Yeşil Sabunların Kralı Dünyaca Ünlü Bıttım Sabunu Denemediniz mi?

Dünyada ki insanların çağımıza has sorunları arasında yoğunlukla tartıştıkları konuların başında yaşama sanatı ve sağlık geldiği bilinmekte. Yaşama sanatı dediğimizde insan doğasına uygun doğal bir hayat sürebilmesi olarak tanımlayabilmekteyiz. Günümüzde insanların kullanımına sunulan ihtiyaç fazlası yapay ve sentetik pek çok ürün vardır. Böylelikle insan, bu ürün ve materyallerin arasında sıkışıp kalmıştır. Doğayı ve doğal olana özlemi gittikçe artmaktadır. Bununla beraber geçmişe hasret uyanmış ve natürel olan insansı haline dönebilmek için uğraşlar çareler aranmaktadır.

Bu arayışlar sağlık sorunlarını beraberinde getirmiştir. Stres ve kimyasal ürünlere maruz kalan insanların vücut dengeleri bozulmuştur. Bu gidişe dur diyebilenler yeşil ürünlerle yeniden tanışmanın ve barışmanın mutluluğunu yaşamaktadırlar. Geçmişte doğal olanların kullanıldığı ürünleri günümüzde tekrar keşfedip gerek besinlerde gerek temizlikte ve yaşam alanlarının her yerinde doğaya vefa gösterebilenler doğanın iyileştirici nimetlerine tekrardan kavuştuklarına da tanıklık etmekteyiz.

Yeşil Sabun Grubundan Doğal Bıttım Sabunu

Yazımıza konu olan ve kullanımı çok gerekli bir hal alan önemli yeşillerden biride yeşil sabundur. Yeşil sabun denilince sadece zeytinyağlı sabun düşünülmemelidir. Özellikle yağ asit oranı zeytin gibi bir mucize besine en yakın olan menengiç bitkisinden elde edilen bıttım sabunu da yeşil sabun çeşitlerinden biridir. Bıttım sabununun yeşil sabunun kralı olma unvanına layıklığıyla bilinirliği her geçen gün artmaktadır. Uzun yıllardır geleneksel yöntemlerle bıttım sabununun üretimini yaparak doğal bıttım sabunu kullanımının yaygınlaşmasına katkı sağlamaktayız. “Muhakkak her evde bulunmalıdır” bilinci ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Gelecek nesillerin sağlıklı gelişim yapısı ve tüketilen ürünlere karşı duyarlılık noktasında bilgilenmeleri için bıttım sabunu kullanmalarının önemini ve gerekliliğini bilmekteyiz. Gereken özveri ve çaba ile sadece Güneydoğu Anadolu bölgesi insanımızın kullanımının sınırlarını aşarak dünya vatandaşlarının kullanımına sunulması gerektiğini düşünmekteyiz.

Bıttım sabununu yeşil sabun çeşitlerinin en çok tercih edileni olmasının sebebi bıttım sabununun cilde faydaları dır. Doğal olması ve kimyevi yapılaşma görülmemesi faktörleri de vardır. Bu fayda ve etmenleri sıralayacak olursak; Cilde ihtiyacı olan nemi kazandırır. Fazla yağılı ciltlerde oluşan sivilce problemlerini giderir. Kuru ciltlerin yağ oranını arttırır.

Kepeklenmeyi önler. Kepekli saç derisini iyileştirir. Orta yaşın üstünde olup Anadolu’nun Siirt, Mardin, Gaziantep yörelerinde yaşayan insanımızın saçlarının hala gür ve parlak olmasının sırrı bıttım sabunu kullanmalarından geçmektedir. Hatta hiçbir kepek ve saç derisi döküntüsü sorunlarıyla karşılamadıkları da görülmüştür. Bunun yanı sıra tedavi amaçlı kullanım söz konusudur.

Egzama mantar gibi oluşumların iyileşme süreçlerine büyük destek sağlamaktadır. Bıttım Sabununun içeriğinde bulunan zengin minareler dokuya hızlıca nüfuz ederek tedavi ederler. Yine bıttım sabununun içerdiği yağın özelliği gereği insan vücuduna kolay emilimi olmaktadır. Buda tedavi ve iyileşme süresinin kısalmasına olanak sunar. Bakterilere karşı antiseptik amaçlı kullanılabilir. Vücudumuzun iç organlarımızın bakım ve sağlığı önemli olduğu kadar cilt bakım ve sağlığı da önem arz eder. İhtiyaç olan bu bakımı her banyo yaptığınızda ve günün her saati temizlik ihtiyacında bıttım sabunu ile karşılayabilirsiniz.

Üstelik bıttım sabunu fiyatı diğer cilt bakım ürünleri gibi pahalı değildir. Artık doğal ürünlere ulaşmak çok kolay olduğu gibi internet üzerinden vereceğiniz sipariş ile ekonomik ve sağlıklı bir alışveriş yapmış olacaksınız. Doğal bıttım sabunu size ve ailenize iyi gelecektir.

Bıttım Sabunu Kullanımları

Bıttım sabunu nasıl kullanılır? Denildiğinde cevaben “Bıttım sabunu tüm vücut bakımı için haftada en az 2 kez kullanılmalıdır. Tedavi edilmesi istenilen bölge için günde 2 kere yumuşak dairesel hareketle masaj yapılarak uygulanabilir.” Şeklinde ifade etmekteyiz. Bıttım sabunu yüzde nasıl kullanılır? Bıttım sabunun yüzdeki sivilceler için kullanılacaksa günde 2 kere uygulama yeterlidir. Hatta cildinizin tepkimesini görmek için ilk başlardaki kullanımlara günde bir kez olarak deneyimleyebilirsiniz. Daha sonra günde 2 kez sabah akşam olmak üzere düzenli kullanıma devam edilebilir. Tedavi harici kullanımlar isteğe bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Doğal ve katkı maddesi içermemesi dolayısıyla cildinizin dostudur. Cildinize parlaklık verecektir. Özellikle bayanlarda yüzdeki makyaj kalıntılarının temizlenmesi için çok güzel bir seçenektir. Bıttım sabunu deri üzerinde oluşmuş ölü tabakaların giderilmesi, canlılık ve tazelik görünümü için güzellik iksiriniz olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir