollardan yapılır. Kesinlikle hiçbir kimyasal kullanılmaz. Hatta makine bile değmez. Siirt’te kişiler tamamen kendi emekleri ile bu sabunları yaparlar. Yaparken içine menengiç yağı da koyulur. Menengiç yağı ise bıttım yemişinden elde edilen bir yağdır ve oldukça da şifalıdır. Özellikle Siirt’te yapılan bıttım sabunlarında menengiç yağı kullanılır ve bıttım sabununa o mucizevî özelliği veren de menengiç yağıdır. Diğer illerde ya da yörelerde yapılan bıttım sabunları ise menengiç yağı ile yapılmaz.

Menengiç yağı yalnızca Siirt’te yapılan bıttım sabunlarda kullanılır. Bir de Mardin’ de yapılan bıttım sabunları aynı Siirt’te yapılan bıttım sabunları gibi yapılır. Bu iki ilde üretilen bıttım sabunları menengiç yağı ile yapılır kişilere oldukça iyi gelir.

Yani Siirt bıttım sabunu ile Mardin bıttım sabunu aslında aynı şeydir. Her ikisinde de aynı malzeme kullanılır ve aynı şekilde yapılır. Bu nedenle eğer bıttım sabunu alacaksanız bu iki ilde de yapılan ya da bu iki ilde de yapılmış olan ve şehir dışına ihraç edilmiş olan bıttım sabunlarını alabilirsiniz.

Ancak işin içine hile karıştı ise o zaman ihraç edilen ürünlerin bazı zamanlarda doğal ve gerçek olan bıttım sabunu olup olmadığı anlaşılamayabiliyor. Bu sebeple de eğer bıttım sabunu alınmak isteniyorsa Siirt ya da Mardin’e gidilerek bıttım sabunu alınmalıdır. Eğer gidebilmek gibi bir imkan yoksa şayet o zaman da bazı firmaların internet üzerinden satış noktaları ve de siteleri vardır.

Onlardan yararlanılarak bıttım sabunu siparişi verilebilir. Özellikle de saç sorunları yaşayan kişiler için önerilen bıttım sabunu saç dökülmesi konusunda oldukça yardımcı olur. Saç dökülmesini önleyen bu sabunlar kişiler için oldukça kullanışlı olan doğal sabunlardır. Saç dökülmesi çok fazla kişide görülen bir sorundur ve kişiler bir türlü saç dökülmesine çözüm bulamamışlardır. Ancak bıttım sabununun yeni yeni popüler olması ile ve adının duyulması ile bu soruna çözüm bulunmuştur. Aynı zamanda bıttım sabunu sayesinde saçlar parlak ve canlı görünür. Saçların yıpranmış yapısı bıttım sabunu sayesinde düzgünleşir ve de o soluk yapısı kaybolur. Ancak bıttım sabununu düzenli olarak kullanılmalıdır. Belli periyotlar halinde uygulanmalıdır.

Aksi takdirde bıttım sabununun iyileştirici ve güzelleştirici etkisi ortaya çıkmaz. Bunu antibiyotik gibi düşünebiliriz. Antibiyotik nasıl saati şaşmadan ve de düzenli aralıklar halinde kullanılmak zorunda ise bıttım sabunu da o şekilde düzenli şekilde kullanılmalıdır ve etkisini görmek için belli bir zaman beklemek gerekir. Bıttım sabunu Siirt ya da Mardin halkının evlerinin bahçesinde ürettiği ve yüzde yüz doğal olan bir sabundur. Menengiç yağının mucizevî şifalı gücü sayesinde pek çok şeye yarar sağlamaktadır.

Bunlardan bir tanesi de cilt sorunlarıdır. Özellikle de ergenlik döneminde yaşanan cilt sorunları gençler için oldukça rahatsız edici olabiliyor ve kronik bir hastalığa dönüşen bu durum için bir türlü çözüm bulunamıyor. Genellikle birçok ilaç ya da krem denenir. Ancak bıttım sabunu doğal yollar ile ergenlik döneminde oluşan cilt lekelerini ve sivilcelerini yok etmektedir. Üstelik cildi de yenileyip tazelemektedir.

Siirt bıttım sabununun harika etkileri sayesinde cildimiz çok daha düzgün bir hale gelecektir. Çünkü aynı zamanda bıttım sabunun faydaları arasında mikropları öldürmek de vardır ve bu sayede birçok hastalığa çözüm olmaktadır. Eğer bir adet cilt hastalığınız var ise bıttım sabununu kullanmak sizi korkutmasın. Çünkü bıttım sabunu doğal bir halden gelen şifaya ve iyileştirme gücüne sahiptir. Üstelik az önce de dediğimiz gibi mikropları öldürdüğü için cilt hastalığınızın ilerlemesine ya da kötü bir hal almasına engel olarak onu biraz da olsa dizginler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir